انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کاربرد و کارکرد دستور های ترمینال رو توضیح دهیم  (دفعات بازدید: 832 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام
اصل مطلب
کسی که مشکلی داره میاد انجمن و ما اگر بتونیم کمکش می کنیم مثلا یک دستوری بهش می دهیم و اون هم میره رونوشت می کنه تو ترمینال و مشکلش حل میشه و تشکر می کنه
از نظر من این راه درستش نیست چون اون از اون دستور هیچی نمی فهمه و فقط رونوشت می کنه به نظرم بهتره دستوری که میدیم به تازه کار زیرش خیلی خلاصه بگم که این دستور کارش چیه مثل این

$sudo apt install vimاین دستور کارش اینه که به مدیریت بسته apt میگه که بره نرم افزار vim رو بارگیری کنه و نصبش کنه با دسترسی sudo

این طوری یک چیزی به دانش کاربر اضافه می شه و دفعه بعد دوباره وقتش رو برای سوال پرسیدن هدر نمیده و نمیگه وای چه سخته برای این سیستم عامل باید وِرد بخونی تا نرم افزار نصب بشه  ;D
خودش یاد می گیره و دفعه بعد مثلا میزنه
$ sudo apt install vlc
به نظر شما این طوری خیلی بهتر نیست ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به نظر من که باید همه‌چیز رو از مسیر گرافیکی بگیم به کاربر جدید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
اره درسته استفاده کردن از ترمینال باید بعد از گرافیکی باشه تا کاربری که دوست داره واردش بشه تا زده نشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 93
  • عاشق یادگیری و متن باز
با دستور:
grep electrocell ./users/users.txt
به لینوکس میگین توی فایل users.txt بگرد هر خطی مقدار electrocell داشت رو نشون بده.
به نام یهگانه برنامه نویس هستی.

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز
سلام
اصل مطلب
کسی که مشکلی داره میاد انجمن و ما اگر بتونیم کمکش می کنیم مثلا یک دستوری بهش می دهیم و اون هم میره رونوشت می کنه تو ترمینال و مشکلش حل میشه و تشکر می کنه
از نظر من این راه درستش نیست چون اون از اون دستور هیچی نمی فهمه و فقط رونوشت می کنه به نظرم بهتره دستوری که میدیم به تازه کار زیرش خیلی خلاصه بگم که این دستور کارش چیه مثل این

$sudo apt install vimاین دستور کارش اینه که به مدیریت بسته apt میگه که بره نرم افزار vim رو بارگیری کنه و نصبش کنه با دسترسی sudo

این طوری یک چیزی به دانش کاربر اضافه می شه و دفعه بعد دوباره وقتش رو برای سوال پرسیدن هدر نمیده و نمیگه وای چه سخته برای این سیستم عامل باید وِرد بخونی تا نرم افزار نصب بشه  ;D
خودش یاد می گیره و دفعه بعد مثلا میزنه
$ sudo apt install vlc
به نظر شما این طوری خیلی بهتر نیست ؟

به نظرم یه عکس از خروجی باشه تاثیرش بیشتره

آفلاین electrocell

• Jr. Member
  • *
  • عاشق یادگیری و متن باز

آره بهتره اما برای کسایی که دوست دارند این تاپیک میتونه مفید باشه.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
با دستور:
grep electrocell ./users/users.txt
به لینوکس میگین توی فایل users.txt بگرد هر خطی مقدار electrocell داشت رو نشون بده.
ممنون جالب بود.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92