انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ظاهر پیش فرض گنوم (حل شد)  (دفعات بازدید: 2258 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
ظاهر پیش فرض گنوم (حل شد)
« : 08 آبان 1400، 07:48 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید من به تازگی اوبونتو 20.04 LTS رو نصب کردم و قبلش کاربر ویندوز 10 بودم. یکی از دلایلی که لینوکس رو انتخاب کردم شخصی سازیش بود. حدود چند هفته ای میشه که اوبونتو نصب کردم. از توی عکس هایی که تو اینترنت واسه گنوم دیدم خیلی خوشم اومد ازش ولی اوبونتو رو که نصب کردم خیلی زشت بود عکس های فدورا دیدم شبیه محیط اصلی گنومه و تغییری توش نداده. من گنوم رو حتی پاک کردم کامل و دوباره نصب کردم ولی همون ظاهر پیش فرض اوبونتو رو داشت.

حتی دستور dconf reset -f / رو زدم ولی بازم نشد راه حلی نداره که ظاهر اوبونتو خودم رو شبیه فدورا کنم آخه حوصله تعویض سیستم عامل و دردسر نصب نرم افزار های لازم رو ندارم که بخوام فدورا رو نصب کنم.

منظورم از فرق اینه که مثلا workspace switcher که تو فدورا دیدم زیبا تر بود البته داک رو با افزونه dash to dock میشه درست کرد ولی workspace switcher رو به هیچ نتیجه ای نرسیدم کلی سرچ کردم.
یک مورد هم یادم رفت تم پیش فرض فدورا چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1400، 02:46 ب‌ظ توسط Mtsaghafi »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : ظاهر پیش فرض گنوم
« پاسخ #1 : 08 آبان 1400، 08:11 ب‌ظ »
دلیلش این هست که
 ۱- فدورا از گنوم 40 استفاده می‌کنه در حالی که اوبونتو 20.04 از گنوم 3.36 استفاده می‌کنه. اوبونتو 21.10 از گنوم 40 استفاده می‌کنه، اگه اوبونتو 21.10 نصب می‌کردید، گنوم 40 داشت و ظاهرش بیشتر شبیه فدورا می‌بود.
۲- اوبونتو یه سری تغییرات توی گنوم میده و گنومی که توی اوبونتو می‌بینید، یکم با گنوم توی بقیه توزیع‌ها فرق داره. توی فدورا، گنومی که استفاده میشه، همونی هست که توسط پروژه گنوم منتشر شده ؛ تغییرات زیادی روی اون اعمال نمیشه.

حالا برای اینکه گنوم 40 رو روی اوبونتو 20.04 داشته باشید، دو راه دارید
۱- خودتون کد گنوم رو از وبسایتش دریافت، کامپایل و نصب کنید، ولی با اینکار سیستم ناپایدار میشه چون فایل‌های اون به احتمال خیلی زیاد با فایل‌های اوبونتو و مدیربسته به تداخل می‌خوره و در آینده، ارتقاها درست اعمال نمیشن، با مشکلات عجیبی مواجه میشید و کلا این راه پیشنهاد نمیشه.

۲- یه ppa پیدا کنید که گنوم 40 رو برای اوبونتو 20.04 پورت کرده باشه، اون ppa رو ب اضافه کنید و بعد از طریق اون گنوم 40 رو نصب کنید. هرچند این راه هم به احتمال زیاد سیستم رو ناپایدار می‌کنه.
بهترین راه این هست که برید روی نسخه 21.10 اوبونتو یا اینکه توزیعی نصب کنید که گنوم 40 داشته باشه.
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1400، 11:19 ق‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 08 آبان 1400، 08:21 ب‌ظ »
دلیلش این هست که
 ۱- فدورا از گنوم 40 استفاده می‌کنه در حالی که اوبونتو 20.04 از گنوم 3.36 استفاده می‌کنه. اوبونتو 21.10 از گنوم 40 استفاده می‌کنه، اگه اوبونتو 21.10 نصب می‌کردید، گنوم 40 داشت و ظاهرش بیشتر شبیه فدورا می‌بود.
۲- اوبونتو یه سری تغییرات توی گنوم میده و گنومی که توی اوبونتو می‌بینید، یکم با گنوم توی بقیه توزیع‌ها فرق داره. توی فدورا، گنومی که استفاده میشه، همونی هست که توسط پروژه گنوم منتشر شده ؛ تغییرات زیادی روی اون اعمال نمیشه.

حالا برای اینکه گنوم 40 رو روی اوبونتو 20.04 داشته باشید، دو راه دارید
۱- خودتون کد گنوم رو از وبسایتش دریافت، کامپایل و نصب کنید، ولی با اینکار سیستم رو ناپایدار میشه چون فایل‌های اون به احتمال خیلی زیاد با فایل‌های اوبونتو و مدیربسته به تداخل می‌خوره و در آینده، ارتقاها درست اعمال نمیشن، با مشکلات عجیبی مواجه میشید و کلا این راه پیشنهاد نمیشه.

۲- یه ppa پیدا کنید که گنوم 40 رو برای اوبونتو 20.04 پورت کرده باشه، اون ppa رو به اضفافه کنید و بعد از طریق اون گنوم 40 رو نصب کنید. هرچند این راه هم به احتمال زیاد سیستم رو ناپایدار می‌کنه.
بهترین راه این هست که برید روی نسخه 21.10 اوبونتو یا اینکه توزیعی نصب کنید که گنوم 40 داشته باشه.

