انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا بعد از بیرون اومدن از wine رزولوشن به حالت قبل بر نمیگردد؟  (دفعات بازدید: 1466 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احمدرضا بشری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
    • وبلاگ شخصی احمدرضا بشری
سلام خسته نباشید
رزولوشن من 768 1360 هست و وقتی وارد بازی میشوم باز استفاده از wine رزولوشن 600 800 میشود
خب تا اینجا مشکلی نیست ولی موضوع اینجاست که زمانی که از بازی خارج میشوم رزولوشن به حالت قابل بر نمیگردد :////
لطفا کمکم کنید
یاد بگیرید و اموزش بدید تا افراد بعد از شما به خوبی ازتون یاد کنند

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
سلام خسته نباشید
رزولوشن من 768 1360 هست و وقتی وارد بازی میشوم باز استفاده از wine رزولوشن 600 800 میشود
خب تا اینجا مشکلی نیست ولی موضوع اینجاست که زمانی که از بازی خارج میشوم رزولوشن به حالت قابل بر نمیگردد :////
لطفا کمکم کنید
اگه بازیتون از تفکیک پذیری 1360 در 768 پشتیبانی میکنه، بازیو تنظیم کنید اگه نه وقتی از بازی خارج شدید رزولیشن (تفکیک پذیری) رو روی یک رزولیشن دیگه تنظیم سپس دوباره به تفکیک پذیری اصلی برگردونید

آفلاین fardad

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
سلام خسته نباشید
لطفا کمکم کنید
سلام از تنظیمات بازی رزولوشن مورد نظر رو انتخاب کنید و بعد از خروج از بازی، از setting بخش displays رزولوشن تون رو به حالت قبل برگردونید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
سلام خسته نباشید
لطفا کمکم کنید
سلام از تنظیمات بازی رزولوشن مورد نظر رو انتخاب کنید و بعد از خروج از بازی، از setting بخش displays رزولوشن تون رو به حالت قبل برگردونید
خوب نمیشه هر دفعه خودشون تنظیم کنن که ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین احمدرضا بشری

• Jr. Member
  • *
نمیشه کاری کرد وقتی از بازی خارج شدم رزولوشن خود به خود 600 800 به 768 1360 برگرده ؟؟؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19684
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
انتظار زیادی از واین دارین :D
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین احمدرضا بشری

• Jr. Member
  • *
اینطوری نگید  دوست عزیز به هر حال باید مشکلات رو حل کرد پس چرا ما اولین کسایی نباشیم که این مشکلو برطرف میکنه :)

آفلاین norouzi90

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 764
  • Linux Mint

متأسفانه فضای مجازی پر از تبلیغات غلط در رابطه با نرم‌افزارها و توزیع‌ها و...است.
این تبلیغات را غالباً چه کسانی می کنند:
۱- سازندگان نرم افزارها، چه کسی از کالای خودش که برای عرضه ارایه می کند، بدگویی می کند؟
۲- سایر افرادی که برای افزایش بازدیدکنندگان سایتها یشان ، مواردی را بدون آنکه حتی یکبار هم شده که آنرا نصب و امتحان بکنند، در مورد فواید بسیارش که برای هر درد بی درمانی است، قلم فرسایی می کنند.
من مدتها پیش  از wine و playonlinux بصورت موقت استفاده کردم. تعریفها را شنیدم و نصبش کردم، ماحصلش این شد که برنامه‌هایی که بدردم نمی‌خورد برایم می‌توانست نصب کند مانند Internet Explorer  ولی برنامه‌هایی که لازم داشتم نصب نمی کرد.سیستمم را بهم ریخت و شورتکاتهای نابجایش حسابی من را در منگنه گذاشت.
در این مورد حق با آقا دانیال است.

آفلاین احمدرضا بشری

• Jr. Member
  • *

متأسفانه فضای مجازی پر از تبلیغات غلط در رابطه با نرم‌افزارها و توزیع‌ها و...است.
۱- سازندگان نرم افزارها، چه کسی از کالای خودش که برای عرضه ارایه می کند، بدگویی می کند؟
۲- سایر افرادی که برای افزایش بازدیدکنندگان سایتها یشان ، مواردی را بدون آنکه حتی یکبار هم شده که آنرا نصب و امتحان بکنند، در مورد فواید بسیارش که برای هر درد بی درمانی است، قلم فرسایی می کنند.
من مدتها پیش  از wine و playonlinux بصورت موقت استفاده کردم. تعریفها را شنیدم و نصبش کردم، ماحصلش این شد که برنامه‌هایی که بدردم نمی‌خورد برایم می‌توانست نصب کند مانند Internet Explorer  ولی برنامه‌هایی که لازم داشتم نصب نمی کرد.سیستمم را بهم ریخت و شورتکاتهای نابجایش حسابی من را در منگنه گذاشت.
در این مورد حق با آقا دانیال است.
بله حرف شما متین ولی تا به الان من تمامی بازی هایی مثل red alert 3 یا مد evolation که خیلی بهش علاقه دارم را دارم با گرافیک چشمگیری روی سیستم پلی میدم . درسته که واین مشکلات زیاد داره ولی خب باید این مشکلات ی جایی حل بشه

