انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

شما به چند نفر رو تونستید فلسفه نرم افزار ازاد رو یاد بدید و بگید کرک با دزدی فرق نداره ؟  

هیچ کسی  ولی تلاشم رو کردم
هیچ کس برام  مهم نیست
زیر ۵ نفر
زیر ۱۰ نفر
زیر ۲۰ نفر
بیشتر
نصف کاربر های انجمن رو من بهشون نرم افزار ازاد رو شناسوندم (شوخی :) )

نویسنده موضوع: چرا کسانی که در حال دزدیدن نرم افزار هستند به دنبال بهانه می گردند ؟ (سوال زیر )  (دفعات بازدید: 7228 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
در دنیای حرفه‌ای تقریباً فقط دو تا محیط برنامه‌نویسی وجود داره: ویم و ای‌مکس.
بقیه همه آماتوری حساب می‌شن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
  • عاشق یادگیری و متن باز

من از محیطی استفاده میکنم که کاراییم رو بیشتر کنه.
مثلا توی سرور لینوکس وقتی میخوام کانفیگی رو تغیر بدم با vim راحت تر میشه انجام داد.
اما روی کامپیوتر شخصی از vim فقط برای تمرین استفاده میکنم.
به نام یهگانه برنامه نویس هستی.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32

مثلا توی سرور لینوکس وقتی میخوام کانفیگی رو تغیر بدم با vim راحت تر میشه انجام داد.
ویم خالی شاید ساده به نظر برسه ولی اگه تنظیمات خوبی براش بزاری و جند تا پلاگین اضافه کنی یک‌ محیط کامل داری
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
شما کدوم رو ترجیح میدید؟
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت
ایمکس سنگینه من با یک پروژه ای به اسم FG42 اشنا شدم که خیلی ذهنمو درگیر کرد . خیلی خوشگل بود . اینم از پروژه :

https://gitlab.com/FG42/FG42

من تجربه نکردم چون مثل ایمکسه . اگه کسی تجربه کرد (‌کامپایلش کرد) خیلی خوشحال میشم بگه .
« آخرین ویرایش: 30 امرداد 1400، 10:28 ب‌ظ توسط sameet »
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
ایمکس سنگینه من با یک پروژه ای به اسم FG42 اشنا شدم که خیلی ذهنمو درگیر کرد . خیلی خوشگل بود . اینم از پروژه :

من تجربه نکردم چون مثل ایمکسه . اگه کسی تجربه کرد (‌کامپایلش کرد) خیلی خوشحال میشم بگه .
این ادیتور ایمکسه ولی شخصی سازی شده شده
نمونه مشابهش هم میتونم به spacemacs اشاره کنم
برای ویمم اینجور چیزا هست
اینم یوتوب توسعه دهنده fg42 آقای سمیر رحمانی
https://youtube.com/c/lxsameer
welcome to freedom

آفلاین sameet

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 901
  • وبمستری به سبک سامیت

این ادیتور ایمکسه ولی شخصی سازی شده شده
نمونه مشابهش هم میتونم به spacemacs اشاره کنم
برای ویمم اینجور چیزا هست
اینم یوتوب توسعه دهنده fg42 آقای سمیر رحمانی
https://youtube.com/c/lxsameer
این رو میدونم ولی استفاده نکردم .
وبمستری به سبک سامیت

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
این که کارایی ویم و ای‌مکس بالاتر از ویرایشگرهای آماتوری و گرافیکیه که یه واقعیت ثابت‌شده است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Moheb

