انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پر امکانات ترین دسکتاپ  (دفعات بازدید: 5093 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : پر امکانات ترین دسکتاپ
« پاسخ #15 : 28 مهر 1400، 10:28 ق‌ظ »
kde با اینکه خیلی شخصی‌سازی میشه، اما منابع خیلی زیادی هم مصرف نمی‌کنه. مصرف منابعش از بقیه میزکارهایی که داشتم بیشتر هست ولی از گنوم کمتره.
حدود 900mib مصرف می‌کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #16 : 28 مهر 1400، 12:44 ب‌ظ »
kde با اینکه خیلی شخصی‌سازی میشه، اما منابع خیلی زیادی هم مصرف نمی‌کنه. مصرف منابعش از بقیه میزکارهایی که داشتم بیشتر هست ولی از گنوم کمتره.
حدود 900mib مصرف می‌کنه.
پیش من اینطور نیست .اولین باز که kde رو نصب کردم چشمم درومد چون از xfce هم کمتر منابع مصرف میکرد.فقط سرعتش مثل xfce نیست.
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #17 : 28 مهر 1400، 02:59 ب‌ظ »
حدود 900mib مصرف می‌کنه.
من گنومم 800 مگ مصرف میکنه آپ‌تایم هم 6 روزه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #18 : 28 مهر 1400، 05:52 ب‌ظ »
باز اون مصرف منابع هم بستگی داره و این قدر هم مهم نیست الان شما یک بازی سه بعدی اچرا می کنید اون هوا بعد دارید سر ۹۰۰ مگ کر و کله می زنید ؟  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #19 : 29 مهر 1400، 12:28 ق‌ظ »
باز اون مصرف منابع هم بستگی داره و این قدر هم مهم نیست الان شما یک بازی سه بعدی اچرا می کنید اون هوا بعد دارید سر ۹۰۰ مگ کر و کله می زنید ؟  ;D
بازی سه بعدی؟ ](*,)
سمی شدیم ;D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19700
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 29 مهر 1400، 02:00 ق‌ظ »
پول می‌دیم، حافطه می‌خریم که ازش استفاده بشه دیگه 😁
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 29 مهر 1400، 10:15 ق‌ظ »
پول می‌دیم، حافطه می‌خریم که ازش استفاده بشه دیگه 😁
همین رو بگو میزکار استفاده نکنه کی استفاده کنه ؟ ویم ؟  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #22 : 29 مهر 1400، 01:57 ب‌ظ »
سلام راستی دوستان اگه مشکل رم دارید یا مثل من رم زیاد نیاز دارید(: یه قابلیت خفن هست به نام zram
مثلا یه توضیحات که سایت جنتو داده https://wiki.gentoo.org/wiki/Zram
خب  دقیق خودم دقت نکردم چیکار میکنه ولی یه چیز تو مایه های فشرده سازی رم فکر کنم :D و مثلا خودم برای تست بخوام بگم روی رم 8 که دارم یه توزیع هم درحال اجرا توی مجازی ساز یه ویندوز با رم 12 بالا اوردم و حل بود!!
فقط مقداری از پردازنده استفاده میکنه و واسه من قابل توجه نبود مقدارش...  بنظرم گزینه عالی برای سیستم ضعیف یا مخصوصا رزبری پای محصولات pine64 یا کلا رایانه های تک برد که قابلیت ارتقا رم ندارند و یا با خرید رم بیشتر قیمت دو برابری میگیرند..
خلاصه من که چند ماهی میشه استفاده میکنم از این قابلیت و عالیه خواسم شمارو هم در جریان بزارم شاید به کار شمام اومد :) جالبیش اینه حتی باهاش بازی هم میشه کرد کمی شاید از رم اصلی بدتر باشه ولی بازم عالیه و دیگه نیاز به سواپ از هارد ندارید و مشکلات کندیش خیلی راحت تو چند ثانیه چند گیگ پر و چند گیگ خالی میشه((:
و بنظرم این zram واقعا قابلیت خفن و پیش پا افتادس بنظرم خوبه توی پایگاه های فارسی و ویکی این انجمن هم اضافه بشه و میشه گفت در اکثر توزیع ها هم این قابلیت به راحتی فعال میشه و هست.. من که خودم قبلش میپایدم رمم از 5 گیگ بیشتر نشه که نره توی سواپ و سیستم هنگ نکنه اما الان 8 گیگ هم بشه مهم نیست ;D  :) :)

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #23 : 29 مهر 1400، 02:00 ب‌ظ »
سلام راستی دوستان اگه مشکل رم دارید یا مثل من رم زیاد نیاز دارید(: یه قابلیت خفن هست به نام zram
خب  دقیق خودم دقت نکردم چیکار میکنه ولی یه چیز تو مایه های فشرده سازی رم فکر کنم :D و مثلا خودم برای تست بخوام بگم روی رم 8 که دارم یه توزیع هم درحال اجرا توی مجازی ساز یه ویندوز با رم 12 بالا اوردم و حل بود!!
فقط مقداری از پردازنده استفاده میکنه و واسه من قابل توجه نبود مقدارش...  بنظرم گزینه عالی برای سیستم ضعیف یا مخصوصا رزبری پای محصولات pine64 یا کلا رایانه های تک برد که قابلیت ارتقا رم ندارند و یا با خرید رم بیشتر قیمت دو برابری میگیرند..
خلاصه من که چند ماهی میشه استفاده میکنم از این قابلیت و عالیه خواسم شمارو هم در جریان بزارم شاید به کار شمام اومد :) جالبیش اینه حتی باهاش بازی هم میشه کرد کمی شاید از رم اصلی بدتر باشه ولی بازم عالیه و دیگه نیاز به سواپ از هارد ندارید و مشکلات کندیش خیلی راحت تو چند ثانیه چند گیگ پر و چند گیگ خالی میشه((:
و بنظرم این zram واقعا قابلیت خفن و پیش پا افتادس بنظرم خوبه توی پایگاه های فارسی و ویکی این انجمن هم اضافه بشه و میشه گفت در اکثر توزیع ها هم این قابلیت به راحتی فعال میشه و هست.. من که خودم قبلش میپایدم رمم از 5 گیگ بیشتر نشه که نره توی سواپ و سیستم هنگ نکنه اما الان 8 گیگ هم بشه مهم نیست ;D  :) :)
عالی!به نظرم برای معرفیش یه تایپک دیگه بزن
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 29 مهر 1400، 03:33 ب‌ظ »
عالی!به نظرم برای معرفیش یه تایپک دیگه بزن
خیلی ممنون اره فعلا که یکم وقت کم دارم شاید زدم!
ولی خیلی برام جالب بود اولین روز ها که این قابلیت فعال کرده بودم هنگ بودم یعنی به طوری که احساس میکردم دیگه رم یه چیز فیزیکی نیست یا الان باید از خواب بیدار شم بگم اع اگه میشد چه باحال بودا ;D چون واقعا منی که رم 8 دارم 1 گیگ از سواپم پر میشد به فنا میرفتم اما با این خیلی خیلی بیشترم پر بشه راحتم و دیگه راحتم خالی میشه... فقط بنظرم این قابلیت های خفن باید بیشتر توی دید قرار داد مثلا من توی  ویندوز هرکی بود گفتم(که مشکل رم داشت) حداقل برای تست خواستش بیاد توی گنو لینوکس و این ببینه..  برام عجیب بود که این قابلیت انقدر اصلا حرفی ازش زده نشده... بعد حالا دقیقا سر 50 مگ 50 مگ رم بحث میشه :D
« آخرین ویرایش: 29 مهر 1400، 03:34 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #25 : 29 مهر 1400، 03:36 ب‌ظ »
حدود 900mib مصرف می‌کنه.
من گنومم 800 مگ مصرف میکنه آپ‌تایم هم 6 روزه
من روی Endeavouros حتی ۴۰۰ مگ مصرف رم داشتم، گنوم واقعا بهینه شده و دیگه نمی‌شه در مقایسه با پلاسما به سنگین‌تر بودنش اشاره کرد.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #26 : 29 مهر 1400، 07:29 ب‌ظ »
فشرده میکنه؟
خب باعث کند شدن میشه

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 30 مهر 1400، 12:51 ق‌ظ »
اره مثلا الان 100 گیگ پر کردم کمی احساس میکنم کند شد وقتی داشت پر میشد :D
نه  زیاد حس نمیشه اگه خیلی زیاد فشرده نشه خب کمی از پردازنده هم مصرف میشه ولی صد درصد  از سواپ بهتره!!
من رمم پر میشد میرفت توی هارد(سواپ) وقتی مجازی ساز حتی با 4 یا 5 گیگ میزدم! یا بازی که فقط 500 مگ میرفت توی سواپ هنگ میکرد..
حالا ولی با این تونستم بازیم کنم اگه با هارد تونسی این کار انجام بدی باشه!

پ‌ن: هارد بسیار بسیار بسیار سرعت کمتری داره حتی ssd هم شاید نتونه بهتر باشه هارد که اصلا نمیتونه جایگزین رم بشه واسه هنگ نکردن...

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #28 : 30 مهر 1400، 05:14 ق‌ظ »
اره مثلا الان 100 گیگ پر کردم کمی احساس میکنم کند شد وقتی داشت پر میشد :D
نه  زیاد حس نمیشه اگه خیلی زیاد فشرده نشه خب کمی از پردازنده هم مصرف میشه ولی صد درصد  از سواپ بهتره!!
من رمم پر میشد میرفت توی هارد(سواپ) وقتی مجازی ساز حتی با 4 یا 5 گیگ میزدم! یا بازی که فقط 500 مگ میرفت توی سواپ هنگ میکرد..
حالا ولی با این تونستم بازیم کنم اگه با هارد تونسی این کار انجام بدی باشه!

پ‌ن: هارد بسیار بسیار بسیار سرعت کمتری داره حتی ssd هم شاید نتونه بهتر باشه هارد که اصلا نمیتونه جایگزین رم بشه واسه هنگ نکردن...
ببین عملکرد سواپ توی اس اس دی خوب بهتره مطمئن باش  ;)
وقتی سی پی یو درگیر بشه چندتا مسئله دیگه هم ایجاد میشه که بماند

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 30 مهر 1400، 09:33 ق‌ظ »
چه می کنی  :o هشت گیگ رم میره با یک گیگ سواپ ؟؟؟