انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا روی یک سیستم دبیان نصب نرم‌افزار از وب‌سایت‌های متفرقه عادت بدی است؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 2091 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
نقل‌قول
روی یک سیستم دبیان نصب نرم‌افزار از وب‌سایت‌های متفرقه عادت بدی است.
منبع:قسمتی از ویکی، صفحه (دبیات را خراب نکنید).
سلام. چرا؟
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1400، 11:55 ق‌ظ توسط Hello »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
سلام، چون:
نقل‌قول
همچنین منحصرا استفاده از نرم‌افزارهای موجود در مخازن دبیان بسیار امن‌تر از نصب آن‌ها از وب‌سایت‌های متفرقه‌ای است که امکان دارد حاوی بدافزار و سایر مخاطرات امنیتی باشند.
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86_%D8%B1%D8%A7_%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8_%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF
« آخرین ویرایش: 02 امرداد 1400، 10:49 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
سلام، چون:
نقل‌قول
همچنین منحصرا استفاده از نرم‌افزارهای موجود در مخازن دبیان بسیار امن‌تر از نصب آن‌ها از وب‌سایت‌های متفرقه‌ای است که امکان دارد حاوی بدافزار و سایر مخاطرات امنیتی باشند.
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86_%D8%B1%D8%A7_%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8_%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF
ممنون اما اگه نرم افزار توی مخازن نبود یا خود سایت سازنده برنامه بود آیا باز هم نباید از سایت ها نصب کرد؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام، چون:
نقل‌قول
ممنون اما اگه نرم افزار توی مخازن نبود یا خود سایت سازنده برنامه بود آیا باز هم نباید از سایت ها نصب کرد؟
چه نرم افزاری ؟
پیشنهاد اینه که از سایت ها استفاده نکنید اگر توی مخازن نیست باید جایگزینش باشه دبیان مخازن بزرگی داره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
شما اگه خیلی نیاز داری و مطمئنی میتونی انجام بدی این که میگن اینکار رو نکن یه توضیه است خطراتش رو گفتن حالا خودت میتونی بشینی حساب کنی می ارزه یا نه
در ضمن شما حتی اگه به اونجایی که داره برنامه رو قزار میده اطمینان داشته باشی شاید خود برنامه حفره امنیتی داشته باشه ولی برنامه های توی مخازن تست شدن همه

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
در ضمن شما حتی اگه به اونجایی که داره برنامه رو قزار میده اطمینان داشته باشی شاید خود برنامه حفره امنیتی داشته باشه ولی برنامه های توی مخازن تست شدن همه
خیلی منطقی بود ممنون.

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
سلام، چون:
نقل‌قول
چه نرم افزاری ؟
پیشنهاد اینه که از سایت ها استفاده نکنید اگر توی مخازن نیست باید جایگزینش باشه دبیان مخازن بزرگی داره
نرم افزاری نیست راهنمای اون دو تا نرم افزار هم تو ویکی دبیان بود اما در کل برام سوال بود که چرا، مقایسه ویندوز و گنو/لینوکس کار اشتباهیه اما تو ویندوز به جز نرم افزار های مایکروسافت، استورش کاربرد دیگه‌ای نداشت و دانلود از سایت کار عادیی حساب می‌شد اما انگار دبیان خیلی بزرگتر از ویندوز هست.ببخشید طولانی شد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
حتا اگه به جایی که ازش می‌گیری هم اطمینان داشته باشی و برنامه هم حفرهٔ امنیتی نداشته باشه، برنامه‌های توی مخازن، با نگارش‌هایی از کتابخونه‌های مورد استفاده که توی اون نگارش از دبیان هست ساخته شدن و کار می‌کنن. اگه از هر جای دیگه‌ای بگیری، این سازگاری وجود نداره و خود این ناسازگاری باعث بروز مشکلات امنیتی و پایداری می‌شه که ممکنه حتا توزیع رو خراب کنه.