خیلی ممنون از پاسخگوییتون اصلا نمی دوستم بخاطر اینه فقط من الان software update رو زدم نسخه 21.04 رو پیشنهاد داد چجوری به 21.10 ارتقا بدم
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #3 : 08 آبان 1400، 09:10 ب‌ظ »
اول به 21.04  ارتقا بدید بعد می‌تونید به 21.10 ارتقا پیدا کنید. حجم اینترنتی که برای اینکار مصرف میشه، می‌تونه یکم زیاد بشه.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 آبان 1400، 07:53 ق‌ظ »
اول به 21.04  ارتقا بدید بعد می‌تونید به 21.10 ارتقا پیدا کنید. حجم اینترنتی که برای اینکار مصرف میشه، می‌تونه یکم زیاد بشه.
سلام من از 20.04 LTS به 21.04 ارتقا دادم بعد اومدم زدم ورژن جدید رو بیاره آورد متاسفانه روی آپدیت زدم هنگام آپدیت توی مرحله دانلود برنامه software کرش کرد و دوباره اجراش کردم ولی یه پیغامی میده که من ازش سر در نمیارم میشه بگید چیه.
یک تاپیک جدا برای این موضوع زدم.

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=153837.msg1198455#msg1198455
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1400، 01:58 ب‌ظ توسط Mtsaghafi »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #5 : 09 آبان 1400، 10:44 ق‌ظ »
ظاهر پیش فرض به این شکله می تونید شخصی سازی کنید اگه لازمه توضیح بدم
واسه شخصی سازی بیشتر هم میزکار کی دی ای امکانات شخصی سازی بیشتری داره اگه خواستید کوبونتو رو نصب کنید من اموزش شخصی سازی هم دارم واسه کی دی ای اگه خواستید بگید تا لینک بدم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 09 آبان 1400، 11:31 ق‌ظ »
سلام من kde رو تست کردم خیلی به دلم ننشست خیلی هم لگ داشت سیستم من سازگار نبود باهاش
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 09 آبان 1400، 01:33 ب‌ظ »
بله، کی‌دی‌ای گرچه خیلی امکانات زیادی داره، ولی ظاهرش نازیبا و کمی هم قدیمیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 09 آبان 1400، 01:57 ب‌ظ »
سلام من از 20.04 LTS به 21.04 ارتقا دادم بعد اومدم زدم ورژن جدید رو بیاره آورد خوشبختانه روی آپدیت زدم هنگام آپدیت توی مرحله دانلود برنامه software کرش کرد و دوباره اجراش کردم ولی یه پیغامی میده که من ازش سر در نمیارم میشه بگید چیه.
یک تاپیک جدا برای این موضوع زدم.

https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=153837.msg1198455#msg1198455

سلام ممنون که به این تاپیک سر زدید مشکلم حل شد خدا خیرتون بده در حال حاضر دارم از 21.04 به 21.10 ارتقا میدم ببینم گنوم تغییری میکنه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 09 آبان 1400، 02:45 ب‌ظ »
سلام بروزرسانی کردم دستتون درد نکنه به نتیجه دلخواهم رسیدم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #10 : 11 آبان 1400، 12:02 ب‌ظ »
به من یکی بر خورد
نا زیبا یعنی چی ؟ قبول دارم حات پیش فرضش جالب نیست
قدیمی یعنی چی ؟
از گنوم بدم نمیاد ولی خیلی خلوت و پاستوریزه است دل ادم تنگ میشه  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین آوید

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 94
پاسخ : ظاهر پیش فرض گنوم (حل شد)
« پاسخ #11 : 11 آبان 1400، 01:12 ب‌ظ »
به من یکی بر خورد
قدیمی یعنی چی ؟

همین خلوت بودنش جذابه !
یا راهی خواهم ساخت ، یا ساخی راهم عاخ !

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #12 : 11 آبان 1400، 03:06 ب‌ظ »
به من یکی بر خورد
نا زیبا یعنی چی ؟ قبول دارم حالت پیش فرضش جالب نیست
قدیمی یعنی چی ؟
راستی مصرف رم تو KDE چقدره؟
متنفر از گنو و FSF

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : ظاهر پیش فرض گنوم (حل شد)
« پاسخ #13 : 11 آبان 1400، 04:42 ب‌ظ »
به من یکی بر خورد
قدیمی یعنی چی ؟
برای این که برنخوره، نگفتم زشت دیگه :D
در کل که همهٔ این‌ها سلیقه‌است. ولی به نظرم کی‌دی‌ای خیلی شلوغه و کلّی چیزهای ریز داره که کار باهاش رو سخت می‌کنه.
قدیمی هم منظورم اینه که برنامه‌هاش زیاد از استانداردهای منقضی شده مثل نوار عنوان استفاده می‌کنن و کم‌تر سراغ استاندارهای جدید مثل CSD رفتن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #14 : 11 آبان 1400، 05:45 ب‌ظ »
راستی مصرف رم تو KDE چقدره؟
برای من توی دبیان حدود 900Mib توی حالت بیکار.