انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای فایل های .sh  (دفعات بازدید: 611 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sarbazgomnom

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
    • ادوکیت پیسی
اجرای فایل های .sh
« : 10 شهریور 1400، 10:52 ق‌ظ »
سلام بنده تازه کالی را ریختم ولی متاسفانه usbوایرلس یا همان دانگل وایفای من را نمیخواند ولی خوشبختانه درایو لینوکسی ان را دارم یک یک فایل install.sh هست ولی هر کار میکنم اجرا بشه ارور میدهد
در هنگام کامپایل کردن ارور میدهد
 https://uupload.ir/view/vid_20210901_103215_701_jifu.mp4/
فیلم ارور

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : اجرای فایل های .sh
« پاسخ #1 : 10 شهریور 1400، 11:20 ق‌ظ »
خوش اومدی ولی چرا کالی ؟ گار خاصی می خواین انجام بدید ؟ پیشنهادم اصلا کالی نیست
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 10 شهریور 1400، 12:03 ب‌ظ »
مشکل اینه که اون پرونده‌ای که جلوش نوشته No such file or directory رو نداری.
در کل هم توصیهٔ ما، استفاده از توزیع‌های بهتری مثل دبیان یا اوبونتوست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 10 شهریور 1400، 01:17 ب‌ظ »
معمولا درایور‌ها توی مخازن هست. تا وقتی درایور‌ها توی مخازن وجود دارن کامپایل و نصب اونها به صورت دستی کار بیهوده‌ای هست.
با توجه به فیلمی که گذاشتید، به نظر میاد اون ماژول و درایور‌ها مربوط به دستگاهی هست که از چیپ‌های شرکت realtek استفاده می‌کنه. احتمالا با نصب بسته firmware-realtek، اون دانگل شروع به کار کنه. (شاید یه‌بار خاموش روشن نیاز باشه)
برای نصب بسته بالا
sudo apt install firmware-realtekاگه بسته بالا پیدا نشد، بسته firmware-nonfree رو نصب کنید. هر دوتا بسته باید توی قسمت غیر‌آزاد مخازن باشن. باید قبل از نصب اون قسمت‌ها رو فعال کنید که احتمالا فعال هست.

برای کامپایل، احتمالا به header های کرنل نیاز دارید. در اکثر موارد باید بسته linux-headers-amd64 رو نصب کنید. در مواردی که بسته linux-image-amd64 نصب نیست، باید با توجه به نسخه کرنل، header های مناسب رو نصب کرد.

هرچند کالی چیز خاصی نداره. هر ابزاری که توی کالی هست رو میشه توی بقیه توزیع‌ها هم نصب کرد. پیشنهاد می‌کنم اگه تازه کار هستید، با یه توزیع مثل اوبونتو یا طعم‌های اون (اوبونتو با میزکار‌های مختلف) یا لینوکس مینت یا pop os شروع کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است