انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کار نکردن فلش بوت شده ابونتو  (دفعات بازدید: 513 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین D-silent

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
کار نکردن فلش بوت شده ابونتو
« : 12 شهریور 1400، 07:47 ق‌ظ »
سلام من امروز به یه مشکل بر خوردم من رویه سیستم عامل خودم ابونتو داشتم بنابر دلایلی مجبور شدم که ویندوز در کنارش نصب کنم بعد نصب و ریبوت کردن مستقیم به سیستم ویندوز رفت بعدش با cd ویندوز اون دیسک که مربوط به ویندوز بود فارمت کردم والان هیچ کاری نمیکنه و تو فلشم ابونتو دارم و اونم این ایرور رو میده "operating system load error " و الان یه صفحه سیاه جلومه که هیچ کاری نمیتونم بکنم خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : کار نکردن فلش بوت شده ابونتو
« پاسخ #1 : 12 شهریور 1400، 08:58 ق‌ظ »
سلام من امروز به یه مشکل بر خوردم من رویه سیستم عامل خودم ابونتو داشتم بنابر دلایلی مجبور شدم که ویندوز در کنارش نصب کنم بعد نصب و ریبوت کردن مستقیم به سیستم ویندوز رفت بعدش با cd ویندوز اون دیسک که مربوط به ویندوز بود فارمت کردم والان هیچ کاری نمیکنه و تو فلشم ابونتو دارم و اونم این ایرور رو میده "operating system load error " و الان یه صفحه سیاه جلومه که هیچ کاری نمیتونم بکنم خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام خوش اومدی
من درست متوجه نشد اگه ممکنه یک جور دیگه توضیح بده
روی فلشت چه نسخه ای از اوبونتو بود ؟
نرم افزار هایی هستن که با او تی جی می تونید فلش رو به گوشی وصل کنید و بوتیبلش کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1258
« پاسخ #2 : 12 شهریور 1400، 09:11 ق‌ظ »
درود بر شما

اینکه پس از نصب ویندوز دیگر منوی انتخاب ورود به توزیع و پس از حذف ویندوز دیگر صفحه ورود به اوبنتو را هم نمی‌بینید طبیعیه.
(بهتر بود در همین‌جای کار می‌پرسیدید تا به سادگی درستش می‌کردید.)

ویندوز مدیر بوت خودش را جایگزین گراب می‌کند.

اگر ایزوی اوبونتو را روی فلش دارید به سادگی
* سیستم را با آن راه‌اندازی کنید
* اجرای زنده را انتخاب کنید
با استفاده از تعمیر گراب مدیر بوت را مجدد نصب کنید.

لطفا جملات را درست و واضح بنویسید.

من رویه سیستم عامل خودم ابونتو داشتم
من روی سیستم، اوبونتو داشتم

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 12 شهریور 1400، 05:48 ب‌ظ »
تو فلشم ابونتو دارم و اونم این ایرور رو میده "operating system load error " و الان یه صفحه سیاه جلومه که هیچ کاری نمیتونم بکنم خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین
اوبونتو 21.04 فقط از بوت توی حالت uefi پشتیبانی می‌کنه. دیگه bios توی اوبونتو 21.04 پشتیبانی نمیشه. حواستون به این باشه.
شاید اوبونتویی که روی فلش دارید خراب شده، احتمالا لازمه دوباره اوبونتو رو بریزید روی فلش. با گوشی هم می‌تونید اینکار رو انجام بدید. البته باید گوشی شما از otg پشتیبانی کنه و یه مبدل هم برای وصل کردن فلش به گوشی داشته باشید.
اوا برنامه etchdroid رو نصب کنید و بعد با اون برنامه iso اوبونتو رو بریزید روی فلش. مشخصه که اگه iso اوبونتو رو ندارید، باید یکی دانلود کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است