انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب Adobe Photoshop 2019 به بالا در اوبونتو  (دفعات بازدید: 1337 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : نصب Adobe Photoshop 2019 به بالا در اوبونتو
« پاسخ #15 : 02 آبان 1400، 11:23 ب‌ظ »
پیامی که نقل قولش رو گذاشتم داره می‌گه بهتره،
این که معایب یه نرم‌افزار بیان بشه دلیل بر کم قدرت بودنش نیست، ضعف‌ها باید بیان بشه و کمی باید واقع نگر بود.
نگفته گیمپ از فتوشاپ بهتره. پست بالاترش رو کامل کرده. منظورش این بوده که گیمپ خیلی توانایی‌ها داره، حتی در حد فتوشاپ.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #16 : 03 آبان 1400، 12:54 ق‌ظ »
به عنوان کسی که ۶ سال با گیمپ کار می‌کنه باید بگم گیمپ هنوز از ساخت تصاویر با مد رنگی CMYK پشتیبانی نمی‌کنه، در نتیجه تو کار چاپ عملکرد خوبی نمی‌تونه داشته باشه.
خب قبل از اینکه تنها با نرم‌افزار کار کنید، کمی وقت بیشتری برای شناخت نرم‌افزار بذارید، چون احتمالا هنوز خیلی از قابلیت‌های GIMP رو نمیشناسید. شما توی GIMP می‌تونید پروفایل‌های رنگی (ICC) رو استفاده کنید. اگر در زمینهٔ چاپ به صورت تخصصی کار می‌کنید، قاعدتا پروفایل‌های رنگی چاپگر رو دارید.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #17 : 03 آبان 1400، 11:32 ق‌ظ »
و حتی خیلی بیشتر در حد فتوشاپ
به عنوان کسی که ۶ سال با گیمپ کار می‌کنه باید بگم گیمپ هنوز از ساخت تصاویر با مد رنگی CMYK پشتیبانی نمی‌کنه، در نتیجه تو کار چاپ عملکرد خوبی نمی‌تونه داشته باشه.
همچنین هنوز تو نسخه‌های استیبلش از gtk 2 استفاده می‌کنه و ضعف‌های زیادی تو ui داره، تو نسخهٔ استیبل multi select برای لایه‌ها وجود نداره، تو نوشتار راست به چپ و پیش‌نمایش قلم‌ها لنگ می‌زنه و مشکلاتی با وی‌لند داره، کسی که بگه گیمپ بهتر از فتوشاپه، احتمالا آزادی نرم‌افزار رو ملاک قرار داده و نه قابلیت‌ها و المان‌های نرم‌افزار رو.
نه من حتی جلد کتاب هم با گیمپ طراحی کردم نه مشکل راست به چپ داره نا پیش نمایش فونت
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #18 : 03 آبان 1400، 12:04 ب‌ظ »
خب قبل از اینکه تنها با نرم‌افزار کار کنید، کمی وقت بیشتری برای شناخت نرم‌افزار بذارید، چون احتمالا هنوز خیلی از قابلیت‌های GIMP رو نمیشناسید. شما توی GIMP می‌تونید پروفایل‌های رنگی (ICC) رو استفاده کنید. اگر در زمینهٔ چاپ به صورت تخصصی کار می‌کنید، قاعدتا پروفایل‌های رنگی چاپگر رو دارید.
بررسی می‌کنم، ولی اون چندین مسئلهٔ بعدی چطور؟ :))

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #19 : 03 آبان 1400، 12:04 ب‌ظ »
پیامی که نقل قولش رو گذاشتم داره می‌گه بهتره،
این که معایب یه نرم‌افزار بیان بشه دلیل بر کم قدرت بودنش نیست، ضعف‌ها باید بیان بشه و کمی باید واقع نگر بود.
نگفته گیمپ از فتوشاپ بهتره. پست بالاترش رو کامل کرده. منظورش این بوده که گیمپ خیلی توانایی‌ها داره، حتی در حد فتوشاپ.
ممنون، اشتباه متوجه شدم.

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
« پاسخ #20 : 03 آبان 1400، 12:05 ب‌ظ »
و حتی خیلی بیشتر در حد فتوشاپ
همچنین هنوز تو نسخه‌های استیبلش از gtk 2 استفاده می‌کنه و ضعف‌های زیادی تو ui داره، تو نسخهٔ استیبل multi select برای لایه‌ها وجود نداره، تو نوشتار راست به چپ و پیش‌نمایش قلم‌ها لنگ می‌زنه و مشکلاتی با وی‌لند داره، کسی که بگه گیمپ بهتر از فتوشاپه، احتمالا آزادی نرم‌افزار رو ملاک قرار داده و نه قابلیت‌ها و المان‌های نرم‌افزار رو.
نه من حتی جلد کتاب هم با گیمپ طراحی کردم نه مشکل راست به چپ داره نا پیش نمایش فونت
دایرکشن راست به چپ بذار، یکم بنویس و بعد اینتر بزن و به نوشتن ادامه بده، ببین دایرکشنت چه بلایی سرش میاد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #21 : 03 آبان 1400، 01:38 ب‌ظ »
این هم از اون علم یزیدهاست! الآن تمام دستگاه‌های چاپ، از RGB پشتیبانی می‌کنن. این قضیه، حتا اگه درست بود (که با وجود ICC تو گیمپ، چندان هم درست نیست) ممکن بود ۳۰ سال پیش مشکل ایجاد کنه؛ نه الآن!

