انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: صفحه لپ تاپم شکسته و مانیتور جدا وصل کردم اما تو نصب سیستم عامل ها مشکل دارم !  (دفعات بازدید: 3853 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 94
خیلی فکر کردم عنوان چی بنویسم ک لطف کنین کلیک کنین و راهنمایی بفرمایین ، خلاصه ک این شد !
صفحه لپ تاپم شکسته و ی مانیتور بهش وصل کردم ! هر موقع ک سعی میکردم سیستم عامل لینوکسی نصب کنم ب مشکل میخوردم ! چون ک بر خلاف ویندوز فقط مراحل نصب رو روی مانیتور اصلی نمایش میدن ! خلاصه ک یکم تحقیق راهنماییم کرد ! ک وقتی صفحه نصب بالا اومد با دکمه های سوپر و حرف پی بیام رو مانیتور جداگونه ! رو اوبونتو ک جواب داد اما من از زورین خیلی خوشم میاد ! زورین ۱۵ رو نصب کردم و بعد از اینکه ریستارت شد باز رو مانیتور اصلی بود اما وقتی دکمه سوپر و پی رو زدم کار کرد و مثل صفحه نصبش اومد رو مانیتور جداگونه ! اما یکی دو هفته پیش زورین ۱۶ اومد ! وقتی فلش رو زدم و سعی کردم با سوپر و پی بیارمش روی مانیتور جداگونه صفحه نصب رو نشد ! با safe graphic رفتم واسه نصب ! نصبش کردم اما بعد از ریستارت و صفحه لاک اسکرین و وارد کردن رمز برگشت ب مانیتور اصلی ! و سوپر و پی اصلا کار نمیکنه ! هر کار کردم نتونستم بیام رو مانیتور جداگونه ! خلاصه ک راهی ب ذهن شریفتون میرسه کمکی برسونین ک بسی ممنون دارتونم !
مثلا نمیشه با زورین لایو و دستکاری فایل های پارتیشن روت ک روی هارده ، تنظیمات رو جوری تغییر بدم ک نمایشگرشو مانیتور جداگونه انتخاب کنه ؟ یا نمیدونم راهی نداره ؟ برگردم ب زورین ۱۵ ؟
یا راهی خواهم ساخت ، یا ساخی راهم عاخ !

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
خوب چرا همون ۱۵ رو ارتقاء نمی دهید ؟ (قصد تغییر مسیر بحث رو ندارم )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
مطمئن بشید که زبان کیبورد روی فارسی تنظیم نیست. بعضی وقتا باید روی انگلیسی تنظیم شده باشه تا میانبر‌ها کار کنند.
از متن مشخصه که به زورین 16 ارتقا دادند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
مطمئن بشید که زبان کیبورد روی فارسی تنظیم نیست. بعضی وقتا باید روی انگلیسی تنظیم شده باشه تا میانبر‌ها کار کنند.
نه ایشون گفتند که با رسانه نصب ارتقا دادن برای همون توی مراحل نصب به مشکل می خورند
من می گم که از داخل خود ۱۵ ارتقا بدند
نقل‌قول
اما یکی دو هفته پیش زورین ۱۶ اومد ! وقتی فلش رو زدم و سعی کردم با سوپر و پی بیارمش روی مانیتور جداگونه صفحه نصب رو نشد
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mehdi21.r

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
خیلی فکر کردم عنوان چی بنویسم ک لطف کنین کلیک کنین و راهنمایی بفرمایین ، خلاصه ک این شد !
صفحه لپ تاپم شکسته و ی مانیتور بهش وصل کردم ! هر موقع ک سعی میکردم سیستم عامل لینوکسی نصب کنم ب مشکل میخوردم ! چون ک بر
من هم همین مشکل رو داشتم تنها راه حل نصب os هایی هست که لایو داشته باشه توی لایو میندازی رو اون یکی مانیتور بعدش نصب میکنید
(منظورم از لایو کلا سیستم هایی هست که باید قبل نصب صفحه اجازه تست رو بهتون بده )

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
صفحه لپ تاپم شکسته و ی مانیتور بهش وصل کردم ! هر موقع ک سعی میکردم سیستم عامل لینوکسی نصب کنم ب مشکل میخوردم ! چون ک بر
من هم همین مشکل رو داشتم تنها راه حل نصب os هایی هست که لایو داشته باشه توی لایو میندازی رو اون یکی مانیتور بعدش نصب میکنید
(منظورم از لایو کلا سیستم هایی هست که باید قبل نصب صفحه اجازه تست رو بهتون بده )
تا جایی که یادمه زورین اجرای زنده داشت .؟

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
میشه توضیح بدین ب چ شکل میتونم ارتقا بدم ؟ و اینکه بعد ارتقا برنمیگرده ب مانیتور اصلی ؟

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *

خیر ارتقا ندادم و دوباره نصب کردم ! پس تنظیمی روی سیستم عامل برای زبان فارسی انجام ندادم !

