انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مقایسه ی توزیع ها ی لینوکس  (دفعات بازدید: 1792 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
پاسخ : مقایسه ی توزیع ها ی لینوکس
« پاسخ #15 : 20 تیر 1400، 10:39 ق‌ظ »
خیلی توزیع سبکی هست، برنامه های آزاد و غیر آزاد توی مخازن جدا، سیستم‌دی نداره+، خیلی سریع فرایند روشن شدن انجام میده(بوت سریع)،خیلی خیلی سریع پکیج هارو نصب میکنه«اصلا نمیفهمی کی زدی نصب بشه((: » خلاصه میشه گفت توزیع خوبیه و هنوزم نصبه رو لپ تاپم ولی همیشه یه توزیعم خراب میشه به سراغش میرم واسه درست کردن(::
یعنی از روی وید بقیه ی توزیع ها رو درست میکنید ؟
بعدش این ویدیو درسته ؟ چی کار دارن میکنن ؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #16 : 20 تیر 1400، 01:31 ب‌ظ »
وقتی یه توزیعی که نصب کردند خراب میشه، از طریق void و ابزار‌های chroot و بقیه چیز‌ها درستش می‌کنند. کار عجیبی نیست. با هر توزیعی هم میشه اینکار رو انجام داد.

اون ویدیو هم فقط زمان روشن شدن ۳ تا رو با هم مقایسه کرد همین. البته آخرش دستور neofetch رو هم زد که کار خاصی نمی‌‌کنه. فقط اطلاعات مربوط سیستم‌عامل‌ و پردلزنده و یسری چیز‌های دیگه رو نشون میده.

اگه هر وقت یه مشکل یا چیزی پیش بیاد و شما بخواهید که توزیع رو عوض یا از اول نصب کنید، فرقی نمی‌کنه که برید روی چه توزیعی. احتمالا اونجا هم بعضی مشکلات وجود داره که شما باید حل کنید. راه این هست که هر وقت مشکلی پیش میاد، بپرسید و حلش کنید.
به نظرم توزیع‌های pop os و ubuntu و linux mint برای شما مناسب‌تر هست. چون از همون اول مقدار زیادی از تنظیمات و پیکربندی‌ها انجام شده و شما لازمه بعضی کار‌های کوچیک رو انجام بدید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #17 : 20 تیر 1400، 03:37 ب‌ظ »
اگه هر وقت یه مشکل یا چیزی پیش بیاد و شما بخواهید که توزیع رو عوض یا از اول نصب کنید، فرقی نمی‌کنه که برید روی چه توزیعی. احتمالا اونجا هم بعضی مشکلات وجود داره که شما باید حل کنید. راه این هست که هر وقت مشکلی پیش میاد، بپرسید و حلش کنید.
به نظرم توزیع‌های pop os و ubuntu و linux mint برای شما مناسب‌تر هست. چون از همون اول مقدار زیادی از تنظیمات و پیکربندی‌ها انجام شده و شما لازمه بعضی کار‌های کوچیک رو انجام بدید.
بستگی داره چقدر مشکل داشته باشه .
من با مینت و ابونتو کار کردم و مشکلاتشون زیاد بود ، البته اوبونتو بهتره و باگهاش کمتره ، ولی مینت ، حرفشو نزن .
بله مشکلات حل میشن ، ولی اگه زیاد باشه حوصله ی آدمو سر میبره .
بعدشم تست کردن ضرر نداره که ، بلاخره رو یه توزیع میمونی .
ممنون

« آخرین ویرایش: 20 تیر 1400، 08:03 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • Debian + Mate
« پاسخ #18 : 20 تیر 1400، 05:22 ب‌ظ »
بستگی داره چقدر مشکل داشته باشه .
من با مینت و ابونتو کار کردم و مشکلاتشون زیاد بود ، البته اوبنتو بهتره و باگهاش کمتره ، ولی مینت ، حرفشو نزن .
بله مشکلات حل میشن ، ولی اگه زیاد باشه حوصله ی آدمو سر میبره .
بعدشم تست کردن ضرر نداره که ، بلاخره رو یه توزیع میمونی .
ممنون

با سلام،

لطفاً در صورت امکان ۳ تا از باگ های لینوکس مینت را که با آن‌ها مواجه بودید، بیان بفرمایید.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #19 : 20 تیر 1400، 06:59 ب‌ظ »
با سلام،
لطفاً در صورت امکان ۳ تا از باگ های لینوکس مینت را که با آن‌ها مواجه بودید، بیان بفرمایید.
سلام
مینت 19 تریکا بود فک کنم یه سال پیش .
خاموش نشدن ، بعضی مواقع خاموش نمی شد و روی لوگوش گیر میکرد باید دکمه پاورو میزدی تا خاموش میشد .
یه وقت سیستم رو روشن میکردی میدیدی که بوت نمیشه ، یادم نیست ریستارت میکردی درست میشد یا نه .
کرش ، بعضی مواقع قاطی میکرد و قفل میکرد ، باس سیستم رو خاموش روشن میکردی .
آیکون پرچم زبان بزرگ بود ، وقتی میخاستم اونارو کوچک کنم بزرگتر از بقیه ی آیتم ها بودند (ساعت و اینترنت و ..) و یکدست نبودند.
بعضی مواقع با صدا مشکل داشت ، احتیاج به تنظیمات و ... بود .
در قسمت زبان ها هم مورد داشت یادم نیست.
مطمئنا باگ های دیگه ای هم داشت ولی یادم رفته .
و بقیه ی باگ هایی که مربوط به اوبونتو میشه .