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
  • حرف نزن، کدتو نشون بده!
نظر من اینه که وقتی ما تحریمیم باید از فیلتر شکن استفاده کنیم تا بتونیم بخریم برای همیشه. که یعنی اصلالت خودمون رواز دست می دیم که کی هستیم.
آزادی بشر اینه که یک ملت رو به خاطر نبرد باهاشون تحریم کنی؟ و چون ابر قدرتی همه ازت حساب می رن. تحریمی که ما اونا رو می کنیم اینه که به *فرهنگمون* نمی سازه. در عین حال ویندوز که ما رو تحریم کرده وظیفه ی ما هست کرک کنیم(اینو فاکتور بگیرید) یعنی اینکه ما به اون احتیاج داریم یا لا اقل دوستش داریم. وقتی که می خوایم بخریم ما رو تحریم می کنه و همچنین شماره کارت ما رو حساب نمی کنه. به نظر من راه درست اینه که بریم به سمت بلاکچین توی این موضوع خرید موارد رایانه ای.
در عین حال همه ی اوپن سورس ها هم آدم های معتقدد به آزادی نیستن. Anaconda.com ما رو فیلتر کرده.
بلاکچین شاید فقط توی خرید های این مدلی به درد بخور نباشه. شاید حتی خرید بین المللی با بلاک چین بهتر هم باشه. به خاطر اینکه فرضا بیتکوین برای یک ملت نیست. برای یک جامعه از هر ملتیه. مرز ها رو پشت سر می ذاره.
اگر که قوانین معتبر و خوبی در رابطه با بلاک چین ساخته بشه و تایید بشه، و آموزش هم در این رابطه داده بشه قیمت دلار اهمیتی شاید نداشته باشه برای ما. اشکال اینه که آمریکا خودشو مرکز فرض کرده و تبلیغ هم کرده. بعضی از ما هم آمریکا و اروپا رو مرکز فرض می کنیم، متاسفانه. که نباید داشته باشیم. همین بلاکچین یک راه برای آزادیه.
دیر جواب دادن بهتر از هرگز جواب ندادنه...  هرگز دیر جواب ندادن از اونم بهتره.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
جان ؟

الان بقالی سر کوچتون بهتون چیزی نفروشه باید بری از پنجره برداری ؟
یا اینکه بری فروشگاه زنجیره ای که هرچی بخوای رایگان بهت میده و میگه هر کاری دلت خاست باهاش کن مثال زدم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
والا من متوجه نشدم چی گفتی. ولی طبق همون برداشت نصفه‌ای که داشتم، قضیه این نیست که چون تحریم بانکیه، نمی‌تونیم پول ویندوز رو بدیم… قضیه اینه که ویندوز خریدش رو برای ایرانی‌ها ممنوع کرده. یعنی شما بری تو خود آمریکا و به فروشگاه مایکروسافت دلار بدی هم، فروشنده اگه بفهمه ایرانی هستی، باید دلارت رو ازت نگیره و بهت نفروشه. گرچه در واقعیت، خود مایکروسافت، ویندوز کرکی رو به شما می‌ده که یه وقت از محصول غیرمایکروسافتی استفاده نکنی و هم مطمئن شه داده‌هات از زیر دستش در نمی‌ره، هم مطمئن شه کس دیگه‌ای جاش رو نمی‌گیره.

در مورد یه پایگاهی به نشونی anaconda.com هم گفتی که خب ربطی به نرم‌افزار آزاد نداره. نرم‌افزار آزاد، همون‌طور که از اسمش برمی‌آد، ‌مربوط به نرم‌افزارهاست، نه پایگاه‌های وب.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
والا من متوجه نشدم چی گفتی. ولی طبق همون برداشت نصفه‌ای که داشتم، قضیه این نیست که چون تحریم بانکیه، نمی‌تونیم پول ویندوز رو بدیم… قضیه اینه که ویندوز خریدش رو برای ایرانی‌ها ممنوع کرده. یعنی شما بری تو خود آمریکا و به فروشگاه مایکروسافت دلار بدی هم، فروشنده اگه بفهمه ایرانی هستی، باید دلارت رو ازت نگیره و بهت نفروشه. گرچه در واقعیت، خود مایکروسافت، ویندوز کرکی رو به شما می‌ده که یه وقت از محصول غیرمایکروسافتی استفاده نکنی و هم مطمئن شه داده‌هات از زیر دستش در نمی‌ره، هم مطمئن شه کس دیگه‌ای جاش رو نمی‌گیره.

در مورد یه پایگاهی به نشونی anaconda.com هم گفتی که خب ربطی به نرم‌افزار آزاد نداره. نرم‌افزار آزاد، همون‌طور که از اسمش برمی‌آد، ‌مربوط به نرم‌افزارهاست، نه پایگاه‌های وب.
همچین چیزی منظورم بود