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
نه ایشون گفتند که با رسانه نصب ارتقا دادن برای همون توی مراحل نصب به مشکل می خورند
من می گم که از داخل خود ۱۵ ارتقا بدند
نقل‌قول
اما یکی دو هفته پیش زورین ۱۶ اومد ! وقتی فلش رو زدم و سعی کردم با سوپر و پی بیارمش روی مانیتور جداگونه صفحه نصب رو نشد

ممنون میشم توضیح بدین ب چ شکل ارتقا بدم

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *

بله دقیقا ! من هم با مراحل نصب مشکلی ندارم ! از طریق لایو نصب کردم اما بعد از نصب و ریستارت و بعد از وارد کردن رمز و گذشتن از لاک اسکرین میره رو مانیتور اصلی ! توی زورین ۱۵ با سوپر و پی برمیگشت دوباره روی مانیتور جداگونه اما توی زورین ۱۶ نمیدونم چرا کار نمیکنه !

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *

بله دقیقا ! من هم با مراحل نصب مشکلی ندارم ! از طریق لایو نصب کردم اما بعد از نصب و ریستارت و بعد از وارد کردن رمز و گذشتن از لاک اسکرین میره رو مانیتور اصلی ! توی زورین ۱۵ با سوپر و پی برمیگشت دوباره روی مانیتور جداگونه اما توی زورین ۱۶ نمیدونم چرا کار نمیکنه !
ویکی ارتقا
فکر می کنم روی زورین هم جواب بده اگه نتونستی بگو
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1400، 05:52 ب‌ظ توسط Mehr32 »

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *

ویکی ارتقا
فکر می کنم روی زورین هم جواب بده اگه نتونستی بگو

مطالعه کردم اما ...
گمون نمیکنم شبیه ب هم باشن ! ی سرچ زدم : اینجا نحوه ارتقا زورین از سایت خود زورین هست ! https://zorin.com/help/upgrade-zorin-os/
اما زبان انگلیسی من چندان تعریفی نداره ! میتونین با ی نگاه کوچیک و مطالعه تیتروار بگین چجوری از ۱۵ ب ۱۶ ارتقا بدم ؟

این روش چی ...
https://linuxstoney.com/upgrade-zorin-os-15-to-zorin-os-16/?amp
امنه ؟
« آخرین ویرایش: 08 شهریور 1400، 08:00 ب‌ظ توسط avidsaraji.ir »

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
بفرمایید ترجمه شده همون صفحه  (چه کنم متر حم دیگه ای پیدا نکردم  :()
https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=fa&u=https%3A%2F%2Fzorin.com%2Fhelp%2Fupgrade-zorin-os%2F

این هم دومی
https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=fa&u=https%3A%2F%2Flinuxstoney.com%2Fupgrade-zorin-os-15-to-zorin-os-16%2F%3Famp
ویرایش :با توجه به نظر دوستمون منطقی هست که از این روش بهتره استفاده نکنید

اگه فهمیدین که بهتر اگه از این شکل نا مفهوم ترجمه چیزی نفهمی دین بگین تا یک چکیده ای ازش رو توضیح بدهم
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1400، 03:48 ب‌ظ توسط Mehr32 »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
مطالعه کردم اما ...
گمون نمیکنم شبیه ب هم باشن ! ی سرچ زدم : اینجا نحوه ارتقا زورین از سایت خود زورین هست ! https://zorin.com/help/upgrade-zorin-os/
اما زبان انگلیسی من چندان تعریفی نداره ! میتونین با ی نگاه کوچیک و مطالعه تیتروار بگین چجوری از ۱۵ ب ۱۶ ارتقا بدم ؟

این روش چی ...
https://linuxstoney.com/upgrade-zorin-os-15-to-zorin-os-16/?amp
امنه ؟

zorin بر اساس اوبونتو ساخته شده. شاید دستور do-realese-upgrade اونجا باشه. امتحان کنید. خودش آپدیت رو انجام میده کار باهاش هم راحته.

اون روش که توی سایت zorin گقته چیز خاصی نیست. اول گفته که هز اطلاعات خودتون پشتیبان بگیرید و چجوری zorin رو بریزید روی فلش. بعد گفته که zorin رو بوت کنید و اون پارتیشنی که zorin داخلش نصب شده رو فرمت کنید. بعد هم گفته چجوری zorin رو نصب کنید که خودتون بلد هستید.

اون روش دومی احتمالا سیستم رو خراب می‌کنه. اول باید بسته‌های نصب شده رو ارتقا بدید بعد مخازن رو عوض کنید و در نهایت نسخه zorin رو ارتقا بدید.
اونجا نگفته که اول بسته‌ها رو ارتقا بدید، مستقیم گفته که مخازن رو تغییر بدید. برای ارتقا هم از دستور apt upgrade استفاده کرده که موقع ارتقا نسخه توزیع استفاده نمیشه چون برای اینکار نیست. باید از دستور apt dist-upgrade یا apt full-upgrade استفاده می‌کرد. (هر دو یه کار رو انجام میدن. اول dist-upgrade بود، بعدش full-upgrade اضافه شد که یه اسم دیگه برای dist-upgrade هست)
به غیر از اون فکر کنم خود zorin هم یه‌سری مخازن مربوط به خودش رو داره که احتمالا اونها رو هم باید تغییر داد. اون روش دومی می‌تونه نا‌امن باشه
میدونید که زکات علم نشر آن است