انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لطفا در تایپیک‌های اسپم پاسخ ارسال نکنید  (دفعات بازدید: 881 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
از همه دوستان خواهش می‌کنم که لطف کنند و در تایپیک‌های اسپم پاسخ ارسال نکنند.

صرفا از گزینه "گزارش به مدیر انجمن" استفاده کنید تا ناظرین تایپیک رو حذف کنند.

با ارسال کردن پاسخ خودتون هم دارید اسپم می‌زنید، تاپیک رو بالا نگه می‌دارید و اعصاب افرادی که قبلا گزارش کردن رو خط خطی می‌کنید؛ همینطور فرصت بیشتری برای بالا بودن تاپیک و index شدنش توسط موتورهای جستجو رو ایجاد می‌کنید.

انجمن سیستم‌های جلوگیری از ارسال اسپم رو داره و اگر کسی اسپم ارسال میکنه عموما ربات نیست و کسی که اسپم می‌زنه نمیاد ببینه شما چی جواب دادید.

صرفا به عنوان یکی از کاربرها که حسابی اعصابش از reply به اسپم‌ها خط خطی شده این موضوع رو ایجاد کردم.

سپاس
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
نکته ی خوبی از این به بعد رعایت میشه . :)
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 774
  • Debian + Mate
با سلام،

البته اگر دوستان نخواهند، بطور کلی دیگر شاهد این نوع اسپم های تبلیغاتی باشند.
راهکاری که در این زمینه می‌توان بکار برد ، استفاده از مدیریت کامنت‌ها و ایجاد موضوعات جدید پیش از ارسال روی سایت، برای کاربران تازه وارد می باشد.
می‌دانم که بار کاری سنگینی بر روی دوش ناظرین محترم این انجمن می‌باشد و نه تنها بنده حقیر بلکه اطمینان دارم سایر دوستان هم هیچ توقع بیشتری از این عزیزان ندارند.
ولی با کمی تقسیم کاری در این مورد توسط افرادی که مورد وثوق می باشند، در این زمینه می‌توان این مشکل را حل کرد.
( بطور خلاصه برای کاربرین تازه عضو شده ، قبل از ارسال نظر یا موضوع جدید در سایت یک سیستم تأیید وجود داشته باشد که از این به بعد شاهد چنین مسایلی نباشیم)

آفلاین M!lad

• *
@norouzi90

این تنها راه کامل جلوگیری از ارسال اسپم هست. اما استفاده از این راهکار تنها زمانی منطقی هست که تعداد اسپم‌های ارسالی بسیار بیشتر از پست‌های سالم باشه، یا یک درصد قابل توجه‌ای از پست‌ها رو تشکیل بده. در غیر این صورت همینطور که خودتون اشاره کردید یک سربار اضافی برای ناظرین ایجاد خواهد شد.

با این نرخی که ما شاهد اسپم هستیم گزارش اون بسیار منطقی‌تر هست. اینگونه اعضای جدید انجمن هم این شانس رو پیدا می‌کنند که سریع‌تر پست‌هاشون دیده بشه و پاسخ بگیرند.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4859
  • masoft قدیم
تعداد پست‌های اسپم زیاد نیست و همینطور که میلاد گفت، بهترین روش با شرایط موجود تنها گزارش اون‌ها هستش. اینطوری در زمان کمی ما اون‌ها رو حذف می‌کنیم.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
درسته ولی باید خودمون هم دقت کنیم تا نا خواسته اسپم ندیم من خودم این اشتباه رو کردم و هشدار دریافت کردم و نتیجه گرنتم که دیگه درباره چیزی که چیزی ازش نمی دونم حرف نزنم

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
در انجمن آزمایشی به طور پیش‌فرض دسترسی کاربران تازه وارد محدود هست، یعنی پست هاشون تا زمانی که به تایید مدیر نرسیده یا گروه کاربریشون ارتقا پیدا نکرده نمایش داده نمیشه. شاید اینطوری بشه جلوی پست های اسپم رو گرفت.
ولی یه مشکل هم داره اینه که اونایی که نیاز به رفع سریع مشکلشون دارن و همزمان تازه ثبت نام کردن پست هاشون نشون داده نمیشه.

بنظرتون این روش خوبه یا نه؟ یعنی بهتره پست همه کاربران حتی اونایی که تازه ثبت نام کردن نمایش داده بشه؟ یا اینکه نیاز به تایید مدیر یا تغییر گروه کاربریشون توسط مدیر باشه؟

هرچند بنظرم من با این تعداد کم مدیر بهتره پست های کارران تازه وارد نمایش داده بشه.(حتی اگر اسپم باشه)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
من موافق نیستم هم دلیلش رو گفتی هم کار برای مدیریت انجمن سخت میشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین M!lad

• *
در انجمن آزمایشی به طور پیش‌فرض دسترسی کاربران تازه وارد محدود هست، یعنی پست هاشون تا زمانی که به تایید مدیر نرسیده یا گروه کاربریشون ارتقا پیدا نکرده نمایش داده نمیشه. شاید اینطوری بشه جلوی پست های اسپم رو گرفت.
ولی یه مشکل هم داره اینه که اونایی که نیاز به رفع سریع مشکلشون دارن و همزمان تازه ثبت نام کردن پست هاشون نشون داده نمیشه.

بنظرتون این روش خوبه یا نه؟ یعنی بهتره پست همه کاربران حتی اونایی که تازه ثبت نام کردن نمایش داده بشه؟ یا اینکه نیاز به تایید مدیر یا تغییر گروه کاربریشون توسط مدیر باشه؟

هرچند بنظرم من با این تعداد کم مدیر بهتره پست های کارران تازه وارد نمایش داده بشه.(حتی اگر اسپم باشه)

در این باره صحبت شد. این ویژگی باید غیرفعال بشه.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
از نظر خیلی‌ها ممکنه همین تاپیک هم اسپم باشه. بهترین راه اینه که هر کسی به اعصاب خودش مسلط باشه که خط‌خطی نشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
از نظر خیلی‌ها ممکنه همین تاپیک هم اسپم باشه. بهترین راه اینه که هر کسی به اعصاب خودش مسلط باشه که خط‌خطی نشه.
درسته ولی نمیشه هرکی از راه رسید اسپم بفرستند ما بشینیم فقط به خودمون مسلط باشیم که باید یک فکری کنیم

آفلاین M!lad

• *

بهتره یک بار پیرامون یک موضوع بحث و گفتگو و منطقی در مورد اون تصمیم گرفته بشه که همه توجیه بشند. چون خیلی‌ها نمی‌دونند که با ارسال پاسخ در یک تایپیک اسپم در حال لطف به اسپمر هستند.

عجیبه که از دلایل مطرح شده فقط خط خطی شدن اعصاب رو دیدید. و عجیب‌تر اگر این تایپیک رو اسپم می‌بینید.