انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

شما به چند نفر رو تونستید فلسفه نرم افزار ازاد رو یاد بدید و بگید کرک با دزدی فرق نداره ؟  

هیچ کسی  ولی تلاشم رو کردم
هیچ کس برام  مهم نیست
زیر ۵ نفر
زیر ۱۰ نفر
زیر ۲۰ نفر
بیشتر
نصف کاربر های انجمن رو من بهشون نرم افزار ازاد رو شناسوندم (شوخی :) )

نویسنده موضوع: چرا کسانی که در حال دزدیدن نرم افزار هستند به دنبال بهانه می گردند ؟ (سوال زیر )  (دفعات بازدید: 7251 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
  • عاشق یادگیری و متن باز
سر قضیه همین آفیس چند با لیبرو ریختم اما وقتی قالب پاور پوینت رو وارد میکنم همه چی به هم میریزه من ها جمعا 10 ساعت وقت دارم اریه رو درست کنم گیریم اوکی کنم روی سیستم سرمایه گذار چکار کنم برای اکسل و پاور پوینت؟؟؟؟ چون وقتی با لیبرو میزنم بعد میبرم آفیس دوباره همه چی به هم میریزه.
به نام یهگانه برنامه نویس هستی.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در دنیای کوچیک شما شاید نرم‌افزارهای انحصاری تنها گزینه‌های موجود باشن، ولی اگه یه نگاه به بزرگ‌ترین پروژه‌های دنیا بندازیم، چه آزاد و چه انحصاری، چه نرم‌افزاری و چه غیرنرم‌افزاری، بزرگ‌ترین‌ها همیشه دارن از نرم‌افزارهای آزاد استفاده می‌کنن، چون ابزارهای بهرین و تو انجام کارهاشون، بهشون سرعت بیش‌تر و دردسر کم‌تری می‌دن.
مثلاً فکر می‌کنید مهندس‌های گوگل می‌شینن به جای ویم و گیت، با جت‌برینز کد می‌زنن برای کار گروهی؟ ;D
یا توی تسلا به جای سی‌اس‌وی، می‌شینن پای اکسل، داده وارد می‌کنن؟
یا تیم گنوم، طراحی‌هاش رو به‌جای اینک‌اسکیپ با فوتوشاپ 😂 می‌زنه؟
یا کوکاکولا ارائه‌هاش رو به جای پی‌دی‌اف، رو پروندهٔ پاورپوینت نشون می‌ده؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز
در دنیای کوچیک شما شاید نرم‌افزارهای انحصاری تنها گزینه‌های موجود باشن، ولی اگه یه نگاه به بزرگ‌ترین پروژه‌های دنیا بندازیم، چه آزاد و چه انحصاری، چه نرم‌افزاری و چه غیرنرم‌افزاری، بزرگ‌ترین‌ها همیشه دارن از نرم‌افزارهای آزاد استفاده می‌کنن، چون ابزارهای بهرین و تو انجام کارهاشون، بهشون سرعت بیش‌تر و دردسر کم‌تری می‌دن.
مثلاً فکر می‌کنید مهندس‌های گوگل می‌شینن به جای ویم و گیت، با جت‌برینز کد می‌زنن برای کار گروهی؟ ;D

اتفاقا گوگل از ورد و پاور پوینت استفاده میکرده اما با گذشت زمان گوگل شیت و گوگل داک رو راه انداخت تا مشکل رو حل کنن بله مهندس های گوگل دلیلی نداره از جتبرینز استفاده نکنن الان اندروید استدیو محصول همون جت برینزه زبان کاتلین هم همون شرکت طراحی کرده.
چرا اینقدر سطحی نگریم این موارد اصلا چیز مهمی نیستن ;D

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز

یک نکته هم بگم با این که شرکت های بزرگ از ابزار های بزرگ استفاده میکنن (دیدم که میگم مثلا گوگل بیاد برای انتشار اپ اندروید تو ویم کد بزنه ;D :D)

اما اما اما این حرف شما همون ایده آل گرایی رو دوباره داره من که گوگل نیستم کوالکام هم نیستم آریا گیمم با مسولیت محدود.

