انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارور authenitication failure (بسته شده)  (دفعات بازدید: 515 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
ارور authenitication failure (بسته شده)
« : 07 تیر 1400، 07:21 ب‌ظ »
سلام دوستان.

من تازه اوبونتو رو نصب کردم و داخل روت کردن در ترمینال مشکل دارم. دستور su رو که میزنم از من رمز میخواد و رمز رو میزنم اما ارور authenitication failure رو میده. موقع نصب کردن از من رمز unix و اطلاعات بدرد نخور دیگری مثل نام و home phone ازم خواست. الان که میخوام رمز رو تغییر بدم رمز unix رو ازم میخواد میزنم و همین ارور رو میده. ممنونم میشم کمکم کنید
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1400، 10:32 ب‌ظ توسط behDev »
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : ارور authenitication failure
« پاسخ #1 : 07 تیر 1400، 07:23 ب‌ظ »
سلام دوستان.

من تازه اوبونتو رو نصب کردم و داخل روت کردن در ترمینال مشکل دارم. دستور su رو که میزنم از من رمز میخواد و رمز رو میزنم اما ارور authenitication failure رو میده. موقع نصب کردن از من رمز unix و اطلاعات بدرد نخور دیگری مثل نام و home phone ازم خواست. الان که میخوام رمز رو تغییر بدم رمز unix رو ازم میخواد میزنم و همین ارور رو میده. ممنونم میشم کمکم کنید
درست متوجه نشدم میخواید به عنپان کاربر روت وارد شید؟
اگه اره این کار اشتباهه و خطرناک
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #2 : 07 تیر 1400، 07:28 ب‌ظ »
بله.
خب به جز کاربر روت بعضی چیزا مثل apt و... کار نمیکنه
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 07 تیر 1400، 07:30 ب‌ظ »
بله.
خب به جز کاربر روت بعضی چیزا مثل apt و... کار نمیکنه
دستورتون رو اولش sudo  میزارید تا با دسترسی sudo باشه؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #4 : 07 تیر 1400، 07:31 ب‌ظ »
sudo اصلا کار نمیکنه یا اینکه وجود نداره

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 07 تیر 1400، 07:32 ب‌ظ »
مثلا یک دستور apt  به همراه خروجیش اینجا بزارید

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 07 تیر 1400، 08:50 ب‌ظ »
سلام دوستان.

درود بر تو و خوش اومدی.

دلیلش ساده است. نباید از دستور su استفاده کنی. به جاش چیزی هست به اسم sudo که سال‌هاست استاندارد تغییر دسترسی‌های کاربره:
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Sudo

می‌شه بگی وقتی می‌زنی، چی می‌گه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #7 : 07 تیر 1400، 10:24 ب‌ظ »
سلام دوستان.

وقتی su رو همینجوری می‌زنید، سعی می‌کنه وارد کاربر روت بشه و رمز اون رو می‌پرسه. به طور پیش‌فرض، توی اکثر توزیع‌ها، کاربر روت رمزی نداره و همینجوری نمیشه وارد شد. باید اول برای کاربر روت رمز تعیین کنید.
احتمالا این رمزی که می‌زنید، رمز خودتون هست و مشخصه چرا اون خطا رو دریافت می‌کنید.
چه توزیعی رو نصب کردید؟

موقعی که می‌خواهید رمز رو تغییر بدید، اول رمز فعلی رو می‌گیره و بعدش رمز جدید رو وارد می‌کنید. حواستون باشه وقتی رمز رو وارد می‌کنید،‌ چیزی دیده نمیشه اما داره کار می‌کنه. اگه هم از کلید‌های num lock برای اعداد استفاده می‌کنید، مطمئن باشید که num lock روشن هست. یه‌بار هم با کلید‌های بالای صفحه امتحان کنید. حواستون به caps lock هم باشه.

یعنی چی؟ یعنی وقتی sudo می‌زنید، یه خطایی میده و کار نمی‌کنه؟ یا اینکه رمز رو می‌گیره ولی میگه اشتباهه؟  یا اینکه رمز رو از شما می‌گیره ولی بعدش می‌گه دسترسی استفاده از sudo ندارید؟ یا اینکه اصلا دستور sudo وجود نداره.
خروجی دستور زیر رو اگه می‌تونید بفرستید.
whereis sudoموقع فرستادن توی انجمن، از تگ کد استفاده کنید تا متن درست نمایش داده بشه. (علامت # داره)
می‌تونید از سرویس pastebin انجمن هم استفاده کنید. برای این کار، بالا توی کادر نارنجی رو ببینید.
میدونید که زکات علم نشر آن است