انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب نسخه deb یا Flatpak برای نرم‌افزار‌های انحصاری (؟)  (دفعات بازدید: 557 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
سلام.
متاسفانه خیلی‌ها مجبوریم برای کار‌های روزمره از نرم‌افزار‌های انحصاری استفاده کنیم. البته ترجیح می‌دم تا جای ممکن اینکار رو نکنم. ولی در رابطه با نرم‌افزار‌های ارتباطی فعلا چاره‌ای نیست و به تعداد انگشت‌شماری مثل Skype و Zoom و ...  نیاز دارم (نسخه وب خوب ندارن).
طبق عادت از وبسایت این نرم‌افزار‌ها فایل‌های deb رو دانلود می‌کنم و بعد از یه بررسی (مثل اسکریپت‌های preinst و postint) اقدام به نصبشون می‌کنم. ولی یه مشکلاتی بابت وابستگی‌هاشون هستش و نرم‌افزار‌هایی نصب می‌کنن که نیازی به نصبشون نیست.
به نظرتون بهتره به جای اینکار از نسخه Flatpak استفاده کنم یا خیر؟ چون تجربه‌ای از استفاده و مشکلاتش ندارم.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
جدای از این‌که بهترین کار نصب نکردن نرم‌افزارهای انحصاریه،
از نظرم با flatpak و نصب flatseal می‌تونی مدیریت قابل قبولی روی دسترسی برنامه‌های انحصاری داشته باشی.
https://flathub.org/apps/details/com.github.tchx84.Flatseal

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
flatsteel همونی نیست که تو تنظیمات گنوم هست؟ چیز اضافه‌تری داره؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
flatsteel همونی نیست که تو تنظیمات گنوم هست؟ چیز اضافه‌تری داره؟
نه، Flatseal هستش، فکر نکنم تو تنظیمات گنوم باشه، چون تحت فلت‌پکه، از اونجا نصب می‌شه و برای نرم‌افزارهای تحت فلت‌پک کاربرد داره، اما خب گزینه‌های زیادی برای محدود کردن دسترسی نرم‌افزارها داره که به نظرم برای مواقعی که کسی مجبوره از نرم‌افزار انحصاری استفاده کنه خوبه.