این نکته هم بگم همه سرور های ما لینوکسه
« آخرین ویرایش: 27 امرداد 1400، 07:20 ب‌ظ توسط electrocell »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اتفاقا گوگل از ورد و پاور پوینت استفاده میکرده اما با گذشت زمان گوگل شیت و گوگل داک رو راه انداخت تا مشکل رو حل کنن بله مهندس های گوگل دلیلی نداره از جتبرینز استفاده نکنن الان اندروید استدیو محصول همون جت برینزه زبان کاتلین هم همون شرکت طراحی کرده.
گوگل شیت، گوگل داکز، جت‌برینز و اصلاً خود اندروید استودیو، ابزارهای دم دستی برای افراد غیرحرفه‌ای هستند. توی خود گوگل یا در جاهای بزرگ مثل اف‌دروید، برنامه‌های اندروید رو با اندروید استودیو نمی‌نویسن. گریدل رو در حالت deamon وصل می‌کنن به ویم یا ای‌مکسشون. این مورد رو خودم از نزدیک دیدم. دلیلشون هم اینه که شغل ما اینه و اندروید استودیو، دست ما رو برای انجام کار حرفه‌ای در زمان مشخص و با سرعت و دقت بالا می‌بنده.

اتّقاقاً آزادی مهم‌ترین داشتهٔ بشریه. کسی که می‌گه آزادی مهم نیست، یا قصد فریب و تحمیق انسان‌ها به منظور بهره‌کشی ازشون رو داره، یا خودش فریب‌خورده است و داره بقیه رو هم می‌کشه ته چاه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز
گوگل شیت، گوگل داکز، جت‌برینز و اصلاً خود اندروید استودیو، ابزارهای دم دستی برای افراد غیرحرفه‌ای هستند. توی خود گوگل یا در جاهای بزرگ مثل اف‌دروید، برنامه‌های اندروید رو با اندروید استودیو نمی‌نویسن. گریدل رو در حالت deamon وصل می‌کنن به ویم یا ای‌مکسشون. این مورد رو خودم از نزدیک دیدم. دلیلشون هم اینه که شغل ما اینه و اندروید استودیو، دست ما رو برای انجام کار حرفه‌ای در زمان مشخص و با سرعت و دقت بالا می‌بنده.

اتّقاقاً آزادی مهم‌ترین داشتهٔ بشریه. کسی که می‌گه آزادی مهم نیست، یا قصد فریب و تحمیق انسان‌ها به منظور بهره‌کشی ازشون رو داره، یا خودش فریب‌خورده است و داره بقیه رو هم می‌کشه ته چاه!

دوست من والا تا جایی که من دیدم همه از محیط های گرافیکی استفاده میکنن سیستم عامل بیشتر آنها osx هست ide هم بیشتر استفاده میکنن کد ویس می تداخلی با گیت نداره تحقیق کنید خواهشا سطحی مسایل رو نبینیم برای کار حرفه ای محصول حرفه ای لازمه.
هیچ کس چرخ رو از اول نمیسازه همین ترلو رو خود گوگل برا کارمنداش توسعه داد اما عمومیش کرد.

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز
مسخره نیست گوگل بیاد برای پروژه های بزرگ خودش تو انتخاب ابزار محدود کنه ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

هرجا هر ابزاری مفید باشه استفاده میکنه مثل من و شما نمی گه این ابزار برای غیر حرفه ای هاست پس استفاده نمیکنممم ;D ;D ;D ;D ;D ;D

والا ما هر چی حرفه دیدیم ابزارش یا ویندوز بوده یا مک

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
مسخره نیست گوگل بیاد برای پروژه های بزرگ خودش تو انتخاب ابزار محدود کنه ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

هرجا هر ابزاری مفید باشه استفاده میکنه مثل من و شما نمی گه این ابزار برای غیر حرفه ای هاست پس استفاده نمیکنممم ;D ;D ;D ;D ;D ;D