و همین‌طور که بارها گفتم، فوتوشاپ (از منظر فلسفهٔ یونیکس) یه نرم‌افزار بده! و چون بده، هیچ‌کس حاضر نیست در فضای یونیکسی یه نرم‌افزار مثل اون بنویسه، چون آدم‌ها دوست دارن نرم‌افزاری که می‌نویسن، نرم‌افزار خوبی باشه.
« آخرین ویرایش: 03 آبان 1400، 01:42 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #22 : 03 آبان 1400، 02:48 ب‌ظ »
این هم از اون علم یزیدهاست! الآن تمام دستگاه‌های چاپ، از RGB پشتیبانی می‌کنن. این قضیه، حتا اگه درست بود (که با وجود ICC تو گیمپ، چندان هم درست نیست) ممکن بود ۳۰ سال پیش مشکل ایجاد کنه؛ نه الآن!

و همین‌طور که بارها گفتم، فوتوشاپ (از منظر فلسفهٔ یونیکس) یه نرم‌افزار بده! و چون بده، هیچ‌کس حاضر نیست در فضای یونیکسی یه نرم‌افزار مثل اون بنویسه، چون آدم‌ها دوست دارن نرم‌افزاری که می‌نویسن، نرم‌افزار خوبی باشه.
ببخشید اینکه گفتید از منظر فلسفه یونیکس یه نرم افزار بد محسوب میشه،منظورتون فلسفه آزادی نرم افزار هست یا نه چون به طراحیش اشاره کردید میشه یکم بیشتر توضیح بدید
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #23 : 03 آبان 1400، 06:25 ب‌ظ »
نه. یونیکس خودش نرم‌افزار آزاد نیست اصلاً D:
منظورم اینه: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87_%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%B3
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mrjazini_ir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #24 : 03 آبان 1400، 06:59 ب‌ظ »
خودم یه یه سرچ کردم
به این رسیدم نظرتون چیه؟!؟
https://benisnous.com/how-to-install-photoshop-cc-2019-on-linux-ubuntu-20-04/

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #25 : 03 آبان 1400، 07:00 ب‌ظ »
نه. یونیکس خودش نرم‌افزار آزاد نیست اصلاً D:
منظورم اینه: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%84%D8%B3%D9%81%D9%87_%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%B3
خیلی ممنون.میدونستم یونیکس الآن آزاد نیست ،ولی فکر میکردم چون قبلا یونیکس (و بیشتر برنامه های اون زمان) آزاد بوده پس نام دیگر فلسفه ازادی نرم افزار فلسفه یونیکسه.
ولی خوب حالا گرفتم..
پ.ن:کاش به جای فلسفه به اون چارچوب میگفتند. :)
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #26 : 03 آبان 1400، 08:26 ب‌ظ »
خودم یه یه سرچ کردم
به این رسیدم نظرتون چیه؟!؟
https://benisnous.com/how-to-install-photoshop-cc-2019-on-linux-ubuntu-20-04/
به نظر میاد کار کنه ولی اگه سیستم رو خراب کرد کار خود شما بوده اما چون برنامه رو فقط توی خونه کاربر نصب می‌کنه، بعیده چیزی رو خراب کنه، اما باز هم یه احتمال برای اون در نظر بگیرید و قبلش از سیستم پشتیبان تهیه کنید.
توی اونجا یه لینک به صفحه گیتهاب نصب کننده وجود داره. اون صفحه رو هم ببینید و توضیحاتش رو بخونید.
اگه بازهم جایی مشکل پیش اومد، بگید.
هرچند بهتر بود از نرم‌افزار‌های آزاد مثل gimp یا krita استفاده می‌کردید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #27 : 04 آبان 1400، 09:40 ق‌ظ »
برای آزمایش خوبه بدک نیست، ولی فکر نمیکنم گزینه خوبی باشه بازم، هرچند قابل درک شاید کسی سالها با فتوشاپ کار کرده و رها کردنش براش سخته با یادگیری که ازش داشته(:
ولی خیلی برام جالب بود گنو لینوکس و نرم افزار آزاد با همه کم کاستی هاش اکثر نرم افزار هاش تمام تلاش برای ساده سازی  میکنند و کردن(:   GIMP هم جالب بود با اینکه انگلیسیم خوب نیست و فارسی‌ش هم نکردم(مریضم ???) ولی بازم امکانات حداقلی اش رو بعد یکم ور رفتن متوجه شدم و کارم راه انداخت حداقل برای من.. که واقعا چیز خوبیه نرم افزار پر قابلیت و ساده شده باشه نه آدم بخواد با یه نرم افزار جدید آشنا بشه از هفت خان رستم بگذره...

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #28 : 04 آبان 1400، 11:05 ق‌ظ »
باسلام
نقل‌قول
ولی بازم امکانات حداقلی اش
عجیبه ;)

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #29 : 04 آبان 1400، 11:44 ق‌ظ »
اگه گرافیک انویدیا دارید، باید بعد از نصب یه کاری انجام بدید تا فتوشاپ از گرافیک انویدیا استفاده کنه. وقتی نصب رو با موفقیت انجام دادید، بگید تا توضیح بدیم.
میدونید که زکات علم نشر آن است