انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک برای تنظیم تور بر روی میز کار xfce4  (دفعات بازدید: 1257 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali matinnejad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 49
کمک برای تنظیم تور بر روی میز کار xfce4
« : 03 شهریور 1400، 02:26 ب‌ظ »
سلام. من تور رو با کلی سختی نصب کردم . الان میخوام که تور رو روی کل سیستم ست کنم ولی نمیدونم باید چطوری این کار را بکنم. :( من از (xubuntu 21.04) استفاده میکنم.
در سایت هم جستجو کردم و به (https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=150857.0) رسیدم ولی متوجه نشدم که چجوری مشکل ایشون حل شده . :D
« آخرین ویرایش: 03 شهریور 1400، 03:54 ب‌ظ توسط ali matinnejad »

آفلاین ali matinnejad

• Jr. Member
  • *
پاسخ : کمک برای تنظیم تور بر روی میز کار xfce4
« پاسخ #1 : 03 شهریور 1400، 06:30 ب‌ظ »
اگه من تو انجمن اشتباهی اینو نوشتم لطفا راهنماییم کنید که کجا باید بنویسم :). اگرم که قبلا در اینباره بحث شده میشه لطفا لینک رو بذارید تا برم و بخونمش ؟ :P

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 04 شهریور 1400، 12:53 ب‌ظ »
تور رو چجوری نصب کردید؟ با کاربراتور یا اینکه مستقیم خود تور رو نصب کردید؟
الان می‌خواهید تنظیم کنید که مرورگر از پروکسی استفاده کنه یا اینکه همه برنامه‌ها از تور استفاده کنند؟ برای دومی یکم کار شما سخت‌تره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ali matinnejad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 04 شهریور 1400، 01:45 ب‌ظ »
تور رو چجوری نصب کردید؟ با کاربراتور یا اینکه مستقیم خود تور رو نصب کردید؟
الان می‌خواهید تنظیم کنید که مرورگر از پروکسی استفاده کنه یا اینکه همه برنامه‌ها از تور استفاده کنند؟ برای دومی یکم کار شما سخت‌تره.
مستقیم خود تور رو نصب کردم .
میخوام که همه برنامه ها از تور استفاده کنن .

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #5 : 04 شهریور 1400، 10:23 ب‌ظ »
توی تنظیمات شبکه زوبونتو باید چنین قابلیتی باشه. یکم بگردید و اگه می‌تونید عکسش رو هم بزارید اینجا.
ولی یه مشکلی هست. اینکه همه برنامه‌ها حتما از اون پروکسی استفاده نمی‌کنند. اگه می‌خواهید همه برنامه‌ها از تور استفاده کنند، باید قوانین iptables رو تغییر بدید. چون دستی اینکار سخته، می‌تونید از torctl استفاده کنید. فکر کنم توی مخازن نباشه و مجبور بشید از github نصبش کنید.
ولی به نظرم اگه می‌خواهید کل سیستم رو از جایی رد کنید، برید سراغ protonvpn. اگه اون رو با pip3 نصب کنید، نباید مشکلی درست کنه. خوب هم کار می‌کنه.
اگه کل سیستم رو از تور رد کنید، احتمالا موقع دیدن وبسایت‌های مختلف یا کار با سرویس‌ها گوگل، باید هی capcha پر کنید. چون بعضی سایت‌ها و گوگل وقتی می‌بینند این ip مربوط به شبکه تور هست، اذیت می‌کنند.

حالا انتخاب کنید. می‌خواهید کل سیستن رو از تور رد کنید یا اینکه برید سراغ protonvpn.