راه حل کلی هم اینه که اگه برنامه‌ای تو مخازن نیست، ازش استفاده نکنی و اگه خیلی اصرار داری به استفاده ازش، تلاش کنی به مخازن رسمی افزوده شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
حتا اگه به جایی که ازش می‌گیری هم اطمینان داشته باشی و برنامه هم حفرهٔ امنیتی نداشته باشه، برنامه‌های توی مخازن، با نگارش‌هایی از کتابخونه‌های مورد استفاده که توی اون نگارش از دبیان هست ساخته شدن و کار می‌کنن. اگه از هر جای دیگه‌ای بگیری، این سازگاری وجود نداره و خود این ناسازگاری باعث بروز مشکلات امنیتی و پایداری می‌شه که ممکنه حتا توزیع رو خراب کنه.

راه حل کلی هم اینه که اگه برنامه‌ای تو مخازن نیست، ازش استفاده نکنی و اگه خیلی اصرار داری به استفاده ازش، تلاش کنی به مخازن رسمی افزوده شه.
هم راه حل و هم دلیل خیلی منطقی بود ممنون.

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
اگه می‌خواهید دبیان نصب کنید، بهتره نسخه زنده اون رو دانلود کنید و بعد که کامپیوتر رو با اون بوت کردید، توی منوی گراب گزینه نصب رو انتخاب نکنید. کامل اون رو بوت کنید تا وارد محیط گرافیکی بشید بعد یه نصب کننده اونجا هست. از اون استفاده کنید.

از نظر فنی فرقی نداره از کدوم روش برید اما کار با نصب کننده اصلی دبیان خیلی سخت‌تره. این که من گفتم خیلی راحت‌تره. اگه هم وسط کار مشکل پیش اومد، مرورگر و بقیه چیز‌ها رو دارید تا کار شما راحت‌تر باشه.

iso اصلی، فقط شامل برنامه‌های آزاد هست. پس ممکنه وایفای کار نکنه چون اکثر درایور‌های وایفای، انحصاری هستند.
برای iso هایی اصلی، اینجا رو ببینید.
برای iso هایی که شامل بعضی درایور‌های انحصاری هست، اینجا رو ببینید.
این لینک‌ها مربوط به آخرین نسخه دبیانِ پایدار هست. به همین خاطر ممکنه نسخه بعضی بسته‌ها قدیمی باشه.
دبیان به طور پیش‌فرض ظاهر زیاد قشنگی نداره. پس قافلگیر نشید.

بهتر بود یه موضوع جدید درست می‌کردید و این سوال رو اونجا می‌پرسیدید. اگه باز هم سوال درباره این دارید، یه موصوع درست کنید و اونجا بپرسید. دیگه اینجا نپرسید.
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1400، 07:56 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
چرا نصاب چرا دوتا نصاب داره ؟  من با نصاب اصلی قبلا کردم زیاد سخت نبود
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
نصب دبیان راحت بود ؟
من نسخه زنده دبیان ۱۰.۱۰.۰ با میزکار kde نسخه‌ای که مخازن غیر آزاد هم داشت نصب کردم فرایند نصب خیلی خوب و عالی بود و پارتیشن بندی هم با موفقیت بود فرایند نصب و پارتیشن بندی راحت بود فقط یک مقدار زود فلش رو کندم مرحله آخر درست نشد و اون گراب رو بالا نیاورد که اون فکر کنم مشکل من بود با نظر -Dragon هم به شدت موافقم.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
چرا نصاب چرا دوتا نصاب داره ؟  من با نصاب اصلی قبلا کردم زیاد سخت نبود
یه نصب کننده هست که این شکلی هست

و یه نصب کننده هم هست که بعد از اینکه محیط گرافیکی بالا اومد، میشه اجراش کرد. که این شکلی هست

توی حالت دوم شبیه اوبونتو عمل میشه. یعنی اول یه محیط کرافیکی بالا میاد و بعد می‌تونید نصب رو پیش ببرید یا اینکه به صورت زنده از دبیان استفاده کنید.
دومی از نصب کننده calmares استفاده می‌کنه. فکر کنم از دبیان ۱۰ اینجوری شده. قبلش برای نصب، فقط نصب کننده اصلی دبیان (اولی) در دسترس بود. البته میشد از debootstrap یا راه‌های دیگه هم استفاده کرد. ولی اون راه‌ها از خود نصب کننده هم سخت‌تر هستند.
« آخرین ویرایش: 03 امرداد 1400، 08:16 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1253
حدود سه هفته تا انتشار دبیان ۱۱ صبر کنید تا از نرم‌افزارها و نصاب جدید استفاده کنید.