انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دلیل شما برای رمز گذاشتن روی دیوایس لینوکسیتون چیه؟  (دفعات بازدید: 2370 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
ذخیره‌سازهای رایانه‌های کاری یا رایانه‌های همراه باید رمزنگاری شده باشن که خب رمزنگاری هم بدون گذرواژه نمی‌شه.

جدی؟؟
یعنی اطلاعات هم رمزگذاری میشن؟
فکر نکنم آخه من با دیسک نجات اطلاعاتم رو ادیت کردم تاحالا چند بار برام پیش اومده

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
همون دلیل درب گذاشتن برای اتاق .

والا اتاق من در نداره  ;D :-({|= :-({|=

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
جدی؟؟
فکر نکنم آخه من با دیسک نجات اطلاعاتم رو ادیت کردم تاحالا چند بار برام پیش اومده
خب رمزنگاریشون نکردی. یعنی اگه کسی به اون ذخیره‌ساز دسترسی پیدا کنه، می‌تونه تمام داده‌هاش رو بخونه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
جدی؟؟
خب رمزنگاریشون نکردی. یعنی اگه کسی به اون ذخیره‌ساز دسترسی پیدا کنه، می‌تونه تمام داده‌هاش رو بخونه.

یعنی جدا از اونی که خودش رمز میگیره باید کار دیگه ای کرد که رمزگذاری بشه؟
اینطور خیلی مسخره میشه
لینوکس به اون عظمتش رمزگذاری نمیکنه ولی من تاحالا چند بار خواستم اطلاعات دوستامو در بیارم کسایی که ویندوز۱۰ ۱۹۰۳ به بالا داشتن نمیشد دسترسی داشت حتی تو محیط خود ویندوز موقعی که پسورد میخواست

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
جدی؟؟

اینطور خیلی مسخره میشه
لینوکس به اون عظمتش رمزگذاری نمیکنه ولی من تاحالا چند بار خواستم اطلاعات دوستامو در بیارم کسایی که ویندوز۱۰ ۱۹۰۳ به بالا داشتن نمیشد دسترسی داشت حتی تو محیط خود ویندوز موقعی که پسورد میخواست

دلیل بعدی هم کشف شد ⁦<( ̄︶ ̄)>⁩

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125

اینطور خیلی مسخره میشه
اون رمزی که گذاشتید برای احراز هویت کاربر هست تا اگه کسی نشست جلوی سیستم، نتونه کاری بکنه. برای رمزنگاری نیست.
برخلاف ویندوز، اینجا رمزنگاری به طور خودکار فعال نمیشه. خودتون باید فعالش کنید. اگه خودکار فعال بشه و شما ندونید و بعد هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کنید، دیگه به اطلاعت خودتون دسترسی ندارید. درسته که رمزنگاری مهمه اما خود کاربر باید تصمیم بگیره تا اطلاعات روی هارد خوش رمزنگاری بشه یا نه. نه اینکه به‌زور یه چیزی اعمال بشه.

اگه رمزنگاری رو فعال کنید، باید موقع روشن شدن اون رمز رو وارد کنید تا اطلاعات رمزگشایی بشه و بتونید کامپیوتر رو روشن کنید.
البته می‌تونید کرنل و initramfs رو بزارید روی یه‌جایی که رمزنگاری نشده و بعد تنظیم کنید کلید رمزنگاری هم داخل initramfs گذاشته بشه. اینجوری موقع روشن شدن، رمزی از شما دریافت نمیشه. ولی مشکل اینجاست که اگه کسی هارد رو برداره یا سیستم رو با چیز دیگه‌ای بوت کنه، خیلی راحت می‌تونه اون initamfs رو استخراج کنه و کلید رو بدست بیاره بعدش هم اون‌جایی که رمزنگاری شده رو باز می‌کنه و اطلاعات شما میوفته دستش. این روش تقریبا فرقی با رمزنگاری نکردن نداره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website

اینطور خیلی مسخره میشه
اون رمزی که گذاشتید برای احراز هویت کاربر هست تا اگه کسی نشست جلوی سیستم، نتونه کاری بکنه. برای رمزنگاری نیست.
برخلاف ویندوز، اینجا رمزنگاری به طور خودکار فعال نمیشه. خودتون باید فعالش کنید. اگه خودکار فعال بشه و شما ندونید و بعد هارد رو به یه سیستم دیگه وصل کنید، دیگه به اطلاعت خودتون دسترسی ندارید. درسته که رمزنگاری مهمه اما خود کاربر باید تصمیم بگیره تا اطلاعات روی هارد خوش رمزنگاری بشه یا نه. نه اینکه به‌زور یه چیزی اعمال بشه.

اگه رمزنگاری رو فعال کنید، باید موقع روشن شدن اون رمز رو وارد کنید تا اطلاعات رمزگشایی بشه و بتونید کامپیوتر رو روشن کنید.
البته می‌تونید کرنل و initramfs رو بزارید روی یه‌جایی که رمزنگاری نشده و بعد تنظیم کنید کلید رمزنگاری هم داخل initramfs گذاشته بشه. اینجوری موقع روشن شدن، رمزی از شما دریافت نمیشه. ولی مشکل اینجاست که اگه کسی هارد رو برداره یا سیستم رو با چیز دیگه‌ای بوت کنه، خیلی راحت می‌تونه اون initamfs رو استخراج کنه و کلید رو بدست بیاره بعدش هم اون‌جایی که رمزنگاری شده رو باز می‌کنه و اطلاعات شما میوفته دستش. این روش تقریبا فرقی با رمزنگاری نکردن نداره.

O:) MR30

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
عادت (: