انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب Adobe Photoshop 2019 به بالا در اوبونتو  (دفعات بازدید: 1345 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mrjazini_ir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
نصب Adobe Photoshop 2019 به بالا در اوبونتو
« : 30 مهر 1400، 03:25 ب‌ظ »
سلام
چطور میشه فتوشاپ ورژن ۲۰۱۹ به بالارو توی اوبونتو نصب و اجرا کرد
ضمنا من تازه کارم و در حال آماده سازی مقدمات برای مهاجرت از ویندوز به لینوکس .  لطفا کامل راهنماییم کنید سپاااس

آفلاین sd70

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 95
پاسخ : نصب Adobe Photoshop 2019 به بالا در اوبونتو
« پاسخ #1 : 30 مهر 1400، 03:31 ب‌ظ »
سلام. اگر قصد تون مهاجرت از ویندوز به سیستم عامل های مبتنی بر لینوکسه علاوه بر سیستم عامل باید در استفاده از برنامه‌های انحصاری هم تغییر ایجاد کنید. نرم افزار فتوشاپ نسخه‌ای مخصوص توزیع های لینوکس رو نداره (البته ورژن های پایین ترش رو میشه به کمک wine اجرا کرد) و توصیه میکنم به جاش از GIMP استفاده کنید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 30 مهر 1400، 03:36 ب‌ظ »
درود بر شما. فوتوشاپ یک نرم‌افزار مالکیتیه و ما در گنو ازش استفاده نمی‌کنیم.
همین‌طور این برنامه، مغایر با فلسفهٔ یونیکسیه و از این نظر یک برنامه با طراحی بد محسوب می‌شه.
این یعنی به تعداد کارهایی که با فوتوشاپ می‌کنید،‌ باید از نرم‌افزارهای اصولی‌ای که اون کار رو انجام می‌دن استفاده کنید. مثل گیمپ، کریتا، اینک‌اسکیپ، بلندر و…
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 30 مهر 1400، 04:44 ب‌ظ »
سلام
ضمنا من تازه کارم و در حال آماده سازی مقدمات برای مهاجرت از ویندوز به لینوکس .  لطفا کامل راهنماییم کنید سپاااس
سلام
به غیر از اینکه برنامه انحصاری هست و بعیده کسی توی این انجمن درباره نصب اون کمکی کنه، کلا نصب اون برنامه توی گنو/لینوکس به همین راحتی نیست چون نسخه‌ای برای گنو/لینوکس نداره. میشه با wine یه کار‌هایی انجام داد ولی با نسخه‌های قدیمی‌تر، من ندیدم نسخه 2019 یا بالاتر روی wine نصب بشه.

راحت‌ترین کار اینه که یه ماشین‌مجازی درست کنید و داخلش ویندوز نصب کنید، بعد می‌تونید نرم‌افزار‌های ویندوز رو مثل قبل داخل ماشین‌مجازی نصب کنید اما دقت کنید که به دلیل استفاده از مجازی‌ساز، عملکرد برنامه‌ها می‌تونه نسبت به وقتی که ویندوز روی سخت‌افزار واقعی نصب شده، کمتر باشه. اگه سخت‌افزار قدرتمند دارید، این روش می‌تونه عملکرد مناسبی ارائه بده.
اگه می‌خواهید بیاید سراغ گنو/لینوکس، بهتره از یه چیز دیگه به غیر از فتوشاپ استفاده کنید. کلا بهتره برای برنامه‌ها جایگزین آزاد پیدا کنید چون نرم‌افزار انحصاری اینجا کمتر پشتیبانی میشه. البته برای درایور‌های انویدیا، وایفای‌ها و کارت‌های شبکه، درایور انحصاری وجود داره و توی اوبونتو، معمولا اگه سخت‌افزاری به اونها نیاز داشته باشه، نصب میشن.
مثلا به‌جای فتوشاپ از gimp یا krita استفاده کنید. یا به‌جای illustrator از inkscape، به‌جای مایکروسافت آفیس از libre office یا open office استفاده کنید. (libre office به طور پیش‌فرض توی اوبونتو نصب میشه)
برای مرورگر می‌تونید از firefox یا chromium استفاده کنید. البته میشه chrome یا microsoft edge رو هم نصب کرد اما پیشنهاد نمیشه چون یکی اینکه انحصاری هستند و دوم اینکه برای نصب اونها باید مخازن جدا به سیستم اضافه کرد که می‌تونه در درازمدت سیستم رو خراب کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4 : 30 مهر 1400، 06:03 ب‌ظ »
پیشنهادم اینه که گیمپ یاد بگیرید رایگان است ازاد نیازی هم به کرک نداره

دوره های رایگان هم براش هست  ;)
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #5 : 30 مهر 1400، 08:39 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
سلام
نهایت میخوای ۴ تا عکس رو ویرایش کنی و چندتاطرح و قلم بزاری گیمپ همی این کارها رو برات انجام میده.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 30 مهر 1400، 08:42 ب‌ظ »
و حتی خیلی بیشتر در حد فتوشاپ
ولی برای نقاشی دیجیتال کریتا رو پیشنهاد می دهم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 01 آبان 1400، 07:23 ق‌ظ »
کریتا هم اگه نیاز به نقاشی کردن ندارید لازم نیست گیمپ خودش به طور حرفه ای برای ویرایش تصویر کافیه

آفلاین mrjazini_ir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #8 : 02 آبان 1400، 01:11 ب‌ظ »
متاسفانه کارم جوریه که فقط با فتوشاپ انجام میشه
نیازمند شدییید
داره از ویندوز بدم میاد

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 02 آبان 1400، 01:21 ب‌ظ »
فوتوشاپ نرم‌افزار انحصاری ویندوزه. و ما هم این‌جا در موردش صحبت نمی‌کنیم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #10 : 02 آبان 1400، 02:29 ب‌ظ »
نیازمند شدییید
داره از ویندوز بدم میاد
به همین راحتی نمیشه با wine مشکل رو حل کرد. می‌تونید یه ماشین‌مجازی راه بندازید و داخل اون فتوشاپ رو نصب کنید. اگه این راه رو می‌خواهید انجام بدید، بگید تا توضیح بدیم.