البته برای protonvpn حتما لازم نیست چیزی نصب کنید. اگه وارد حسابتون توی وبسایت protonvpn بشید، می‌تونید فایل‌های config مربوط به openvpn رو پیدا کنید. چون به احتمال زیاد openvpn نصب شده، کار شما راحت‌تر هست. اگه openvpn نصب نبود، می‌تونید نصبش کنید. توی مخازن هست. بعد می‌تونید از توی خود تنظیمات شبکه گنوم وصل بشید
یه مشکلی که این روش داره این هست که برای هر سرور باید یه فایل جدا دانلود کنید. (برای من معمولا فقط سرور‌های آمریکا کار میدن. سرور‌های هلند و ژاپن معمولا وصل نمیشن یا اتصال پایداری ندارند یا اینکه سرعتشون کمه)

آفلاین ali matinnejad

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 06 شهریور 1400، 11:39 ق‌ظ »
توی تنظیمات شبکه زوبونتو باید چنین قابلیتی باشه. یکم بگردید و اگه می‌تونید عکسش رو هم بزارید اینجا.
ولی یه مشکلی هست. اینکه همه برنامه‌ها حتما از اون پروکسی استفاده نمی‌کنند. اگه می‌خواهید همه برنامه‌ها از تور استفاده کنند، باید قوانین iptables رو تغییر بدید. چون دستی اینکار سخته، می‌تونید از torctl استفاده کنید. فکر کنم توی مخازن نباشه و مجبور بشید از github نصبش کنید.
ولی به نظرم اگه می‌خواهید کل سیستم رو از جایی رد کنید، برید سراغ protonvpn. اگه اون رو با pip3 نصب کنید، نباید مشکلی درست کنه. خوب هم کار می‌کنه.
اگه کل سیستم رو از تور رد کنید، احتمالا موقع دیدن وبسایت‌های مختلف یا کار با سرویس‌ها گوگل، باید هی capcha پر کنید. چون بعضی سایت‌ها و گوگل وقتی می‌بینند این ip مربوط به شبکه تور هست، اذیت می‌کنند.

حالا انتخاب کنید. می‌خواهید کل سیستن رو از تور رد کنید یا اینکه برید سراغ protonvpn.

البته برای protonvpn حتما لازم نیست چیزی نصب کنید. اگه وارد حسابتون توی وبسایت protonvpn بشید، می‌تونید فایل‌های config مربوط به openvpn رو پیدا کنید. چون به احتمال زیاد openvpn نصب شده، کار شما راحت‌تر هست. اگه openvpn نصب نبود، می‌تونید نصبش کنید. توی مخازن هست. بعد می‌تونید از توی خود تنظیمات شبکه گنوم وصل بشید
یه مشکلی که این روش داره این هست که برای هر سرور باید یه فایل جدا دانلود کنید. (برای من معمولا فقط سرور‌های آمریکا کار میدن. سرور‌های هلند و ژاپن معمولا وصل نمیشن یا اتصال پایداری ندارند یا اینکه سرعتشون کمه)
من اول میخواستم protonvpn نصب کنم ولی چون بعد از این که مخازنشو به سیستم اضافه کردم ، دیدم که خود مخازن هم فیلتر هستند و نمیتونم از مخازن دانلود کنم . و فقط همین راه را من در سایت خود protonvpn دیدم . اگه راه دیگه ای داره که بتونم اینو نصب کنم ، لتفا راهنماییم کنید. ممنونم  :D

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #7 : 06 شهریور 1400، 01:03 ب‌ظ »
برای اینکه protonvpn رو راه‌اندازی کنید، باید قبلش تور رو راه‌اندازی کرده باشید. یه حساب protonvpn هم داشته باشید.

اول پیش‌نیاز‌ها رو نصب کنید
sudo apt install python3-pip python3-setuptools openvpn dialog
حالا با pip3 برنامه رو نصب کنید
sudo pip3 install protonvpn-cli
الان رمزعبور و نام‌کاربری رو برای این پیدا کنید. این رمزعبور و نام‌کاربری رو باید از سایت protonvpn بردارید. برای اینکار برید توی اون سایت و واردحساب خودتون بشید. بعد از منوی کناری، openvpn/IKeV2 رو انتخاب کنید و رمزعبور و نام‌کاربری رو از اونجا بردارید.

