انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: report a problem  (دفعات بازدید: 1631 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
report a problem
« : 12 مهر 1400، 12:04 ب‌ظ »
سلام.
میخواستم درباره ی این موضوع نظر بقیه رو بدونم. گفتم شاید خیلی موضوع مهمی نباشه برای همین توی کافه مطرحش میکنم. میخواستم نظرتون رو درباره ی گزارش دادن یه مشکل یا پرونده (حالا چه توی برنامه یا سیستم عامل انحصاری چه متن باز و آزاد) و فلسفه ی اونو بدونم که کلا کار درستی هست یا نه یا اینکه میشه اعتماد کرد یا هر موضوعی که دوست دارین بگین خوشحال میشم \\:D/
ممنون از انجمن خوب (:
« آخرین ویرایش: 12 مهر 1400، 12:06 ب‌ظ توسط hypocrite »

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
پاسخ : report a problem
« پاسخ #1 : 12 مهر 1400، 12:16 ب‌ظ »
معمولا وقتی که میگه گزارش رو ارسال کنم میتونی چیزی که ارسال میشه رو ببینی درستش اینه که گزارش به توسعه دهنده نرم افزار برسه و بتونه مشکل نرم افزارش رو حل کنه
متنفر از گنو و FSF

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #2 : 12 مهر 1400، 02:05 ب‌ظ »
بله کار خوبیه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 12 مهر 1400، 11:42 ب‌ظ »
بله کار خوبیه
برای مثال شما وقتی ویندوز یا فتوشاپ استفاده میکنی (حالا مثال های بارزی رو زدم درباره سیستم عامل یا برنامه انحصاری) شاید واقعا بخواد به اون پروژه کمک کنه ولی باز هم شما اطمینان حاصل میکنی که اون قسمت عیب یابی یا گرفتن برخی اطلاعات که به گفته خودشون ناشناس ارسال میشه خاموش باشه یا حداقل دستی باشه. هر چند فک کنم همه با سیاست های مایکروسافت و ادوبی و غیره آشنا باشیم (:
ولی خب نسبت به اوبونتویی که استفاده میکنیم شاید یکم خیالمون راحت باشه.
مقصودم از حرف این بود که بستگی به سیاست های اون شرکت یا برنامه و اطمینان افراد داره هر چند که در راستای بهبود پروژه باشه
دیگه از خوبیای متن باز بودن و آزاد بودنه  \\:D/

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 13 مهر 1400، 09:08 ق‌ظ »
ویندزد که کلا جداست روزی باید بسته اینترنت بالای صد گیگ بگیری فقط برای مشکلاتش

نرم افزار ازاد من هیچ مشکلی ندارم حتی میخوان عکسمم براشون میزارم  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 13 مهر 1400، 10:29 ق‌ظ »

اره سوال من هم همین بود که چه عامل هایی باعث میشه که من یا شما یا هر فرد دیگه (متن باز بودن بحثش جدا) به ویندوز یا برای مثال برنامه مدیریت دانلود (یا هر برنامه انحصاری دیگه که مد نظر باشه) اعتماد بکنه و اجازه بده ازش اطلاعات بگیره (بازم بگم به گفته خودشون ناشناس :)) تا باعث بهبود اون برنامه بشه؟

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 13 مهر 1400، 10:50 ق‌ظ »

اره سوال من هم همین بود که چه عامل هایی باعث میشه که من یا شما یا هر فرد دیگه (متن باز بودن بحثش جدا) به ویندوز یا برای مثال برنامه مدیریت دانلود (یا هر برنامه انحصاری دیگه که مد نظر باشه) اعتماد بکنه و اجازه بده ازش اطلاعات بگیره (بازم بگم به گفته خودشون ناشناس :)) تا باعث بهبود اون برنامه بشه؟
مهم نیست اعتماد کنه اجازه بده جلوش رو بگیره یا هر چیز دیگه این شرکن های انحصار گر در هر صورت اطلاعات شما از جمله سایز دمپایی همومتون رو دار و کاریش هم نمیشه کرد

مثلا گوگل اگه دقت کنید مثلا توی گوگل یک چیز سرچ می کنید با همون موضوع توی تمامی جا ها براتون تبلیغات میاد حالا یم مثال دیگه اون گالری عکس های گوگل به همهی عکس های شما دسترسی داره

آفلاین Hello

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #7 : 13 مهر 1400، 12:00 ب‌ظ »

درسته ویندوز سیستم عامل ضعیفیه و کلا فقط برای برنامه هاش خوبه ولی دیگه در این حد هم به درد نخور نیست باید انصاف داشت