یه راه دیگه هم این هست که در کنار ویندوز، یه توزیع مثل اوبونتو یا هر چی که دلتون می‌خواهد نصب کنید. اینجوری هر وقت لازم شد، می‌تونید از نرم‌افزار‌های مخصوص ویندوز هم استفاده کنید، در بقیه وقت ها هم توی گنو/لینوکس باشید.

اگه تصمیم شما بر این هست که از ویندوز استفاده نکنید و بیاید سراغ گنو/لینوکس، بهتره برنامه‌های خودتون رو هم تعویض کنید، در غیر اینصورت کار شما زیاد راحت پیش نمیره.
الان اوبونتو یا چیزی نصب کردید؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 02 آبان 1400، 07:11 ب‌ظ »
نیازمند شدییید
داره از ویندوز بدم میاد
چه کاریه شاید بدونیم و. بتونیم با نرم افزار ازاد مشکلتون رو حل کنیم

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #12 : 02 آبان 1400، 07:34 ب‌ظ »
و حتی خیلی بیشتر در حد فتوشاپ
به عنوان کسی که ۶ سال با گیمپ کار می‌کنه باید بگم گیمپ هنوز از ساخت تصاویر با مد رنگی CMYK پشتیبانی نمی‌کنه، در نتیجه تو کار چاپ عملکرد خوبی نمی‌تونه داشته باشه.
همچنین هنوز تو نسخه‌های استیبلش از gtk 2 استفاده می‌کنه و ضعف‌های زیادی تو ui داره، تو نسخهٔ استیبل multi select برای لایه‌ها وجود نداره، تو نوشتار راست به چپ و پیش‌نمایش قلم‌ها لنگ می‌زنه و مشکلاتی با وی‌لند داره، کسی که بگه گیمپ بهتر از فتوشاپه، احتمالا آزادی نرم‌افزار رو ملاک قرار داده و نه قابلیت‌ها و المان‌های نرم‌افزار رو.
« آخرین ویرایش: 02 آبان 1400، 07:36 ب‌ظ توسط mrostd »

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #13 : 02 آبان 1400، 09:07 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
کسی که بگه گیمپ بهتر از فتوشاپه، احتمالا آزادی نرم‌افزار رو ملاک قرار داده و نه قابلیت‌ها و المان‌های نرم‌افزار رو.
فکر نمیکنم کسی بگه بهتره من خودم از فوتوشاپ استفاده میکردم خیلی هم پیشرفت داشتم.
وقتی امدم گنو/لینوکس و با گیمپ آشنا شدم دیدم ۸۰ درصد کارهایی که با فوتوشاپ میکردم
با گیمپ هم انجام میشه.پلاگین ها و اسکریپ ها میتونن بهتون کمک کنند \\:D/

همون موقع هم که از فوتوشاپ استفاده میکردم کلی پلاگین جدا برای کارهای مختلف نصب میکردم ](*,)

چندسال پیش یه مسابقه تلوزیونی می دیدم (اسمش یادم نیست) شرکت کنندگان برای طراحی چهره از گیمپ استفاده میکردند
بزرگترین طراحان چهره هالیوود هم داوران مسابقه بودند 8)
قدرت گیمپ رو دست کم نگیرید ;)

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #14 : 02 آبان 1400، 09:21 ب‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
کسی که بگه گیمپ بهتر از فتوشاپه، احتمالا آزادی نرم‌افزار رو ملاک قرار داده و نه قابلیت‌ها و المان‌های نرم‌افزار رو.
فکر نمیکنم کسی بگه بهتره من خودم از فوتوشاپ استفاده میکردم خیلی هم پیشرفت داشتم.
وقتی امدم گنو/لینوکس و با گیمپ آشنا شدم دیدم ۸۰ درصد کارهایی که با فوتوشاپ میکردم
با گیمپ هم انجام میشه.پلاگین ها و اسکریپ ها میتونن بهتون کمک کنند \\:D/

همون موقع هم که از فوتوشاپ استفاده میکردم کلی پلاگین جدا برای کارهای مختلف نصب میکردم ](*,)

چندسال پیش یه مسابقه تلوزیونی می دیدم (اسمش یادم نیست) شرکت کنندگان برای طراحی چهره از گیمپ استفاده میکردند
بزرگترین طراحان چهره هالیوود هم داوران مسابقه بودند 8)
قدرت گیمپ رو دست کم نگیرید ;)
پیامی که نقل قولش رو گذاشتم داره می‌گه بهتره،
این که معایب یه نرم‌افزار بیان بشه دلیل بر کم قدرت بودنش نیست، ضعف‌ها باید بیان بشه و کمی باید واقع نگر بود.