کی همچین چیزی گفت که مال غیر حرفه ای هاست. ؟
اون به قول شما حرفه یک بار با گنو/لینوکس کار کرده ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی

حرفه ای بودن که به سیستم عامل نیست !! شاید یکی رو ویندوز باشه و حرفه ای باشه یکی هم روی لینوکس باشه حرفه ای باشه
بستگی به تعریفتون از حرفه ای داره ! و البته درچه حوزه ای حرفه ای باشه

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز

حرفه ای بودن که به سیستم عامل نیست !! شاید یکی رو ویندوز باشه و حرفه ای باشه یکی هم روی لینوکس باشه حرفه ای باشه
بستگی به تعریفتون از حرفه ای داره ! و البته درچه حوزه ای حرفه ای باشه

دقیقا روال بحث رو نبال کنید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دوست من والا تا جایی که من دیدم همه از محیط های گرافیکی استفاده میکنن سیستم عامل بیشتر آنها osx هست ide هم بیشتر استفاده میکنن کد ویس می تداخلی با گیت نداره تحقیق کنید خواهشا سطحی مسایل رو نبینیم
خب پس جاهای کمی رو دیدید. گوگل (که من دو سه روز در دفتر برلینش بودم) نمی‌ذاره مهندس‌هاش مک‌بوک بیارن شرکت. برای خودش هم یه توزیع گنوی سفارشی داره که روی همهٔ رایانه‌های کاریش اون رو نصب می‌کنه و ابزارهای داخلی شرکت از پیش روشون نصب شده.

برای کار حرفه ای محصول حرفه ای لازمه.
دقیقاً همین‌طوره. منتها مشکل شما اینه که به ابزارهای آماتوری می‌گید حرفه‌ای و به ابزارهای حرفه‌ای می‌گید آرمانی!

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز
دوست من والا تا جایی که من دیدم همه از محیط های گرافیکی استفاده میکنن سیستم عامل بیشتر آنها osx هست ide هم بیشتر استفاده میکنن کد ویس می تداخلی با گیت نداره تحقیق کنید خواهشا سطحی مسایل رو نبینیم
خب پس جاهای کمی رو دیدید. گوگل (که من دو سه روز در دفتر برلینش بودم) نمی‌ذاره مهندس‌هاش مک‌بوک بیارن شرکت. برای خودش هم یه توزیع گنوی سفارشی داره که روی همهٔ رایانه‌های کاریش اون رو نصب می‌کنه و ابزارهای داخلی شرکت از پیش روشون نصب شده.

دقیقاً همین‌طوره. منتها مشکل شما اینه که به ابزارهای آماتوری می‌گید حرفه‌ای و به ابزارهای حرفه‌ای می‌گید آرمانی!
اوکی اما من گوگلم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ابزار ها رو برا کی ساختن؟؟؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32

اوکی اما من گوگلم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیگه شما گوگل باش که میگه شرکت هایی که از نرم افزار حرفه ای استفاده می کنند انطوری است و اون نرم افزار هایی که شما میگید از دید تازه کار ها حرفه ا به نظر میاد مگر نه چیز خاصی نیست

محدودیت از نظر شما چیز دیگه است این نرم افزار های به قول شما محدود هستند نه گنو/لینوکس
نقل‌قول
دیدم که میگم مثلا گوگل بیاد برای انتشار اپ اندروید تو ویم کد بزنه ;D :D)

چیش خنده داره ؟
اون ابزار ها جلوه حرفه ای دارن حرفه ای بودن به این نیست که خیلی شلوغ باشه یا همه استفاده کنند که

اصلا برداشت شما از کلمه حرفه ای چیه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در کل که نرم‌افزارهای آزاد رو برای استفادهٔ خودشون می‌نویسن. ولی جدای از اون برای:
۱. افرادی که شغل و درامدشون از راه انجام کاریه که اون ابزار انجام مي‌ده.
۲. هر فردی که می‌خواد اون کار رو با سرعت، دقت و راحتی بالاتری انجاتم بده.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
چرا فک میکنید ویم چیز ابتداییه ؟