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 13 مهر 1400، 12:24 ب‌ظ »
معمولا وقتی که میگه گزارش رو ارسال کنم میتونی چیزی که ارسال میشه رو ببینی درستش اینه که گزارش به توسعه دهنده نرم افزار برسه و بتونه مشکل نرم افزارش رو حل کنه
بیشتر بحثم برای برنامه های انحصاریه که درسته که شاید چیزایی که ما بیشتر میشناسیم رعایت نکنن ولی یه برنامه باید چه کارایی رو انجام بده که برای مثال من بتونم اطمینان کنم که اطلاعاتم رو در اختیار اون برنامه بذارم؟
در حالت کلی اون میتونه کاری انجام بده یا کلا من باید اعتماد کنن که اطلاعاتمو در اختیار بذارم؟

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 13 مهر 1400، 12:27 ب‌ظ »

مهم نیست اعتماد کنه اجازه بده جلوش رو بگیره یا هر چیز دیگه این شرکن های انحصار گر در هر صورت اطلاعات شما از جمله سایز دمپایی همومتون رو دار و کاریش هم نمیشه کرد

مثلا گوگل اگه دقت کنید مثلا توی گوگل یک چیز سرچ می کنید با همون موضوع توی تمامی جا ها براتون تبلیغات میاد حالا یم مثال دیگه اون گالری عکس های گوگل به همهی عکس های شما دسترسی داره
درسته موتور جستجو و برنامه های گوگل الگوریتم قوی داره ولی خب از طرف دیگه ای هم اطلاعات زیادی رو بدون اینکه کاربر متوجه بشه در اختیار میگیره

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 13 مهر 1400، 12:29 ب‌ظ »

درسته ویندوز سیستم عامل ضعیفیه و کلا فقط برای برنامه هاش خوبه ولی دیگه در این حد هم به درد نخور نیست باید انصاف داشت
اقا مهرداد توی انجمن یکم نظراتش نسبت به ویندوز و گوگل و مایکروسافت و این سری شرکت ها تنده :D (دیدم که میگم ;D)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 13 مهر 1400، 12:43 ب‌ظ »

اقا مهرداد توی انجمن یکم نظراتش نسبت به ویندوز و گوگل و مایکروسافت و این سری شرکت ها تنده :D (دیدم که میگم ;D)
:D  بخوایم انصاف داشته باشیم اگه واقعا بخواین همه مشکلات (به معنای واقعی کلمه همه ) رو گزارش کنید هر سه روز بسته صد گیگ لازم دارید  ;D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19699
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 13 مهر 1400، 09:01 ب‌ظ »
به هیچ نرم‌افزاری نباید اعتماد کنید. باید کد رو ببینید و بخونید چی کار می‌کنه؛ یا به کسی که کد رو خونده و بهش اعتماد دارید، اطمینان کنید.

در مورد پرسش اصلی هم که همیشه خوبه مشکلات نرم‌افزارهای آزاد رو چه خودکار و چه دستی گزارش کنیم. چون طبیعیه که توسعه‌دهندهٔ برنامه، اصلاً ندونه که مشکلی وجود داره و بنابراین حل نشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hypocrite

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 13 مهر 1400، 10:25 ب‌ظ »
نقل‌قول
همیشه خوبه مشکلات نرم‌افزارهای آزاد رو چه خودکار و چه دستی گزارش کنیم.
نرم افزار های آزاد تا حد بسیار خوبی گزارش دادن مشکل بهشون خوبه درسته ولی درمورد برنامه های انحصاری چطور ؟ شاید برنامه ی انحصاری بخواد در جهت پیشرفت اون برنامه حرکت کنه ولی خب چون انحصاری هست بالاخره معایبی هم براش داره از جمله همین نداشتن اطمینان فردی که داره ازش استفاده میکنه . حالا مشکل اینجاست که اون شرکت یا برنامه چه کاری رو میتونه انجام بده در جهتی که بتونه اطمینان رو بدست بیاره؟

پ.ن: به غیر از اینکه برنامشو متن باز و آزاد قرار بده  :-\"

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #14 : 14 مهر 1400، 12:11 ق‌ظ »
نقل‌قول
همیشه خوبه مشکلات نرم‌افزارهای آزاد رو چه خودکار و چه دستی گزارش کنیم.
نرم افزار های آزاد تا حد بسیار خوبی گزارش دادن مشکل بهشون خوبه درسته ولی درمورد برنامه های انحصاری چطور ؟ شاید برنامه ی انحصاری بخواد در جهت پیشرفت اون برنامه حرکت کنه ولی خب چون انحصاری هست بالاخره معایبی هم براش داره از جمله همین نداشتن اطمینان فردی که داره ازش استفاده میکنه . حالا مشکل اینجاست که اون شرکت یا برنامه چه کاری رو میتونه انجام بده در جهتی که بتونه اطمینان رو بدست بیاره؟

پ.ن: به غیر از اینکه برنامشو متن باز و آزاد قرار بده  :-\"
راه های کمی می مونن مثل
بستن قرارداد عدم افشا بین سازنده و مشتری