انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: رایانه بوت نمیشه.(حلید)  (دفعات بازدید: 1003 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 232
رایانه بوت نمیشه.(حلید)
« : 12 مهر 1400، 12:49 ب‌ظ »
درود.

من زوبونتو و ویندوز اکس پی را روی راینه ام دارم.وتا امروز صبح خوب بود ولی امروز پس از اینکه خاموشش کردم دیگر بوت نمیشه.یعنی وقتی گراب میاد و ویندوز را گزینش میکنم صفحه سیاه میشه و هیچ کاری نمیکنه یعنی آن چراغ کوچک LED جلوی کیس که زمان بوت و کار رایانه مرتب چشمک میزنه یا خاموش میمانه ویا روشن و چشمک نمیزنه.
وپس از چندبار تکرار بوت با زدن دکمه ی ریستارت حالا دیگر حتی تا صفحه ی گراب هم نمیره وروی مرحله ی قبلش میمانه یعنی همان صفحه داس سیاه که درپائینش مینویسه CD BOOT یعنی نه ویندوز بالا میاد و نه زوبونتو.منتظر راهنمائی دوستان هستم سپاس.
« آخرین ویرایش: 14 مهر 1400، 11:47 ق‌ظ توسط گیسو »
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : رایانه بوت نمیشه.
« پاسخ #1 : 12 مهر 1400، 02:04 ب‌ظ »
درود.

من زوبونتو و ویندوز اکس پی را روی راینه ام دارم.وتا امروز صبح خوب بود ولی امروز پس از اینکه خاموشش کردم دیگر بوت نمیشه.یعنی وقتی گراب میاد و ویندوز را گزینش میکنم صفحه سیاه میشه و هیچ کاری نمیکنه یعنی آن چراغ کوچک LED جلوی کیس که زمان بوت و کار رایانه مرتب چشمک میزنه یا خاموش میمانه ویا روشن و چشمک نمیزنه.
وپس از چندبار تکرار بوت با زدن دکمه ی ریستارت حالا دیگر حتی تا صفحه ی گراب هم نمیره وروی مرحله ی قبلش میمانه یعنی همان صفحه داس سیاه که درپائینش مینویسه CD BOOT یعنی نه ویندوز بالا میاد و نه زوبونتو.منتظر راهنمائی دوستان هستم سپاس.

سلام وقتی ویندوزد نمی اومد زوبونتو می اومد ؟
چه کاری کردید ؟
فکر کنم بوتلودر رو خراب کردید بعد چند بار برید ویکی بالای انجمن و تعمیر گراب رو جستجو کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 12 مهر 1400، 02:08 ب‌ظ »
درود.

دوباره توانستم زوبونتو را بالا بیارم ولی وقتی restart کردم که ویندوز را بوت کنم یک صدای خفیفی از توی کیس شنیده شد و مراحل بوت ایستاد. گمانم مشکل سخت افزاری باشه.
کاملا تازه کار و دارای زوبونتو(18.4) و لینوکس مینت(19.3) همراه با ویندوز اکس پی روی دو رایانه ی (32bit).

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 12 مهر 1400، 02:55 ب‌ظ »
با توجه به چیز‌هایی که گفتید، احتمالا هارد مشکل پیدا کرده. اگه هارد خراب بشه، اطلاعات داخل اون رو هم از دست میدید اگه می‌تونید با یه توزیع زنده روی فلش یا cd، کامپیوتر رو بوت کنید. بعد یه ترمینال باز کنید و دستور lsblk رو بزنید. اگه پارتیشن‌های شما و هارد رو نشون نداد، یعنی هارد مشکل پیدا کرده. اگه هم نشون داد، باز هم ممکنه هارد مشکل داشته باشه و در آینده خراب بشه.
کلا با توجه به چیز‌هایی که گفتید، احتمالا هارد خراب شده چون قبلا برای من هم مشکلی شبیه این اتفاق افتاده بود. آخرش هم فهمیدم هارد خراب شده.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 12 مهر 1400، 04:33 ب‌ظ »
درود.

دوباره توانستم زوبونتو را بالا بیارم ولی وقتی restart کردم که ویندوز را بوت کنم یک صدای خفیفی از توی کیس شنیده شد و مراحل بوت ایستاد. گمانم مشکل سخت افزاری باشه.
اقای دراگون هم گفتند اینتوری که بوش میاد سیستم شما هم قدیمی است و اون مشکل هارد هم یک جایی توی دیسک قرار داره که پارتیشن ویندزد هم همون جاست برای همین خوندن و نوشتن درست انجام نمیشه و بالا نمیاد
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #5 : 12 مهر 1400، 10:55 ب‌ظ »
شاید هم مشکل سخت افزاری و از هارد نباشه
معمولا ویندوز و گنو با هم جور نمیان و توی بوت همیشه مشکل درست میشه !

