انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Restart is not available on Wayland | ارور هنگام ریستارت دسکتاپ  (دفعات بازدید: 636 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sadegh.K

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7

درود؛

وقتی alt+f2 رو میزنم و پنجره command باز میشه و سعی میکنم با زدن r دسکتاپ (نمیدونم درسته یا نه) رو ریست کنم ارور Restart is not available on Wayland رو میده. تو نت سرچ کردم ولی نفهمیدم چی میگن. ممنون میشم راهی برای حل این موضوع یا روش دیگری برای ریستارت دسکتاپ! معرفی کنید. Ubuntu 20.04 gnome desktop

عکس ارور => https://s19.picofile.com/file/8437059392/Wayland_error.png

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
قابلیت ری‌استارت کردن در نشست وی‌لند پشتیبانی نمی‌شه، یا از gdm وارد زورگ شو، یا به جای ریستارت کردن شل، لاگ اوت و مجددا لاگین کن.

آفلاین Sadegh.K

• Newbie
  • *
قابلیت ری‌استارت کردن در نشست وی‌لند پشتیبانی نمی‌شه، یا از gdm وارد زورگ شو، یا به جای ریستارت کردن شل، لاگ اوت و مجددا لاگین کن.
Xorg بدی خاصی داره؟ آیا پیشنهاد میکنید دیفالتش کنم؟

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
بدی که نداره ولی wayland جدید تره
عیب wayland اینه که هنوز خیلی از نرم افزار ها خودشون رو باهاش هماهنگ نکردند به طور کل با مهاجرت به xorg چیز خاصی از دست نمی دید

آفلاین Sadegh.K

• Newbie
  • *
بدی که نداره ولی wayland جدید تره
عیب wayland اینه که هنوز خیلی از نرم افزار ها خودشون رو باهاش هماهنگ نکردند به طور کل با مهاجرت به xorg چیز خاصی از دست نمی دید
بله الان دارم با xorg کار میکنم تفاوت خاصی نمیبینم. مزیت خوبی که داره اینه که لازم نیست برای ریستارت شل از حساب خارج شم و الکی وقت تلف کنم.اگه به مشکل بر نخورم احتمالا با همین ادامه بدم!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
زورگ درحال منسوخ شدنه و توسعه دهنده‌ش پروژه رو تقریبا رها کرده، اما به هر حال هنوز طیف وسیعی از نرم‌افزارها با زورگ سازگار ترن، گرچه تیم گنوم رو وی‌لند خیلی خیلی خوب کار کرده.
ماجرای زورگ طوریه که فعلا نه می‌شه کنارش گذاشت و نه می‌شه به آینده‌ش دل بست.
حالا ری‌استارت شل چرا؟ دلیلی داره که شل رو ری‌استارت می‌کنی؟

آفلاین Sadegh.K

• Newbie
  • *
زورگ درحال منسوخ شدنه و توسعه دهنده‌ش پروژه رو تقریبا رها کرده، اما به هر حال هنوز طیف وسیعی از نرم‌افزارها با زورگ سازگار ترن، گرچه تیم گنوم رو وی‌لند خیلی خیلی خوب کار کرده.
حالا ری‌استارت شل چرا؟ دلیلی داره که شل رو ری‌استارت می‌کنی؟
زیاد هم از ریستارت شل استفاده نمیکنم. گاهی وقتا که بخوام یک افزونه رو به صورت دستی اضافه کنم بعد ساخت فولدرش لازمم میشه.یا گاهی وقتا که یه تغییری تو سیستم میدی لازم میشه.
« آخرین ویرایش: 01 تیر 1400، 02:25 ب‌ظ توسط Sadegh.K »

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
مسئله فقط گنوم نیست! الان من تقریبا هیچ داکی رو نمی شناسم که به طور کامل روی wayland خوب کار کنه تنها کاری که میشه کرد استفاده از افزونه dash to dock هست بعد از اونم cairo dock که داره تلاششو می کنه بنده خدا! ولی خب هنوز مشکل داره قبلا حتی guake هم روی wayland با شرتکاتش مشکل داشت و مثلا باید میومدی روی صفحه اصلی کلید رو میزدی تا بیاد پایین!
نقل‌قول
آینده ای که دیگه نداره! ولی هعییی

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
مسئله فقط گنوم نیست! الان من تقریبا هیچ داکی رو نمی شناسم که به طور کامل روی wayland خوب کار کنه تنها کاری که میشه کرد استفاده از افزونه dash to dock هست بعد از اونم cairo dock که داره تلاششو می کنه بنده خدا! ولی خب هنوز مشکل داره قبلا حتی guake هم روی wayland با شرتکاتش مشکل داشت و مثلا باید میومدی روی صفحه اصلی کلید رو میزدی تا بیاد پایین!
نقل‌قول
آینده ای که دیگه نداره! ولی هعییی
عموما برای گنوم Dash to dock جوابگو هست، خیلی نیازی به داک دیگه‌ای نیست، مگه این که علت خاصی وجود داشته باشه، اما این که اکثر داک ها میانهٔ خوبی با وی‌لند ندارند رو قبول دارم، در هر صورت امیدوارم که حل بشه، حالا که اوبونتو به سمت وی‌لند رفته، می‌شه کمی خوش بین بود که توسعه دهنده‌ها مسئله رو بیشتر جدی بگیرند.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دلیلش اینه که در حالت سنّتی، مدیرنمایش (gdm) اول یه چیزی به اسم کارساز نمایش رو می‌آره بالا (زورگ) و بعد روش پوسته رو می‌کشه.
ولی در حالت نوین، مدیرنمایش پوسته رو به وسیلهٔ استانداری به اسم wayland مستقیماً می‌کشه که خب در این حالت‌، برای شروع دوباره‌اش، باید کل مدیر نمایش از ابتدا اجرا شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن