انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیستم جدید و مشکلات نصب مجدد اوبونتو  (دفعات بازدید: 1652 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
  • !Have a giggity day
سیستم جدید و مشکلات نصب مجدد اوبونتو
« : 29 شهریور 1400، 04:18 ب‌ظ »
سلام به همه ;D
من سیستمم رو جدید گرفتم ولی رو سیستم قبلیم اوبونتو رو داشتم الان که رو سیستم جدید نصب کردم سرعت بوت اوبونتو حتی از سرعت بوتش تو سیستم قدیمیم کمتره
اوبونتو رو بصورت دوال بوت نصب کردم و بعد نصبش حتی سرعت بوت ویندوز هم پایین اومده :(

یه مشکل دیگه هم که داره اینکه نور صفحه اصلا کم و زیاد نمیشه و هرچی دکمه کم شدن نور رو میزنم نوار نور رو نشون میده که داره کم می‌کنه ولی نور صفحه بدون تغییره
رم ۱۶
پردازنده Ryzen 7 4800H
روی HDD هم نصب شده ویندوز روی SSD
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1400، 04:20 ب‌ظ توسط electrical ali »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : سیستم جدید و مشکلات نصب مجدد اوبونتو
« پاسخ #1 : 29 شهریور 1400، 05:23 ب‌ظ »
با این دستور ببینید که هر سرویس موقع روشن شدن، چقدر طول کشیده تا اجرا بشه.
systemd-anlayze blameهمینطور مطمئن بشید که مشکل سخت‌افزاری نیست.

در مورد نور صفحه، گرافیک انویدیا دارید؟ اگه بله، درویور‌های انحصاری اون رو نصب کردید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • !Have a giggity day
« پاسخ #2 : 29 شهریور 1400، 05:43 ب‌ظ »

در مورد نور صفحه، گرافیک انویدیا دارید؟ اگه بله، درویور‌های انحصاری اون رو نصب کردید.
سلام
چجوری متوجه بشم مشکل سخت افزاری هست یا نه؟
بله گرافیک انویدیا هستش

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • !Have a giggity day
« پاسخ #3 : 29 شهریور 1400، 05:56 ب‌ظ »

اون کدی که گفتین خروجیش اینه:(فقط بالای ۱ ثانیه رو کپی کردم)
27.502s plymouth-quit-wait.service                                                               
12.318s systemd-journal-flush.service                                                           
12.306s dev-sda4.device                                                                         
11.705s snapd.service                                                                           
 9.412s NetworkManager-wait-online.service                                                       
 8.913s networkd-dispatcher.service                                                             
 6.648s keyboard-setup.service                                                                   
 5.472s udisks2.service                                                                         
 5.213s NetworkManager.service                                                                   
 5.079s accounts-daemon.service                                                                 
 3.885s polkit.service                                                                           
 3.513s apport.service                                                                           
 3.453s avahi-daemon.service                                                                     
 3.449s bluetooth.service                                                                       
 2.948s ModemManager.service                                                                     
 2.822s console-setup.service                                                                   
 2.565s switcheroo-control.service                                                               
 2.552s thermald.service                                                                         
 2.549s systemd-logind.service                                                                   
 2.529s gpu-manager.service                                                                     
 2.069s grub-common.service                                                                     
 1.956s wpa_supplicant.service                                                                   
 1.938s secureboot-db.service                                                                   
 1.633s snap-gtk\x2dcommon\x2dthemes-1515.mount                                                 
 1.596s systemd-rfkill.service                                                                   
 1.561s nvidia-persistenced.service                                                             
 1.518s gdm.service                                                                             
 1.469s e2scrub_reap.service                                                                     
 1.187s rsyslog.service                                                                         
 1.018s snap-gnome\x2d3\x2d34\x2d1804-72.mount   

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 29 شهریور 1400، 05:59 ب‌ظ »
مشکل از گرافیکته. لپ‌تاپ مدّت‌ها قبل بالا اومده و آماده است، فقط اون صفحهٔ plymouth هنوز داره نشون داده می‌شه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #5 : 29 شهریور 1400، 08:19 ب‌ظ »
انویدیا خیلی به کاربر های لینوکس احمیت میده. براش خیلی محم حستیم  ](*,) انقدر محم هستیم که برای امنیت مون اجازه نمیده هیشکی به جز خودش به کارت گرافیک ما دسترسی پیدا کنیم حتی خود ما  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

پیشنهاد من اینه که کلا plymouth خاموش کنید، چیز به درد بخوری نیست فقط هنگام بوت یکسری انیمیشن ها بهتون نشون میده.

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • !Have a giggity day
« پاسخ #6 : 29 شهریور 1400، 08:38 ب‌ظ »
مشکل از گرافیکته. لپ‌تاپ مدّت‌ها قبل بالا اومده و آماده است، فقط اون صفحهٔ plymouth هنوز داره نشون داده می‌شه.