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 13 مهر 1400، 06:30 ق‌ظ »
با درود دوباره و سپاس از دوستان.

الان زوبونتو بوت شد واین پست را هم با همان مینویسم.تنها کاری که کردم در کیس را باز کردم تا ببینم بقول شمسعلی میرزا آن صدای مشکوک از ناحیه ی کدام قسمت میاد. ولی تا کنون که داره کار میکنه.حالا میخوام زود از فایلهام کپی بگیرم روی فلش وکارم که تمام شد میرم سویچ کنم به ویندوز ببینم چی میشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 13 مهر 1400، 08:49 ب‌ظ »
البته می‌دونید که ویندوز اکس‌پی سال‌هاست پشتیبانیش تموم شده و طبیعتاً استفاده ازش، به معنی باز گذاشتن در ورودی برای هکرها و انواع بدافزارهاست. بعید نیست همین امر، موجب خرابی رایانه شده باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
پاسخ : رایانه بوت نمیشه.(حلید)
« پاسخ #8 : 14 مهر 1400، 11:51 ق‌ظ »
ضمن سپاس از راهنمائیهای دوستان.
فقط سوکت برق اشکال داشت ظاهرا زنگ زدگی پیدا کرده بود و برق را درست نمیرساند.
این را گفتم شاید بدرد دیگری هم بخوره.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #9 : 14 مهر 1400، 11:55 ق‌ظ »
حلید چیه؟ ما فعل حلید توی فارسی نداریم. به حل شد یا درست شد تغییرش بدید تا بشه متوجه شد.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 15 مهر 1400، 09:29 ق‌ظ »
ضمن سپاس از راهنمائیهای دوستان.
فقط سوکت برق اشکال داشت ظاهرا زنگ زدگی پیدا کرده بود و برق را درست نمیرساند.
این را گفتم شاید بدرد دیگری هم بخوره.
دوشاخه پیریز یا ورودی برق سیستم ؟
در هر صورت تعویضش کنید خطرناکه

آفلاین گیسو

• Full Member
  • *
« پاسخ #11 : 18 مهر 1400، 11:27 ق‌ظ »
حلید چیه؟ ما فعل حلید توی فارسی نداریم. به حل شد یا درست شد تغییرش بدید تا بشه متوجه شد.

دوست معزز "دراگون".
شما درخصوص لینوکس اطلاعات خوبی دارید و من بسیار از وقت گداشتن و راهنمائی شما متشکرم.ولی گمان نمیکنم ایراد شما در مورد ادبیات فارسی من مقرون به صحت باشد.
چون اگر فرمایش شما را قبول کنیم؛آنوقت باید ببینیم کلماتی از قبیل: خشکید - غلتید - گندید - رقصید وغیره در چه زبانی رایج است.میبخشید احتراما عرض شد.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 18 مهر 1400، 11:44 ق‌ظ »

دوست معزز "دراگون".
شما درخصوص لینوکس اطلاعات خوبی دارید و من بسیار از وقت گداشتن و راهنمائی شما متشکرم.ولی گمان نمیکنم ایراد شما در مورد ادبیات فارسی من مقرون به صحت باشد.
چون اگر فرمایش شما را قبول کنیم؛آنوقت باید ببینیم کلماتی از قبیل: خشکید - غلتید - گندید - رقصید وغیره در چه زبانی رایج است.میبخشید احتراما عرض شد.
این ها درست ولی حلید که نداریم این دوستمون هم قصد بی احترامی که نداشت

آفلاین amini_am

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
« پاسخ #13 : 18 مهر 1400، 02:19 ب‌ظ »
نقل‌قول
دوست معزز "دراگون".
رجوع کنید به فرهنگ معین. واژه‌‌ی حلیدن نداریم ولی واژه‌ی حل کردن در فرهنگ اومده. واژه‌ی خشکیدن و غلتیدن و ... رو می‌تونید در فرهنگ معین ببینید.
« آخرین ویرایش: 18 مهر 1400، 02:25 ب‌ظ توسط amini_am »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #14 : 19 مهر 1400، 12:13 ب‌ظ »
دوست معزز "دراگون".
شما زبان‌شناسی خوندید؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن