انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بدسکتور هارد دیسک  (دفعات بازدید: 838 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
بدسکتور هارد دیسک
« : 07 مهر 1400، 10:31 ق‌ظ »
سلام.
از اونجایی که از عمر هارد دیسک لپتاپ من بیش از پنج سال گذشته، ایجاد بد سکتور از نظر خودم میتونه  طبیعیه باشه.
ولی نکته اینه این بدسکتورها در زمانی که روی دبیان هستم اتفاق نمیفته. فقط وقتی روی ویندوز هستم ایجاد میشه. ( دبیان و ویندوز دوال بوت دارم)
روی ویندوز گاهی بطور ناگهانی چراغ هارد ثابت  میشه و مشخصه که بدسکتور داره میندازه. که بعد از چک کردن smart می بینم بله بیشتر شده.
اما روی دبیان اصلا چنین اتفاقی نمیفته!
فکر کنم بخاطر سیستم فایل لینوکس باشه.
نظر شما چیه؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : بدسکتور هارد دیسک
« پاسخ #1 : 07 مهر 1400، 12:24 ب‌ظ »
سلام.
از اونجایی که از عمر هارد دیسک لپتاپ من بیش از پنج سال گذشته، ایجاد بد سکتور از نظر خودم میتونه  طبیعیه باشه.
ولی نکته اینه این بدسکتورها در زمانی که روی دبیان هستم اتفاق نمیفته. فقط وقتی روی ویندوز هستم ایجاد میشه. ( دبیان و ویندوز دوال بوت دارم)
روی ویندوز گاهی بطور ناگهانی چراغ هارد ثابت  میشه و مشخصه که بدسکتور داره میندازه. که بعد از چک کردن smart می بینم بله بیشتر شده.
اما روی دبیان اصلا چنین اتفاقی نمیفته!
فکر کنم بخاطر سیستم فایل لینوکس باشه.
نظر شما چیه؟
ممکنه اون خرابی جایی روی دیسک ایجاد شده که پارتیشن ویندوز اونجاست

توی ویکیپدیا چند نرم افزار معرفی کرده که این خرابی ها رو با تغییر دادن مکان پارتیشن از قسمت پارتیشن ها روی دیسک خارج می کنه و اون قسمت خراب دیگه توی پارتیشن ها قرار نمیگیره https://fa.m.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%AF_%D8%B3%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #2 : 07 مهر 1400، 01:19 ب‌ظ »
توی ارسال بالا جواب خوبی به شما دادند. ولی بهتره حواستون به عوض کردن هارد باشه. افزایش تعداد بدسکتور می‌تونه نشون دهنده این باشه که هارد به آخر عمرش نزدیک شده، مخصوصا الان که میگید ۵ سال هم هست کار کرده. ممکنه ناگهانی یه روز که می‌رید سراغ لپ‌تاپ، ببینید که بوت نمیشه و اطلاعات خودتون رو از دست دادید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #3 : 08 مهر 1400، 09:06 ق‌ظ »
توی ارسال بالا جواب خوبی به شما دادند. ولی بهتره حواستون به عوض کردن هارد باشه. افزایش تعداد بدسکتور می‌تونه نشون دهنده این باشه که هارد به آخر عمرش نزدیک شده، مخصوصا الان که میگید ۵ سال هم هست کار کرده. ممکنه ناگهانی یه روز که می‌رید سراغ لپ‌تاپ، ببینید که بوت نمیشه و اطلاعات خودتون رو از دست دادید.
درسته حد اقل اگه میخواین باز هم ازش استفاده کنی یک پشتیبانی کامل از اطلاعاتتون بگیرید و از این هارد فقط برای کار هایی که مهم نیستن استفاده کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com