انویدیا خیلی به کاربر های لینوکس احمیت میده. براش خیلی محم حستیم  ](*,) انقدر محم هستیم که برای امنیت مون اجازه نمیده هیشکی به جز خودش به کارت گرافیک ما دسترسی پیدا کنیم حتی خود ما  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

پیشنهاد من اینه که کلا plymouth خاموش کنید، چیز به درد بخوری نیست فقط هنگام بوت یکسری انیمیشن ها بهتون نشون میده.
سلام
خب همون رو چجوری کم کنم یا plymouth رو خاموش کنم کلا؟
« آخرین ویرایش: 29 شهریور 1400، 08:40 ب‌ظ توسط electrical ali »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #7 : 30 شهریور 1400، 09:36 ق‌ظ »

* مهم
*اهمیت
* هستیم

شرمنده خیلی اشتباه می گیرم پلی این ها زیادی غلط بودن  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • !Have a giggity day
« پاسخ #8 : 30 شهریور 1400، 09:50 ق‌ظ »

* مهم
*اهمیت
* هستیم

حالا خودشون باید جواب بدن ولی بنظر من برای طنز اونجوری نوشته ;D

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #9 : 30 شهریور 1400، 10:03 ق‌ظ »

* مهم
*اهمیت
* هستیم

حالا خودشون باید جواب بدن ولی بنظر من برای طنز اونجوری نوشته ;D
اها  ;D فکر کردم کلید ه خرابه  :D اگه برای طنزه که هیچ
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #10 : 30 شهریور 1400، 11:29 ق‌ظ »

* مهم
*اهمیت
* هستیم

از عمد گذاشتم داداش ;D

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #11 : 30 شهریور 1400، 11:55 ق‌ظ »
دوست عزیز این رو تو ترمینال اجرا کن سرویس استاپ میشه
sudo service plymouth-quit-wait.service stop
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
« پاسخ #12 : 30 شهریور 1400، 01:58 ب‌ظ »
انویدیا کلا با متن باز و اوپن سورس بودن مشکل نداره (:
برای خاموش کردن انیمیشنی که موقع بوت شدن میاد به اصطلاح plymouth میتونی از توی پیش فرض بوتلودر گراب splash رو برداریsudo vim /etc/default/grubاگر هم میخوای خیلی هکر وار (:‌ باشه quiet هم میتونی برداری ((:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"در آخر هم گراب رو باید آپدیت کنی
sudo update-grub
« آخرین ویرایش: 30 شهریور 1400، 02:01 ب‌ظ توسط hypocrite »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #13 : 30 شهریور 1400، 09:02 ب‌ظ »
سلام
چجوری متوجه بشم مشکل سخت افزاری هست یا نه؟
بله گرافیک انویدیا هستش
احتمال داره مشکل از هارد باشه که زمان بوت بیشتر شده. ولی نمی‌دونم چرا زمان بوت ویندوز که روی ssd هست هم کم شده. با smartctl ببینید که هارد و ssd سالم هستند یا نه. خودم درست نمی‌دونم چجوری باید باهاش کار کرد.

درباره درایور‌های انحصاری انویدیا هم فکر کنم نصبشون کردید چون سرویس nvidia-persistenced.service توی خروجی systemd-anlaze blame هست. ولی با این حال دستور زیر رو امتحان کنید، شاید نسخه‌های جدید درایور‌های انحصاری انویدیا وجود داشته باشه و  با نصب اونها، مشکل رو حل کنه.
sudo ubuntu-drivers autoinstall
غیرفعال کردن plymouth هم فکر نکنم مشکلی رو حل کنه.
plymounth به این دلیل زمان زیادی رو برای اجرا گرفته چون تقریبا از همون اول که کرنل لود میشه تا زمانی که مدیر صفحه نمایش (display manager) شروع به کار می‌کنه، فعال هست و داره اون انیمیشن موقع بوت رو نشون میده. ولی اگه باز هم اون رو نمی‌خواهید، بسته plymouth رو پاک کنید.
sudo apt remove --auto-remove plymouthاگه می‌خواهید بعدا اون رو دوباره نصب کنید، بهتره فایل‌های تنظیمات اون رو نگه دارید، اگه می‌خواهید فایل‌های تنظیمات هم پاک بشه، توی دستور بالا، purge رو جایگزین remove کنید.

برداشتن splash از پارامتر‌های کرنل، اون رو غیرفعال نمی‌کنه. فقط نمایش داده نمیشه. اگه کلید esc یا یه کدوم از کلید‌های جهت‌نما بالا و پایین رو فشار بدید، می‌بینید که هنوز هستش ولی توی این حالت انیمیشن اون یکم فرق داره.

نمی‌دونم غیرفعال کردن سرویس plymouth-quit-wait.service چه اثری داره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • !Have a giggity day
« پاسخ #14 : 31 شهریور 1400، 10:15 ق‌ظ »
دوست عزیز این رو تو ترمینال اجرا کن سرویس استاپ میشه
sudo service plymouth-quit-wait.service stop
انویدیا کلا با متن باز و اوپن سورس بودن مشکل نداره (:
برای خاموش کردن انیمیشنی که موقع بوت شدن میاد به اصطلاح plymouth میتونی از توی پیش فرض بوتلودر گراب splash رو برداریsudo vim /etc/default/grubاگر هم میخوای خیلی هکر وار (:‌ باشه quiet هم میتونی برداری ((:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"در آخر هم گراب رو باید آپدیت کنی
sudo update-grub
این کارا رو کردم ولی زمان بوت تغییری نکرد ](*,)