انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: pdf خوان سبک و قابلیت zoom با راست کلیک  (دفعات بازدید: 1814 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
  • ارسال: 132
pdf خوان سبک و قابلیت zoom با راست کلیک
« : 18 امرداد 1400، 08:31 ب‌ظ »
یه نرم افزار ازاد و متن باز بود تو ویندوز به اسم https://github.com/sumatrapdfreader/sumatrapdf
همه چیزش درست بود هم سبک بود هم با نگه داشتن راست کلیک و چرخاندن غلتک وسط موس میشد بزرگنمایی کرد و در همون حال بدون انتخاب گزینه ای میشد متن ها رو انتخاب کرد و کپی کرد.
حالا تو لینوکس من هرچی میگردم هر نرم افزاری یه قابلیت رو داره و یکی نیست همه رو باهم داشته باشه.

اگر نرم افزار pdf خوان با این ویژگی ها میشناسید لطفا معرفی کنید.
سبک بودن و انتخاب متن که مشخصه خیلی مهمه
البته زوم با موس همه برای من یکی خیلی مهمه . راستش به دیوار تیکه میدم حالش نیست خم بشم کنترل رو نگه دارم  ;D
« آخرین ویرایش: 19 امرداد 1400، 02:24 ب‌ظ توسط alitoos23 »

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
پاسخ : pdf خوان سبک و قابلیت zoom با راست کلیک
« پاسخ #1 : 18 امرداد 1400، 09:08 ب‌ظ »
احتمالا بیشتر برنامه‌های مشابه، همچین امکانی رو داشته باشن. ولی من که از لحاظ امکانات و راحتی هیچ برنامه‌ای مثل Okular پیدا نکردم!
با نگه‌داشتن دکمه وسط موس می‌تونید زوم کنید، با نگه‌داشتن کلیک چپ می‌تونید انتخاب کنید و با نگه‌داشتن کلیک راست هم می‌تونید مثلا اسکرین‌شات بگیرید و ذخیره کنید.
« آخرین ویرایش: 18 امرداد 1400، 09:10 ب‌ظ توسط mohammad kazemi »

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 18 امرداد 1400، 09:13 ب‌ظ »
احتمالا بیشتر برنامه‌های مشابه، همچین امکانی رو داشته باشن (البته شاید با یه کلید دیگه)
ولی من که از لحاظ امکانات و راحتی هیچ برنامه‌ای مثل Okular پیدا نکردم!
با نگه‌داشتن دکمه وسط موس می‌تونید زوم کنید، با نگه‌داشتن کلیک چپ می‌تونید انتخاب کنید و با نگه‌داشتن کلیک راست هم می‌تونید مثلا اسکرین‌شات بگیرید و ذخیره کنید.
یعنی هم دکمه وسط رو فشار بدیم و هم بچرخونیمش تا زوم کنه ؟ این طوری که سخت شد نمیشه که هم فشارش بدیم هم بچرخونیمش !
مشکلی هم که هست من تا بحال okular رو امتحان نکردم چون qt هست موقع نصب میخواد کلی بسته های qt رو دانلود کنه که حجمش ۴۰۰ مگ میشه !!

آفلاین mohammad kazemi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 896
  • ... :|
« پاسخ #3 : 18 امرداد 1400، 11:21 ب‌ظ »
احتمالا بیشتر برنامه‌های مشابه، همچین امکانی رو داشته باشن (البته شاید با یه کلید دیگه)
ولی من که از لحاظ امکانات و راحتی هیچ برنامه‌ای مثل Okular پیدا نکردم!
یعنی هم دکمه وسط رو فشار بدیم و هم بچرخونیمش تا زوم کنه ؟ این طوری که سخت شد نمیشه که هم فشارش بدیم هم بچرخونیمش !
مشکلی هم که هست من تا بحال okular رو امتحان نکردم چون qt هست موقع نصب میخواد کلی بسته های qt رو دانلود کنه که حجمش ۴۰۰ مگ میشه !!
نه چرخوندنش دیگه لازم نیست. همون پایین نگه‌داریش و موس رو بالا و پایین کنی کافیه. تصویر رو جلو و عقب می‌بره.
البته آره خب توی دسکتاپ‌هایی که qt نیستن حجمش کمی بیشتر می‌شه. ولی اگر مشکل حجم نداری امتحانش کن (خودم قبلا روی gnome داشتمش و مشکلی نبود)

پ.ن: راستی یه تست بکن ببین اینی که گفتم روی همون نرم‌افزار پیشفرضی که داری کار نمی‌کنه؟ شاید اونجا هم همچین چیزی باشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19669
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 19 امرداد 1400، 01:15 ب‌ظ »
توی evince یه قابلیتی هست به اسم لغزش خودکار که اگه فعالش کنی، با بالا و پایین بردن موشی، صفحه‌ها حرکت می‌کنن. ولی برای بزرگ‌نمایی کافیه کلید مهار رو موقع بالا رو پایین بردن غلتک نگه داری.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین alitoos23

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 19 امرداد 1400، 02:23 ب‌ظ »
توی evince یه قابلیتی هست به اسم لغزش خودکار که اگه فعالش کنی، با بالا و پایین بردن موشی، صفحه‌ها حرکت می‌کنن. ولی برای بزرگ‌نمایی کافیه کلید مهار رو موقع بالا رو پایین بردن غلتک نگه داری.
بله با اون کلید مهار(کنترل) که تو همه سند خوان ها میشه ولی میخوام با نگه داشتن راست کلیک و بالا و پایین بردن غتلک بتونم بزرگنمایی کنم.

یکی پیدا کردم این قابلیت رو داشت به اسم qpdfview ولی انتخاب متنش خیلی بده.