انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کیبورد مجازی ( حل شد )  (دفعات بازدید: 589 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 767
  • Linux Mint
کیبورد مجازی ( حل شد )
« : 03 تیر 1400، 10:47 ب‌ظ »
با سلام

۱- در این توزیع که تازه نصب کرده ام، بصورت پیش‌فرض دو تا کیبورد مجازی وجود دارد. که در قسمت Accessories، به نامهای onboard و همچنین virtual keyboard وجود دارند. تفاوت آن‌ها از همدیگر چه می باشد؟ چه لزومی داشت که هر دوتای آن‌ها را بگذارند؟

۲- یکبار فقط بر روی onboard در منو کلیک کردم. بعد از آن هر وقت به قسمت خودم لاگین می کنم، بصورت اتوماتیک این کیبورد  مجازی ظاهر می شود. چکار می‌توانم بکنم دیگر با هر لاگین من بالا نیاید؟( فقط onboard بالا می آید نه virtual keyboard)

۳- در قسمت startup Applications ، همانطور که می‌بینید . این توزیع از flatpak استفاده کرده است. آیا ماهیت عمل‌کرد flatpak با snap در یک راستا است؟ آیا flatpak باعث ناپایداری سیستم نمی شود؟
« آخرین ویرایش: 04 تیر 1400، 09:35 ب‌ظ توسط norouzi90 »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : کیبورد مجازی
« پاسخ #1 : 04 تیر 1400، 09:21 ق‌ظ »
با سلام

۱- در این توزیع که تازه نصب کرده ام، بصورت پیش‌فرض دو تا کیبورد مجازی وجود دارد. که در قسمت Accessories، به نامهای onboard و همچنین virtual keyboard وجود دارند. تفاوت آن‌ها از همدیگر چه می باشد؟ چه لزومی داشت که هر دوتای آن‌ها را بگذارند؟

۲- یکبار فقط بر روی onboard در منو کلیک کردم. بعد از آن هر وقت به قسمت خودم لاگین می کنم، بصورت اتوماتیک این کیبورد  مجازی ظاهر می شود. چکار می‌توانم بکنم دیگر با هر لاگین من بالا نیاید؟( فقط onboard بالا می آید نه virtual keyboard)

۳- در قسمت startup Applications ، همانطور که می‌بینید . این توزیع از flatpak استفاده کرده است. آیا ماهیت عمل‌کرد flatpak با snap در یک راستا است؟ آیا flatpak باعث ناپایداری سیستم نمی شود؟
سلام
من مینت نداشتم ولی یک قسمتی  برای برنامه هایی که وقت بوت اجرا  میشن هست اون جا  رو ببین
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #2 : 04 تیر 1400، 03:49 ب‌ظ »
یه قسمتی نیست اسمش universal access ای چیزی باشه؟

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #3 : 04 تیر 1400، 08:21 ب‌ظ »
با سلام

سلام
من مینت نداشتم ولی یک قسمتی  برای برنامه هایی که وقت بوت اجرا  میشن هست اون جا  رو ببین

فکر کنم منظورتان Startup Applications  است. همانطور که به عکس‌های بالایی نگاه کنید،  عکسش را گذاشته ام. ولی چیزی بعنوان onboard نمی بینم.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #4 : 04 تیر 1400، 08:34 ب‌ظ »
یه قسمتی نیست اسمش universal access ای چیزی باشه؟

هست. بنظرتان بایستی چکار بکنم؟

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 04 تیر 1400، 08:45 ب‌ظ »
الان شما میخواید هر ۲ کیبورد رو غیر فعال کنید یا یکیشون رو؟

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #6 : 04 تیر 1400، 09:03 ب‌ظ »
  من نمی خواهم هیچ کدام را غیر فعال یا حذف کنم.فقط می‌خواهم موقع لاگین این onboard خود به خود بالا نیاید.( در ضمن خیلی دوست دارم دلیل این کار را بدانم.  وقتیکه در قسمت start up  هیچ تغییری انجام نداده ام ویا اینکه به گزینه های این نرم افزار دست نزده ام، چرا بالا می آید؟)

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Linux Mint
« پاسخ #8 : 04 تیر 1400، 09:35 ب‌ظ »
ممنون، خدا حفظتان کند.