الان اینجا رو ببینید. (اگه torify توی مخازن نبود که نصب کنید، به‌جاش از torsocks استفاده کنید.)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #8 : 06 شهریور 1400، 01:49 ب‌ظ »
حالا با pip3 برنامه رو نصب کنید
sudo pip3 install protonvpn-cli
هیچ‌وقت و تحت هیچ شرایطی نباید pip رو با sudo اجرا کنید.
اگه نیاز به اجرای برنامه‌های روی Pypi در اوبونتو دارید، باید برای هرکدوم یه virtualenv درست کنید و اون‌جا نصبشون کنید.
هرچند استفاده از protonvpn نیازی به pip هم نداره و می‌شه پروندهٔ پیکربندی openvpn رو براش گرفت از پایگاه وبش.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
« پاسخ #9 : 06 شهریور 1400، 05:12 ب‌ظ »

من اول میخواستم protonvpn نصب کنم ولی چون بعد از این که مخازنشو به سیستم اضافه کردم ، دیدم که خود مخازن هم فیلتر هستند و نمیتونم از مخازن دانلود کنم . و فقط همین راه را من در سایت خود protonvpn دیدم . اگه راه دیگه ای داره که بتونم اینو نصب کنم ، لتفا راهنماییم کنید. ممنونم  :D
https://fossfa.ir/blog/how-to-protonvpn/
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #10 : 06 شهریور 1400، 07:13 ب‌ظ »
هیچ‌وقت و تحت هیچ شرایطی نباید pip رو با sudo اجرا کنید.
اگه نیاز به اجرای برنامه‌های روی Pypi در اوبونتو دارید، باید برای هرکدوم یه virtualenv درست کنید و اون‌جا نصبشون کنید.
هرچند استفاده از protonvpn نیازی به pip هم نداره و می‌شه پروندهٔ پیکربندی openvpn رو براش گرفت از پایگاه وبش.
بدون sudo نصب نمیشد. درباره virtualenv هم چیزی نمی‌دونم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 07 شهریور 1400، 12:24 ب‌ظ »
بدون sudo نصب نمیشد.
نصب نمی‌شد، چون بهش virtualenv نداده بودین و اون هم تلاش می‌کرد پرونده‌های سامانه‌ای رو تغییر بده که فوراً یا در آینده، موجب فروپاشی سامانه می‌شه.

برای نصب هرچیزی با pip:
$ mkdir PACKAGE
$ cd PACKAGE
$ python3 -m venv .env
$ source .env/bin/activate
$ pip install PACKAGE
$ PACKAGE
$ deactivate

بارهای بعد هم برای اجراش:
$ cd PACKAGE
$ source .env/bin/activate
$ PACKAGE
$ deactivate

اگه خط python3 -m venv .env خزا داد، باید پیمانهٔ venv رو برای پایتون نصب کنی:
$ sudo apt install python3-venv
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sd70

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
« پاسخ #12 : 07 شهریور 1400، 01:18 ب‌ظ »
نصب نمی‌شد، چون بهش virtualenv نداده بودین و اون هم تلاش می‌کرد پرونده‌های سامانه‌ای رو تغییر بده که فوراً یا در آینده، موجب فروپاشی سامانه می‌شه.
اگه به جای استفاده از virtualenv، هنگام نصب با استفاده از pip از تنظیم user استفاده بشه که پکیج رو در مسیر لوکال (دایرکتوری home) نصب کنه (و طبیعتا نیازی به دسترسی root هم نباشه) آیا باز هم این نوع مشکلات پیش میاد؟
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1400، 01:21 ب‌ظ توسط sd70 »

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #13 : 07 شهریور 1400، 02:08 ب‌ظ »
فایل‌ها توی /usr/local/ نصب شدند که فکر نکنم اینجوری بقیه سیستم رو خراب کنند. ممنون که نصب با virtualenv رو گفتید.