آفلاین احمدرضا بشری

• Jr. Member
  • *
خلاصه که سرتونو درد نیارم اگه کسی درمورد این موضوع تحقیق کرده و چیزی راجبش میدونه ممنون میشم باهامون به اشتراک بزاره . من هم خودم راجب به این موضوع تحقیق میکنم
با تشکر از انجمن اوبونتو :)

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125

...
البته wine آزاده و استفاده از اون سود خاصی به توسعه‌دهنده‌های اون نمیده.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
دوستان واین رو پیکربندی نمیکنن بعدش ازش بد میگن. خب دوستان! واین چیزیه که نیاز به پیکربندی داره.
همین الآن من با پیکربندی های مختلف الآن، کلی برنامه باهاش اجرا میکنم از Modern Warfare سه گانه تا Moden Warfare 2019 (البته اکتیویژن بعد این کارم حسابی از خجالتم در اومدو برای همیشه حساب رو مسدود کرد XD)، بازی هایی مثل CS1.6 و خیلی برنامه ها و بازی های دیگه هم هستن که با واین اجرا میشن حتی Unreal Engine 4 Editor (حتی با d3d12)
چند تا نکته برای واین بهتر:

۱- از مخازن رسمی WineHQ استفاده کنید (* ریسک بالا)
عجیبه، شاید این حرف من رو به عنوان خراب کردن سامانه یاد کنید اما اگه با راهنمای واین پیش برید و نسخه های سازگار مخازن رو استفاده کنید مشکلی به وجود نمیاد (حداقل برای من که نیومد - الآن مخازن WineHQ-DEBIAN 11 رو به دبیان ۱۱ اضافه کردم و سامانه داره به خوبی کار میکنه، همین الآن اینو دارم با همون دبیان مینویسم) اما بازم کار خیلی ریسکیه و توصیه میکنم اگه سامانه اطلاعات مهم نداره از این روش استفاده کنید

۲- با Winetricks، واین رو تکمیل کنید
هر نسخه از واین رو داشته باشید میتونید با اسکریپت Winetricks اونو کامل کنید، مثلا dxvk نصب کنید یا MVC++ روی واین نصب کنید. کار باهاش ساده است هم رابط گرافیکی ارائه میده هم رابط خط فرمان

۳- از winecfg بیشتر استفاده کنیدبا استفاده از winecfg میتونید نسخه ویندوز واین رو تنظیم کنید. کتابخونه های مختلف رو غیرفعال یا فعال کنید و کلی کار دیگه از جمله تنظیم دسترسی به سامانه اصلی (درایو Z:) و...

اینها هم چند نکته بود که من استفاده میکنم و الآن به جز یکسری بازی های خاص مثل فورتنایت یا ... از واین برای برنامه های ویندوزی استفاده میکنم ( راستی Easy Anti Cheat بروز شده و حالا از واین و پروتون پشتیبانی میکنه و battleye هم تایید کرده که نسخه جدید ضد-تقلب خودش رو برای پشتیبانی از واین و پروتون به زودی منتشر میکنه)
« آخرین ویرایش: 04 مهر 1400، 11:28 ق‌ظ توسط mobin1387 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19684
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته جا داره بگم که منظورم این نیست که واین بده. اتّفاقاً به تجربه دیدم که واین در کار تخصّصی خودش، یعنی اجرای برنامه‌هایی که برای win32 نوشته شدن، خیلی وقت‌ها از خود ویندوز هم بهتر عمل می‌کنه. ولی خب یه سری ضعف‌ها هم داره که مشکل تغییر اندازهٔ صفحه، یکیشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
راه حل مشکلتون نصب dxvk هستش، این مشکل در dxvk حل شده واسه نصب dxvk به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از vulkan نیاز دارید بعدش
cd "${HOME}/Downloads"
wget  https://raw.githubusercontent.com/Winetricks/winetricks/master/src/winetricks
chmod +x winetricks
./winetricks -q dxvk
البته باید قبلش واین رو نصب داشته باشید.

آفلاین احمدرضا بشری

• Jr. Member
  • *
راه حل مشکلتون نصب dxvk هستش، این مشکل در dxvk حل شده واسه نصب dxvk به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از vulkan نیاز دارید بعدش
cd "${HOME}/Downloads"
wget  https://raw.githubusercontent.com/Winetricks/winetricks/master/src/winetricks
chmod +x winetricks
./winetricks -q dxvk
البته باید قبلش واین رو نصب داشته باشید.

ممنون مبین جان ولی از کجا بفهمم که vulkan از کارت گرافیکم پشتیبانی میکنه؟
کارت گرافیک من
Radeon 2G Hd 5500 هستش