انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 512 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ali_vfarahani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
مشکل در نصب اوبونتو
« : 05 امرداد 1400، 09:44 ب‌ظ »
سلام
میخواستم ابونتو رو درکنار ویندوز ۱۰ نصب کنم ابتدا هنگام نصب کل پارتیشین ها رو یک پارچه نشون میداد که اومدم از نو یه پارتیشین پرایمری برا ویندوز گذاشتم بقیه رو خالی گذاشتم که اوبونتو نصب کنم بعدا بقیشو پارتیشین بندی کنم که اون حل شد.در مرحله بعد داخل لینوکس تقسیم بندی هوم بوت و اینا هم انجام دادم ولی در اواخر نصب با ارور exciting grub_instaal بر میخورم و بعدش هم که ری استارت میکنم نه به لینوکس دسترسی دارم نه به ویندوز و به ارور its not bookable disk ... برمیخورم و ریپیر کردن گرب هم از لینوکس لایو تست کردم باز نشد مجبور شدم ویندوز عوض کنم.
پی نوشت: برای امتحان هنگام نصب از گزینه اتومات خودش برا نصب استفاده کردم که کلا فرمت میکنه درایوارو ولی ویندوزو نمیتونم حالا نصب کنم

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : مشکل در نصب اوبونتو
« پاسخ #1 : 06 امرداد 1400، 04:46 ق‌ظ »
کامپیوتر شما از uefi استفاده می‌کنه یا bios ؟ پارتیشن تِیبِل شما gpt هست یا mbr ؟ کدوم نسخه از اوبونتو رو خواستید نصب کنید ؟ آخر از همه ویندوز نصب کردید که بوت هم نمیشه؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : مشکل در نصب اوبونتو
« پاسخ #2 : 06 امرداد 1400، 11:10 ق‌ظ »
با همون فلشی که نصب کردید به صورت زنده بوت کنید ببینید اون پارتیشن ها اصلا اوبونتو توشون هست یا نه اگه نصب شده بود ولی بالا نمیاد باید با ویکی بالا انجمن برید توی تعمیر گراب دوباره گراب نصب کنید لطفا برای کمک بیشتر سوال های دوستمون هم جواب بدید  :)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com