انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ویدیو پلیر با پشتیبانی خوب از زیرنویس(سابتایتل)(حل شد)  (دفعات بازدید: 975 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
  • ارسال: 167
سلام
قبلا از smplayer استفاده میکردم و در زمینه پشتیبانی زیرنویس بهترین قاتبلیتش این بود که با دو دکمه G و Y میشد زیرنویس رو جلو و عقب کرد و به همین دلیل خیلی راحت زیرنویس هایی که همخونی با فیلم رو نداشتن میشد تنظیم کرد.
توی اوبونتو 21.04 نرم افزار smplayer درست کار نمیکنه برای همین میخواستم بدونم نرم افزار دیگه ای که پشتیبانی خوبی برای تنظیم زیرنویس با فیلم داشته باشه سراغ دارین؟
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1400، 02:55 ب‌ظ توسط kook65247 »
{^-^}

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
vlc رو امتحان کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بهترین چیزی که دیدم celluloid بوده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
parole هم خوبه.
Its The legendery alireza138812

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام

نقل‌قول
توی اوبونتو 21.04 نرم افزار smplayer درست کار نمیکنه

مشکل چیه؟

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
vlc رو امتحان کنید.
vlc رو تست کردم اما برای تنظیم همخوانی زیرنویس مثل smplayer راحت نیست.

بهترین چیزی که دیدم celluloid بوده
نصبش کردم  و باید تستش کنم.(ممنون بابت معرفیش)

مشکل چیه؟
دکمه های y و g زمان نمایش زیرنویس رو کم و زیاد میکنن اونم بدون نظم ثابتی(مثل نسخه قدیمی که روی اوبونتو 20.04 نصب بود راحت نمیشه زیرنویس رو تنظیم کرد)

{^-^}

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
در vlc هم دکمه های g و h زمان زیرنویس رو عقب و جلو میبرن.
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
من MPV رو پیشنهاد می‌کنم. بسیاری از گزینه‌های دیگه از همین استفاده می‌کنند.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین sd70

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
دکمه های y و g زمان نمایش زیرنویس رو کم و زیاد میکنن اونم بدون نظم ثابتی(مثل نسخه قدیمی که روی اوبونتو 20.04 نصب بود راحت نمیشه زیرنویس رو تنظیم کرد)
در SMPlayer به طور پیشفرض از کلیدهای Z و X برای ایجاد delay توی زیرنویس استفاده میشه. طول هر delay برابر با 0.5 ثانیه ـس. Y و G کار دیگری انجام میده

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
در SMPlayer به طور پیشفرض از کلیدهای Z و X برای ایجاد delay توی زیرنویس استفاده میشه. طول هر delay برابر با 0.5 ثانیه ـس. Y و G کار دیگری انجام میده

مشکل منم با smplayer نسخه جدید همینه که دیگه g , y اون عملکرد سابق رو ندارن و مثل z , x تاخیر میندازن اما با مقدار غیر ثابت... راهی میشناسین بشه به همون عملکرد قبل برگردوند؟
{^-^}

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
در vlc هم دکمه های g و h زمان زیرنویس رو عقب و جلو میبرن.
بله اما smplayer قبلا این دو دکمه g ,y عملکردشون چیزه دیگه ای بود.
در واقع با g , y میشد به متن قبل یا بعد پرش کرد برای همین راحت میشد زیرنویس رو تنظیم کرد
{^-^}

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام

نقل‌قول

برای تاخیر بله حرف شما درست.
با Y و G میشه زیرنویس رو یک خط عقب و جلو برد که خیلی سریع تر وبهتر از کلیدهای Z و X عمل میکنه.

نسخه SMPlayer در دبیان پایدار Version: 18.10.0 (revision 9144) هست من هنوز مشکلی ندارم.

نقل‌قول
من MPV رو پیشنهاد می‌کنم. بسیاری از گزینه‌های دیگه از همین استفاده می‌کنند.

MPV بله موتور پیش فرض SMPlayer هست.قبلا  MPlayer بود

آفلاین sd70

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
مشکل منم با smplayer نسخه جدید همینه که دیگه g , y اون عملکرد سابق رو ندارن و مثل z , x تاخیر میندازن اما با مقدار غیر ثابت... راهی میشناسین بشه به همون عملکرد قبل برگردوند؟
من اشتباه متوجه شدم فکر میکردم منظورتون اینه که دنبال میانبری برای ایجاد تاخیر با مقدار ثابت هستید. من خودم این نسخه از اوبونتو رو نصب ندارم و امکان تست این موردی که گفتین رو ندارم. برای اینکه مطمئن بشید تنظیمات میانبرهای این نسخه با نسخه قبل تفاوتی نداره بررسی کنید ببینید آیا کلیدهای G و Y به dec_sub_step و inc_sub_step نسبت داده شدن یا خیر. اگر این طور باشه بررسی کنید که آیا در کنار این حروف، آیکن علامت تعجب قرار داره یا نه. وجود علامت تعجب به این معنیه که از یک کلید میانبر برای چند دستور استفاده شده

برای تاخیر بله حرف شما درست.
با Y و G میشه زیرنویس رو یک خط عقب و جلو برد که خیلی سریع تر وبهتر از کلیدهای Z و X عمل میکنه.

نسخه SMPlayer در دبیان پایدار Version: 18.10.0 (revision 9144) هست من هنوز مشکلی ندارم.
بله درسته. چون گفته شده بود که این دستورات دارای delay ثابت نیستند ابتدا فکر میکردم شاید منظور کلیدهای Z و X باشه.من هم نسخه 18.2.2 (revision 8937) رو نصب دارم و عملکرد این کلیدها درسته
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1400، 12:35 ق‌ظ توسط sd70 »

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
دقیقا من دنبال این قابلیتش هستم که توی اوبونتو 21.04 وقتی smplayer نصب کردم عملکردش از جابجاشدن بین خظ های زیرنویس شده ایجاد تاخیر
راهی براش سراغ دارید؟
{^-^}

آفلاین kook65247

• Full Member
  • *
ممنون بابت کمک همه دوستان
مشکل حل شد
باید در smplayer به آدرس زیر :
options>preferences>general>general>multimedia engin> تنظیم بشه روی mpv
اگر روی mplayer باشه مشکلاتی که برای من پیش اومد بوجود میاد اما اگر روی mpv بزارید با کلید های y , g میتونین زیرنویس رو یک خط عقب یا جلو کنید.
{^-^}