« آخرین ویرایش: 20 تیر 1400، 08:04 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #20 : 20 تیر 1400، 07:01 ب‌ظ »
با سلام،
.
« آخرین ویرایش: 20 تیر 1400، 08:05 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #21 : 20 تیر 1400، 07:58 ب‌ظ »
خیلی توزیع سبکی هست، برنامه های آزاد و غیر آزاد توی مخازن جدا، سیستم‌دی نداره+، خیلی سریع فرایند روشن شدن انجام میده(بوت سریع)،خیلی خیلی سریع پکیج هارو نصب میکنه«اصلا نمیفهمی کی زدی نصب بشه((: » خلاصه میشه گفت توزیع خوبیه و هنوزم نصبه رو لپ تاپم ولی همیشه یه توزیعم خراب میشه به سراغش میرم واسه درست کردن(::
چطور میشه اونو کنار ویندوز نصب کرد ، جوری که ویندوز آسیب نبینه و بوت بشه ؟

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • Debian + Mate
« پاسخ #22 : 20 تیر 1400، 08:19 ب‌ظ »
با سلام،
سلام
مینت 19 تریکا بود فک کنم یه سال پیش .
خاموش نشدن ، بعضی مواقع خاموش نمی شد و روی لوگوش گیر میکرد باید دکمه پاورو میزدی تا خاموش میشد .
یه وقت سیستم رو روشن میکردی میدیدی که بوت نمیشه ، یادم نیست ریستارت میکردی درست میشد یا نه .
کرش ، بعضی مواقع قاطی میکرد و قفل میکرد ، باس سیستم رو خاموش روشن میکردی .
آیکون پرچم زبان بزرگ بود ، وقتی میخاستم اونارو کوچک کنم بزرگتر از بقیه ی آیتم ها بودند (ساعت و اینترنت و ..) و یکدست نبودند.
بعضی مواقع با صدا مشکل داشت ، احتیاج به تنظیمات و ... بود .
در قسمت زبان ها هم مورد داشت یادم نیست.
مطمئنا باگ های دیگه ای هم داشت ولی یادم رفته .
و بقیه ی باگ هایی که مربوط به اوبونتو میشه .

از پاسختان تشکر می نمایم.

در برخی مواقع مشکلات سیستم از طرف ماست:

۱- فایل iso توزیع مورد نظرمان  را بهتر است، بعد از دانلود  حتماً verify نماییم.

۲-بعضی تغییراتی که در سیستم می دهیم. مثلاً من display manager پیش‌فرض میزکار را در یکی از توزیع‌ها تغییر داده بودم و این کار باعث شده بود بعضی از عملکردها درست کار نکند.

۳- بعد از مدتی متوجه شدم، در زمانی که سیستم روشن است و سیستممان چه بصورت wired یا بصورت wireless به اینترنت وصل است، هرگاه بخواهیم مودم را خاموش یا خاموش روشن کنیم بهتر است ، ابتدا کانکشنمان را در سیستم قطع کرده و سپس دکمه خاموش کردن در مودم را بفشاریم.( در غیر اینصورت گاهی شاهد هنگی سیستم می شدم.)

۴- بنظرم می‌رسد بعضی توزیع‌ها با برخی سخت افزارها دچار مشکل می شوند( هرچند که در این مورد کاملا مطمن نیستم).

۴-و...

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #23 : 20 تیر 1400، 10:16 ب‌ظ »
نقل‌قول
اول به صورت زنده از اون استفاده استفاده کنید، اگه دیدید باهاش راحت هستید، اونوقت نصبش کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #24 : 21 تیر 1400، 06:15 ق‌ظ »
خب تقریبا همه توضیحات دوستمون گفت((:
حالا این مورد خب چطورش که مهم نیس(فرق زیادی با توزیع های دیگه نداره) اگه بقیه توزیع هارو نصب میکنی چیزی نمیشه اینم اگه موقع نصبش کار اشتباهی نکنی قاعدتا نباید چیزی بشه هر توزیعی یه گراب و... داره دیگه نصبش گام به گام درست انجام بده مشکلی پیش نمیاد انشاالله((:
« آخرین ویرایش: 21 تیر 1400، 06:17 ق‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین Zincstudio

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 64
« پاسخ #25 : 21 تیر 1400، 06:45 ب‌ظ »
سلام.

بنظر من همه خوبن.
سلیقه ایه(: