انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بحران افراطی گری در انجمن!  (دفعات بازدید: 1643 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Iranihamed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
بحران افراطی گری در انجمن!
« : 19 شهریور 1400، 09:00 ق‌ظ »
سلام. اخیراً دیدم کسانی که از نسخه های اصلی و LTS اوبونتو استفاده می‌کنند وقتی مشکلشون رو در انجمن مطرح میکنند به جای اینکه فقط به مشکل آنها پراخته بشه و سعی در رفع مشکل آنها بشه، آنها را مجبور به استفاده از نسخه های آزمایشی اوبونتو میکنند مثلاً به کسی که نسخه 20.04 رو نصب داره میگویند اول برو اوبونتو ات رو به نسخه 21.04 آپدیت کن بعد بیا ببینیم حرف حسابت چیه! در صفحه اصلی هم نوشته شده پاسخها بر پایه آخرین نسخه خواهد بود.
من نمیفهمم این حجم از تعصب و افراط از کجا سرچشمه گرفته! خود کنونیکال گفته نسخه های اصلی ما LTSها هستند ومدت بیشتری اینها روساپورت میکنم، بعد اینجا که اسم انجمن اوبونتو رو یدک میکشه حاضر نیست نسخه اصلی ای که هنوز از طرف خود تیم اوبونتو ساپورت میشه رو به رسمیت بشناسه! همانطور که قبلاً عرض کردم، یا اسم اوبونتو رو از عنوان انجمن بردارید و بگذارید انجمن نرم افزارهای آزاد، یا اینکه حداقل مغایر با خود اوبونتو و کنونیکال رفتار نکنید. نمیشه که اسم اوبونتو رو روی انجمنتان بگذارید و نسخه های LTS اوبونتو رو به رسمیت نشناسید صرفاً به این دلیل که یک نسخه آزمایشیِ جدیدتر ریلیز شده!
یکی دوتا بسیجیِ آتش به اختیار هم در این انجمن هستند که هر وقت کسی سوالی میپرسه بلافاصله می پرند وسط و با مشت های گره کرده شعار هیهات من الذله میدن. در یکی از تاپیک ها یک نفر پیشنهاد کرده بود که یک تاپیک برای کسانی که از نرم افزارهای آزاد روی پلتفرمهای دیگه (مثلاً فایرفاکس روی ویندوز) استفاده میکنند ایجاد بشه که سوالشون رو بپرسند، حالا فانِ قضیه اینجاست که خود مدیران انجمن گفتند مشکلی نیست و اگر سوالات مربوط به خود ویندوز نباشه مانعی نداره، اما همین بسیجی های آتش به اختیار با مشت های گره کرده گفتند نه ما به این ذلت تن نمیدهیم و ... در نهایت مدیران انجمن هم از ترسِ همین آتش به اختیاران بی خیال شدند و چنین تاپیکی رو ایجاد نکردند!
دلسوزانه پیشنهاد میکنم یک فکر اساسی برای معضل افراطی گری در جنبش آزادی نرم افزار بکنید، وگرنه این جنبش هم به سرنوشت کمونیسم دچار خواهد شد.
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1400، 09:04 ق‌ظ توسط Iranihamed »

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
پاسخ : بحران افراطی گری در انجمن!
« پاسخ #1 : 19 شهریور 1400، 09:16 ق‌ظ »
بعضی از نرمافزارها مثل کاربراتور برای نسخه 20.04 انتشاری ندارن و احتمالا تایپک‌ها مربوطه به اون بود که گفتن باید سیستمتون رو آپدیت کنید.

حالا این بسیجی‌های آتش به اختیار کی هستن که ازشون دوری کنیم؟؟
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین Iranihamed

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 19 شهریور 1400، 09:21 ق‌ظ »
بعضی از نرمافزارها مثل کاربراتور برای نسخه 20.04 انتشاری ندارن و احتمالا تایپک‌ها مربوطه به اون بود که گفتن باید سیستمتون رو آپدیت کنید.

عزیزم معلومه که منظورم اون نرم افزارها نیست، نرم افزارهایی هستش که روی 20.04 هم موجوده و میشه با روشهایی مشکل رو حل کرد، ولی طرف رو مجبور میکنند آخرین نسخه رو نصب کنه. والله این پدیده جدید هستش و قبلاً اینقدر اصرار نمیکردند که آخرین نسخه آزمایشی رو نصب کنیم!
اون افراد رو هم خودتون با مطالعه تاپیکها میتونید پیدا کنید، خیلی هم تابلو هستند، درست نیست من اسم ببرم.

آفلاین Iranihamed

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 19 شهریور 1400، 09:23 ق‌ظ »
یعنی دلم میخواد خودمو از برج میلاد بندازم پایین! طرف نسخه LTS اوبونتو نصب کرده بعد مجبورش میکنید بره نسخه آزمایشی نصب کنه!!!؟؟ 😮 والله این دیگه برای خود ریچارد استالمن هم قفله!

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
« پاسخ #4 : 19 شهریور 1400، 09:33 ق‌ظ »
ولی من که ندیدم به کسی بگن که اوبونتو ۲۱.۱۰ نصب کن.
بعد پیشنهاد جرم نیست، حتی کمک نکردن هم جرم نیست، اصلا شما «وا بدی»(ولش کن)
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #5 : 19 شهریور 1400، 11:11 ق‌ظ »
سلام
کجا گفته شده نسخه ازمایشی ؟ نسخه ازمایشی اونه که اول امتحان میشه بعد منتشر نه اینکه چون فقط پشتیبانیش از نسخه دیگه کمتره بهش بگید ازمایشی
احتمال می دم منظورتون من هم باشه چون من همچین چیزی گفتم 
بعد هم بسیجی چیه ؟ چه چیزیه که استفاده می کنید چه ربطی داره اینکه بگی نسخه جدید تر رو نصب کنه با بسیجی بودن بسیجی ها چشونه مگه ؟ چه بحثیه ؟
بع هم اون نسخه پشتیبانی طولانی مدت بیشتر برای رایانه هایی هست که ادم پشتشون همیشه نیست و این نسخه رو نصب می کنن که این رایانه تا ۵ سال بروز بمون بعد هم خیلی وقت ها شده با بروز رسانی خیلی از مشکلات حل بشه کسی هم اجبار به این کار کرده ؟ اگه کرده متنش رو کپسی کنید بیاین همینجا بزارید اگه منظورتون من هستم از این به بعد می گم هرکی مشکلی داره بره اون سی دی اولین نسخه اوبونتو رو از اقا دانیال بگیره نصب کنه خوبه ؟؟
وقتی نسخه جدید اومده تو هم مسی تونی بروز رسانی کنی احتمال هم داره مشکل حل بشه چه دلیلی داره بروز رسانی نکنه؟ با مشکلی باشه نت نداشته باشه یک چیزی ولی شما دارید خیلی بزرگش می کنید 

اگه تند حرف زدم شرمنده باید خودم رو خالی می کردم از کلماتی استفاده کردید که نتونستم جلوی خودم رو بگیرم  :)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 19 شهریور 1400، 11:17 ق‌ظ »

عزیزم معلومه که منظورم اون نرم افزارها نیست، نرم افزارهایی هستش که روی 20.04 هم موجوده و میشه با روشهایی مشکل رو حل کرد، ولی طرف رو مجبور میکنند آخرین نسخه رو نصب کنه. والله این پدیده جدید هستش و قبلاً اینقدر اصرار نمیکردند که آخرین نسخه آزمایشی رو نصب کنیم!
اون افراد رو هم خودتون با مطالعه تاپیکها میتونید پیدا کنید، خیلی هم تابلو هستند، درست نیست من اسم ببرم.
چرا اسم نبرید ؟ نمیشه تنها بیاین بحث رو شروع کنید کسی هم چیزی نگه که اسم ببرید بیان همبنجا بحث رو تموم کنید دیگه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #7 : 19 شهریور 1400، 12:17 ب‌ظ »
سلام. اخیراً ...
سلام. «نسخه‌ی آزمایشی» رو از کجا آوردید دقیق؟ میشه لینک بدید به جایی که گفته نسخه‌های با «پشتیبانی کوتاه‌مدت»، آزمایشی به حساب میان؟!
اتفاقا برای کاربر خونگی استفاده از بروزترین نسخه انتخاب بهتریه. هم امکانات جدید رو دریافت می‌کنه هم باگ‌ها و مشکلات سیستمی حل میشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
« پاسخ #8 : 19 شهریور 1400، 12:43 ب‌ظ »
بسیجی ها چشونه مگه ؟ چه بحثیه ؟
مثل اینه که بپرسیم طالبان چشونه مگه. در هر صورت جای توضیحش اینجا نیست.

آنها را مجبور به استفاده از نسخه های آزمایشی اوبونتو میکنند مثلاً به کسی که نسخه 20.04 رو نصب داره میگویند اول برو اوبونتو ات رو به نسخه 21.04 آپدیت کن بعد بیا ببینیم حرف حسابت چیه! در صفحه اصلی هم نوشته شده پاسخها بر پایه آخرین نسخه خواهد بود.
نسخهٔ ۲۱.۰۴ آزمایشی نیست، بلکه آخرین نسخهٔ پایدار هستش. منطقیه که آخرین نسخه عموما مشکلات شناخته‌شده رو حل کرده، در حالی که نسخه‌های قدیمی‌تر ممکنه هنوز اون مشکلات رو داشته باشند.
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1400، 12:50 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #9 : 19 شهریور 1400، 04:32 ب‌ظ »
این نسل جدید سرترالین لازمن ظاهرا !!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 19 شهریور 1400، 05:38 ب‌ظ »
جای بحث اینجا نیست
من هم نمی گم بسیجی ها بدن می گم چه ربطی به این موضوع دارند ؟

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #11 : 19 شهریور 1400، 09:33 ب‌ظ »
به نظر من هم نسخه های lts پایدارترن و خود سایت اوبونتو اونو اول پیشنهاد میده .
با این حرفتون موافقم ، بعضیا دوس دارن رو همون lts بمونن و مشکلشون هم برطرف شه .

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #12 : 19 شهریور 1400، 09:40 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
دانیال بهزادی ;D ;D ;D

آقا پس چرا ماکه دبیان داریم و سوال میپرسیم کسی نمیگه برو دبیان ناپایدار نصب کن
بعد بیا تا جواب بدیم ](*,)
حتما برای رفع بعضی از مشکلات اوبونتو لازمه اخرین نسخه باشه ](*,)

آفلاین Iranihamed

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 19 شهریور 1400، 09:58 ب‌ظ »
خطاب به دوستانی که میگویند 21.04 آزمایشی نیست: دوستان گرامی لطفاً با کلمات بازی نکنید. وقتی تیم اوبونتو نسخه LTS برای دسکتاپ و سرور ریلیز میکنه، خواه ناخواه بقیه ورژنها حکم آزمایشی رو پیدا میکنند، حالا اسمشو کوتاه مدت میگذارید یا هرچی، موضوع اینه که هیچکس حق نداره دیگران رو برای استفاده نکردن از نسخه ای خاص (بخصوص که اون نسخه هنوز ساپورت هم میشه) تحت فشار بگذاره، در حالی که آقای بهزادی دقیقا در سردر ورودی انجمن نوشته انتظار میره همه به آخرین نسخه کوچ کنند و تمام جوابها بر مبنای 21.04 خواهد بود! یعنی بعنوان مثال اگر من نسخه 20.04 داشته باشم و مشکلم رو مطرح کنم، دیگران بایستی بر اساس 21.04 پاسخ من رو بدند و اگر بر مبنای 20.04 پاسخ بدهند تاپیک میتونه قفل بشه و اگر هم قفلش نکنند به ما لطف کردند!! آخه کجای قوانین نرم افزار آزاد چنین چیزی رو گفته؟ این برای ریچارد استالمن هم قفله. چرا اشتباهتون رو قبول نمیکنید؟
در ضمن منظورم از بسیجی، لزوماً کسی نیست که در پایگاه بسیج ثبت نام کرده باشه، یک آتئیست هم میتونه بسیجی باشه اگر بخواد عقایدش رو به دیگران تحمیل کنه! در هر جنبشی میتونه بسیجی تولید بشه. تاکیدم بیشتر روی مفهومه و قصد ندارم شخص خاصی رو خطاب قرار بدم.
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1400، 10:07 ب‌ظ توسط Iranihamed »

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #14 : 19 شهریور 1400، 11:22 ب‌ظ »
خطاب به دوستانی که میگویند 21.04 آزمایشی نیست: دوستان گرامی لطفاً با کلمات بازی نکنید. وقتی تیم اوبونتو نسخه LTS برای دسکتاپ و سرور ریلیز میکنه، خواه ناخواه بقیه ورژنها حکم آزمایشی رو پیدا میکنند، حالا اسمشو کوتاه مدت میگذارید یا هرچی، موضوع اینه که هیچکس حق نداره دیگران رو برای استفاده نکردن از نسخه ای خاص (بخصوص که اون نسخه هنوز ساپورت هم میشه) تحت فشار بگذاره، در حالی که آقای بهزادی دقیقا در سردر ورودی انجمن نوشته انتظار میره همه به آخرین نسخه کوچ کنند و تمام جوابها بر مبنای 21.04 خواهد بود! یعنی بعنوان مثال اگر من نسخه 20.04 داشته باشم و مشکلم رو مطرح کنم، دیگران بایستی بر اساس 21.04 پاسخ من رو بدند و اگر بر مبنای 20.04 پاسخ بدهند تاپیک میتونه قفل بشه و اگر هم قفلش نکنند به ما لطف کردند!! آخه کجای قوانین نرم افزار آزاد چنین چیزی رو گفته؟ این برای ریچارد استالمن هم قفله. چرا اشتباهتون رو قبول نمیکنید؟
در ضمن منظورم از بسیجی، لزوماً کسی نیست که در پایگاه بسیج ثبت نام کرده باشه، یک آتئیست هم میتونه بسیجی باشه اگر بخواد عقایدش رو به دیگران تحمیل کنه! در هر جنبشی میتونه بسیجی تولید بشه. تاکیدم بیشتر روی مفهومه و قصد ندارم شخص خاصی رو خطاب قرار بدم.
جای بحث اینجا نیست
من هم نمی گم بسیجی ها بدن می گم چه ربطی به این موضوع دارند ؟
مثل اینه که بپرسیم طالبان چشونه مگه. در هر صورت جای توضیحش اینجا نیست..
دوستان لطفا چیزای سیاسی نگید میان شیلترمون میکنن اونوقت بیا جمعش کن  ](*,)
همونطور هم که گفتید اینجا جاش نیست
ضمنا دوست عزیز نیازی به عصبانیت نیست با آرامش بپرس  :(
خب باشه شما هرجا گفتن بگو من میخوام رو LTS باقی بمونم اونا هم کمکت میکنن ... اجباری نیست که بری روی اون نسخه هرکی بر اساس نیازش ولی اون نوشته رو هم اقای بهزادی زدن تا کاربرایی که نیازی به بودن روی انواع دیگ ندارن بیان روی این نسخه که الکی بچه ها اذیت نشن .... تمام !
« آخرین ویرایش: 19 شهریور 1400، 11:45 ب‌ظ توسط mamadism »