انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دسترسی کامل به پوشه زمپ برای کار با php  (دفعات بازدید: 1087 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir.

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
دسترسی کامل به پوشه زمپ برای کار با php
« : 03 امرداد 1400، 08:07 ب‌ظ »
سلام دوستان
من php کار میکنم . از elementory os استفاده میکنم . برای کدنویسی از phpstorm استفاده میکنم . وقتی میخوام آپلود سنتر بسازم و داخل یک پوشه فایل قرار بگیره انجام نمیشه !!! چطور باید دسترسی کامل بدم به پوشه lamp؟

کاری که من میکنم اینه:
sudo su و حالا : chmod 777 با این دستور و نوشتن نام هر پوشه دسترسی میدم ولی نمیشه که نمیشه. راحت میتونم داخل پوشه htdocs فایلی کپی و .. انجام بدم ولی آپلود سنتر که میسازم و توی مرورگر میزنم که فایل توی پوشه htdocs آپلود بشه ، انجام نمیشه!!!

الان مشکل کجاست ؟ من توی ویندوز راحت انجام میدم و کارها انجام میشه ولی نمیدونم روی لینوکس چرا اینطوری میشه.

در ضمن چطور دسترسی ۷۷۷ رو کلا به همه پوشه ها و زیر شاخه هاش بدم ؟ من هر بار ۷۷۷ میدم باز وارد هر پوشه میشم میبینم فایل ها و پوشه های داخلی قفل هستن.

ممنون میشم راهنمایی کنید

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : دسترسی کامل به پوشه زمپ برای کار با php
« پاسخ #1 : 03 امرداد 1400، 08:25 ب‌ظ »
دادن دسترسی 777 کار مناسبی نیست. باید راه درست رو برید. فکر کنم باید صاحب یا گروه دایرکتوری رو به چیزی عوض کنید تا زمپ بتونه اونو بخونه. اینو باید بقیه بگن من تجربه درباره این ندارم.
درباره اعمال کردن دسترسی به تمام زیرشاخه‌ها، از chmod به همراه سوییچ R- استفاده کنید. (دادن دسترسی 777 کار مناسبی نیست. احتمالا باعث ایجاد نقص امنیتی توی برنامه هم میشه)
استفاده از سوئیچ R- باعث میشه دسترسی همه‌ی فایل‌ها و دایرکتوری‌ها که زیر دایرکتوری مورد نظر شما هستند، به چیزی که گفتید تغییر کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Amir.

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 03 امرداد 1400، 08:55 ب‌ظ »
دادن دسترسی 777 کار مناسبی نیست. باید راه درست رو برید. فکر کنم باید صاحب یا گروه دایرکتوری رو به چیزی عوض کنید تا زمپ بتونه اونو بخونه. اینو باید بقیه بگن من تجربه درباره این ندارم.
درباره اعمال کردن دسترسی به تمام زیرشاخه‌ها، از chmod به همراه سوییچ R- استفاده کنید. (دادن دسترسی 777 کار مناسبی نیست. احتمالا باعث ایجاد نقص امنیتی توی برنامه هم میشه)
استفاده از سوئیچ R- باعث میشه دسترسی همه‌ی فایل‌ها و دایرکتوری‌ها که زیر دایرکتوری مورد نظر شما هستند، به چیزی که گفتید تغییر کنه.

سلام
همین الان دستور زیر رو زدم درست شد. ممنون از راهنمایی

chmod 777 * -R

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 03 امرداد 1400، 09:33 ب‌ظ »
بالاتر گفتم. دادن دسترسی 777 اصلا کار امنی نیست. اینجوری هر برنامه یا هرکاربری می‌تونه توی اون دایرکتوری تغییرات ایجاد کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #4 : 04 امرداد 1400، 02:09 ق‌ظ »
تکمیلی:
اگه کاربر دبین یا اوبونتو هستی، این ویدئوها ۰ تا ۱۰۰ نصب و پیکربندی لمپ رو به زبان فارسی بهت آموزش می‌دن:
https://www.youtube.com/watch?v=6FYv_pgg9i0
https://www.youtube.com/watch?v=eUh74XMTiTI
« آخرین ویرایش: 04 امرداد 1400، 02:10 ق‌ظ توسط mrostd »

آفلاین Amir.

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 05 امرداد 1400، 11:26 ق‌ظ »
بالاتر گفتم. دادن دسترسی 777 اصلا کار امنی نیست. اینجوری هر برنامه یا هرکاربری می‌تونه توی اون دایرکتوری تغییرات ایجاد کنه.

سلام. بله ممنون. مهم الان برای من راه افتادن کارم هست ولی تا یه چایی راه افتاد بعدش هنوز گیر هست نمیدونم چرا .
تابع move-upload-file کار میده ولی همین که میام توی کدهام استفاده کنم آپلود انجام نمیشه . اعصابمو خورد کرده

آفلاین Amir.

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 05 امرداد 1400، 11:27 ق‌ظ »

سلام. بله ممنون. مهم الان برای من راه افتادن کارم هست ولی تا یه چایی راه افتاد بعدش هنوز گیر هست نمیدونم چرا .
تابع move-upload-file کار میده ولی همین که میام توی کدهام استفاده کنم آپلود انجام نمیشه . اعصابمو خورد کرده

دمتگرم . دارم نگاه میکنم ببینم چطوریه. امیدوارم مشکل حل بشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 05 امرداد 1400، 11:56 ق‌ظ »
از زمپ استفاده نکنید. برای استفاده از آپاچی، ویکی رو ببینید: https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Apache
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن