انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لوح فشرده با قابلیت راه اندازی  (دفعات بازدید: 885 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • Debian + Mate
لوح فشرده با قابلیت راه اندازی
« : 25 تیر 1400، 08:32 ب‌ظ »
با سلام،

یک سی دی را خیلی وقت دارم ولی تا بحال نتوانسته‌ام با آن بوت کنم و با آن سیستم را راه اندازی کنم.

( هر چند که در بایوس بوت اولیه را به CD اختصاص داده‌ام ولی باز هم نمی شود! )

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : لوح فشرده با قابلیت راه اندازی
« پاسخ #1 : 26 تیر 1400، 09:41 ق‌ظ »
با سلام،

یک سی دی را خیلی وقت دارم ولی تا بحال نتوانسته‌ام با آن بوت کنم و با آن سیستم را راه اندازی کنم.

( هر چند که در بایوس بوت اولیه را به CD اختصاص داده‌ام ولی باز هم نمی شود! )
یک با سیستم رو روشن و سی دی رو بزارید توش بعد ری استارت کنید حالا ببینید وقت بوت دی وی دی رام یا همون سی دی رام چراقش رو شن میشه یانه ازش صدا میاد یا نه
فیش هاش هم وصله ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 26 تیر 1400، 10:38 ق‌ظ »
این توزیع خیلی باستانیه. ممکنه رایانه‌تون از استادنداردهای راه‌اندازیش پشتیبانی نکنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #3 : 26 تیر 1400، 07:32 ب‌ظ »
۱- چرا وقتی که در بایوس به حالت legacy می‌گذارم ، نام اصلی و شرکت سازنده سی دی رام می آید، ولی وقتی که به حالت UEFI قرار می‌دهیم آن نام نمی‌آید و تنها واژه CD/DVD می آید؟
(photo1)

۲- راهی که به ذهنم رسید این بود که فایل iso را از سی دی بگیرم و آنرا بزنم به فلش و با فلش بجای سی دی بوت کنم ولی نشد. مشکل کار را پیدا نکردم یا شایدم دستور را اشتباهی زده ام.
( photo2 )

۳- راهی به ذهنتان نمی‌رسد ، سی دی را بیاندازم آشغالی و خلاص!!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 26 تیر 1400، 09:39 ب‌ظ »
۱- چرا وقتی که در بایوس به حالت legacy می‌گذارم ، نام اصلی و شرکت سازنده سی دی رام می آید، ولی وقتی که به حالت UEFI قرار می‌دهیم آن نام نمی‌آید و تنها واژه CD/DVD می آید؟
(photo1)

۲- راهی که به ذهنم رسید این بود که فایل iso را از سی دی بگیرم و آنرا بزنم به فلش و با فلش بجای سی دی بوت کنم ولی نشد. مشکل کار را پیدا نکردم یا شایدم دستور را اشتباهی زده ام.
( photo2 )

به این توزیع به قول اقا دانیال باستانی واقعا نیاز دارید ؟

ایزویی که گرفتید روی ماشین مجازی هم کار نمی کنه؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #5 : 26 تیر 1400، 09:55 ب‌ظ »
(photo1)

( photo2 )

متاسفانه، نمی دانم چرا گذشتگانمان در ایام باستان علاقهمند به دادن سی دی‌ بصورت دمو و پروتکشن به بیرون بودند!!
در ضمن نتوانسته ام فایل ایزویی را بدست بیاورم. فکر کنم خطا داده.هوم را گشتم چیزی پیدا نکردم.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #6 : 26 تیر 1400، 10:00 ب‌ظ »
شرکتی که اون cd رو تولید کرده، سال ۱۳۸۵ منحل شد. حدود ۱۵ سال پیش. :P
دلیل اینکه توی حالت lagacy کار می‌کنه مشخص هست. اون cd زمانی تولید شده که هنوز uefi اصلا وجود نداشت.
بعیده که توی کامپیوتر‌های جدید کار کنه. فکر کنم باید یه کامپیوتر قدیمی برای اینکار پیدا کنید. شاید هم بتونید توی ماشین مجازی درستش کنید. برای ماشین‌مجازی، سعس نکنید که از cd یه iso درست کنید. cd رو بزارید داخل کامپیوتر و بعد توی ماشین‌مجازی، خود cd رو به عنوان بوت تعیین کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #7 : 26 تیر 1400، 10:42 ب‌ظ »
فقط همین سی دی را بوت نمیکند ؟
سی دی دیگری را امتحان کنید
سی دی را روی سیستم دیگه ای تست کنید .
« آخرین ویرایش: 26 تیر 1400، 10:44 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #8 : 27 تیر 1400، 08:39 ق‌ظ »
شرکتی که اون cd رو تولید کرده، سال ۱۳۸۵ منحل شد. حدود ۱۵ سال پیش. :P
دلیل اینکه توی حالت lagacy کار می‌کنه مشخص هست. اون cd زمانی تولید شده که هنوز uefi اصلا وجود نداشت.
بعیده که توی کامپیوتر‌های جدید کار کنه. فکر کنم باید یه کامپیوتر قدیمی برای اینکار پیدا کنید. شاید هم بتونید توی ماشین مجازی درستش کنید. برای ماشین‌مجازی، سعس نکنید که از cd یه iso درست کنید. cd رو بزارید داخل کامپیوتر و بعد توی ماشین‌مجازی، خود cd رو به عنوان بوت تعیین کنید.

ممنون، بلاخره بعد از سالیان دراز توانستم این سی دی را باز کنم و پی به اسرارش ببرم!!!

نقل‌قول
این توزیع خیلی باستانیه. ممکنه رایانه‌تون از استادنداردهای راه‌اندازیش پشتیبانی نکنه.

نمی‌دانم ولی بنظرم توزیع‌های اولیه،  احساس گرمی و عشق بیشتری نسبت به توزیع‌های کنونی دارند.( مثلاً ما قبلاً در تلویزیون تنها دو تا کانال داشیم و بیشتر کیف می کردیم)

نقل‌قول
(photo1)
این سؤال من هنوز بی جواب مانده، البته فقط مربوط به این سی دی نیست، آیا در مال شما هم به این صورت است و نام اختصاصی سی دی رامتان در بایوس در حالت EFI دیده نمی شود؟

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • Debian + Mate
« پاسخ #9 : 27 تیر 1400، 09:27 ق‌ظ »
(photo1)

( photo2 )

آقا مهرداد، جای شما خالی میزکار KDE داره ، vim هم داره و ...

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 27 تیر 1400، 09:34 ق‌ظ »
واقعا جای ;D من خالی دبیان هست ؟
چه خوشگل بوده
یاد قدیم ها به خیر (زمان اشنایی من با گنو/لینوکس هنوز ۲۰.۴ نبود فکر کنم ۱۹.۴ بود  عمر من به یونیتی هم قد نمی ده  ;D )