انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آپدیت دسکتاپ LXQt  (دفعات بازدید: 898 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
آپدیت دسکتاپ LXQt
« : 10 مهر 1400، 12:48 ق‌ظ »
با سلام دوستان ببخشید بنده از Lubuntu 20.04.03 استفاده میکنم و خوب نیاز دارم دسکتاپم که LXQt است را از نسخه فعلی که 0.14.1 است به نسخه نهایی یعنی 0.17.0 آپدیت کنم.
بنده از دستور زیر استفاده میکنم:
sudo apt install lxqt sddm
ولی خوب بعد از مدتی چند جا این ارور زیر را می‌دهد و نصب شکست می‌خورد.
/etc/grub.d/10_linux.save: 186: Syntax error: "then" unexpected (expecting "}")
run-parts: /etc/kernel/postinst.d/zz-update-grub exited with return code 2

آپدیت و آپگرید را زدم مشکلی نیست فقط نمیدونم واقعا این فایل سینتکس ارور داره یعنی برم دستی بشینم حلش کنم؟ یا اینکه راه حل بهتری هست واسش؟

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : آپدیت دسکتاپ LXQt
« پاسخ #1 : 10 مهر 1400، 04:31 ب‌ظ »
اصلا اون فایل نباید اونجا باشه. خودتون کاری کردید؟ فکر نکنم مشکل از lxqt باشه.
مشکل این هست update-grub درست کار نمی‌کنه. اتگار کرنل هم ارتقا پیدا کرده، وقتی کرنل ارتقا پیدا می‌کنه، update-grub هم اجرا میشه تا کرنل جدید توی منوی گراب، موقع بوت در دسترس باشه. تا اینجای کار مشکلی نیست ولی وقتی update-grub اجرا میشه، فایل‌های داخل دایرکتوری /etc/grub.d/ رو هم اجرا می‌کنه.  اون فایل که مشکل داره، اصلا نباید اونجا باشه. چنین فایلی به طور پیش‌فرض وجود نداره. اون رو انتقال بدید یه‌جای دیگه (مثل هوم خودتون) و دوباره امتحان کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 10 مهر 1400، 06:36 ب‌ظ »
بله خودمم شک کردم به یه چیزایی الان گراب پاک کردم دوباره نصب کردم و درست شد فقط مشکل اینه که الان آخرین نسخه دسکتاپ LXQt نسخه 0.17.0 است و نسخه دسکتاپ بنده 0.14 هست هر چی همین دستور زیر را میزنم:
میگه همه چی آخرین نسخه هست:
lxqt is already the newest version (30).
sddm is already the newest version (0.18.1-1ubuntu2).

آپدیت و آپگرید را نیز زدم لطفا کمک کنید بتونم دسکتاپم را آپدیت کنم نیاز دارم به نسخه 0.17
تشکر.

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #3 : 10 مهر 1400، 06:49 ب‌ظ »
بله خودمم شک کردم به یه چیزایی الان گراب پاک کردم دوباره نصب کردم و درست شد فقط مشکل اینه که الان آخرین نسخه دسکتاپ LXQt نسخه 0.17.0 است و نسخه دسکتاپ بنده 0.14 هست هر چی همین دستور زیر را میزنم:

آپدیت و آپگرید را نیز زدم لطفا کمک کنید بتونم دسکتاپم را آپدیت کنم نیاز دارم به نسخه 0.17
تشکر.
سه راه دارید:
۱-استفاده از لوبونتو ۲۱.۰۴ (بسته‌های جدیدتر و نسبتاً ناپایدارتر)
۲-استفاده از یک توزیع غلتان مثل مانجارو یا دبیان سید(جدیدترین بسته‌ها با پایداری کمتر)
۳-افزودن مخازن lxqt (پیشنهاد نمیشه)
در غیر این صورت از پایداری لذت ببرید

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 10 مهر 1400، 06:53 ب‌ظ »

تشکر.
سه راه دارید:
۲-استفاده از یک توزیع غلتان مثل مانجارو یا دبیان سید(جدیدترین بسته‌ها با پایداری کمتر)

ببخشید چرا افزدون مخازن lxqt پیشنهاد نمیشه؟ و این که چطور میتونم این مخازن اضافه کنم؟

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 10 مهر 1400، 06:58 ب‌ظ »

تشکر.
سه راه دارید:

ببخشید چرا افزدون مخازن lxqt پیشنهاد نمیشه؟ و این که چطور میتونم این مخازن اضافه کنم؟
ترجیحا اگه از مخازن اصلی استفاده کنید سیستم پایدارتره استفاده از مخازن غیر رسمی ممکنه باعث ناپایداری میشه
ویرایش: نمونه‌ای از افزودن که برای قدیم(حدود هفت سال پیش) بوده الان هست یا نه نمی‌دونم احتمالا کار نکنه
http://ubuntuhandbook.org/index.php/2014/05/lxqt-0-7-ubuntu-ppa//
« آخرین ویرایش: 10 مهر 1400، 07:01 ب‌ظ توسط Hello »

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 10 مهر 1400، 07:02 ب‌ظ »
خوب مشکلی نداره الان فعلا یکم نیاز دارم به این نسخه جدید دسکتاپ اگه لطف کنید بگید چطور مخازنش اضافه کنم ممنون میشم

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 10 مهر 1400، 08:07 ب‌ظ »
خوب مشکلی نداره الان فعلا یکم نیاز دارم به این نسخه جدید دسکتاپ اگه لطف کنید بگید چطور مخازنش اضافه کنم ممنون میشم
احتمالا زمان نصب یا استفاده یا زمان دستور update به مشکل بخورید و اصلا توصیه نمی‌شه ولی با این حال با لینک زیر احتمالا بتونید:
https://www.pcsuggest.com/install-lxqt-desktop-in-debian/
لینک نیازمند قندشکن هست

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 10 مهر 1400، 08:55 ب‌ظ »
دوستان مرسی واقعا ممنون ولی از بس گفتید ممکن به مشکل بر بخورم ترسیدم آپدیت بکنم دیگه  ](*,)  :( راستیاتش بخش اصلی که نیاز داشتم آپدیت بشه PCMan-FM-QT فایل منیجر دیفالت LXQt است ولی اونم همین مشکل داره که میگه نسخه نهایی هست، اگه بگید چجوری میتونم فقط مخازن جدید این نرم افزار اضافه کنم که بتونم به آخرین نسخه آپدیتش کنم ممنون میشم. من تازه کارم و وقتی سرچ میکنم این مسائل با کلی چیز گیچ کننده مواجه میشم واسه همین دارم سوال میکنم. ممنون بازم

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #9 : 10 مهر 1400، 11:02 ب‌ظ »
همونطور که گفتند، اگه یه نسخه جدید‌تر lxqt رو می‌خواهید، باید توزیع رو ارتقا بدید. البته می‌تونید خودتون دستی lxqt رو کامپایل و نصب کنید، هر چند من اینکار رو پیشنهاد نمی‌دم چون می‌تونه خیلی راحت با فایل‌های مدیربسته به تداخل بخوره و سیستم رو ناپایدار کنه.
یه راه دیگه این هست که یه ppa پیدا کنید که نسخه جدید lxqt رو برای lubuntu 20.04 پورت کرده باشه. این یکی از کامپایل و نصب دستی کمتر خطر داره ولی من چنین ppa سراغ ندارم. اگه پیدا کردم، میگم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 13 مهر 1400، 08:40 ب‌ظ »
باید ارائه توزیعت رو ارتقا بدی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 14 مهر 1400، 12:53 ق‌ظ »
خوب دوستان من با ارتقا دسکتاپ و فایل منیجر زدم پکیج‌ها رو کلا داغون کردم و خوب خیلی سعی کردم ولی نتونستم دوباره برش گردونم، پس کلا بیخیال این قضیه شدم و گذاشتم نسخه استیبل لوبونتو ۲۱ بیاد و اون موقع نصب و استفاده میکنم. تشکر از بقیه به خاطر راهنماییشون

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #12 : 14 مهر 1400، 11:43 ق‌ظ »
نسخه lts بعدی لوبونتو، 22.04 هست. باید حدود ۷ ماه دیگه صبر کنید تا اون نسخه بیاد. البته نسخه 21.04 هم پایدار حساب میشه.  نسخه ناپایدار میشه نسخه‌ای که توسعه‌دهنده‌ها دارند روش کار می‌کنند، فعلا 21.10 تا اینکه اون منتشر بشه و توسعه‌دهنده‌ها برن سراغ بعدی.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 14 مهر 1400، 03:04 ب‌ظ »
آهان بله متوجه شدم ممنون