انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: partial upgrade (حل شد)  (دفعات بازدید: 1200 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
partial upgrade (حل شد)
« : 08 آبان 1400، 11:47 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید من اوبونتو 20.04 داشتم به 21.04 ارتقا دادم بعد حالا اومدم به 21.10 ارتقا بدم وسط دانلود برنامه سافتویر کرش کرد دوباره اجراش کردم یک پیغامی رو دریافت کردم تا حالا باهاش برخورد نکرده بودم کسی می دونه این چیه؟

https://ubuntu-mate.community/uploads/default/original/2X/0/02a730054ec32824d1a2778a79216e70ebab2dc1.png

البته این عکس صفحه من نیست از گوگل پیدا کردم
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1400، 01:41 ب‌ظ توسط Mtsaghafi »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : partial upgrade
« پاسخ #1 : 09 آبان 1400، 10:45 ق‌ظ »
متنش همینه ؟ خیلی قدیمیه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 09 آبان 1400، 10:49 ق‌ظ »
متنش همینه ؟ خیلی قدیمیه

آره همینه دیدم تو اینترنت هست آوردم همونو دیگه الکی اسکرین شات نگیرم
خداحافظ لینوکس!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 09 آبان 1400، 10:49 ق‌ظ »
اصلا پارشیال آپگرید یعنی چی؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4 : 09 آبان 1400، 10:54 ق‌ظ »
متن عکس اینه
نقل‌قول
Not all updates can be installed Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. This can be caused by: * A previous upgrade which didn't complete * Problems with some of the installed software * Unofficial software packages not provided by Ubuntu * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu

ترجمش

نقل‌قول
همه به‌روزرسانی‌ها را نمی‌توان نصب کرد. برای نصب هرچه بیشتر به‌روزرسانی‌ها، یک ارتقاء جزئی اجرا کنید.  این می تواند ناشی از موارد زیر باشد: * ارتقاء قبلی که کامل نشده است * مشکلات با برخی از نرم افزارهای نصب شده * بسته های نرم افزاری غیر رسمی که توسط اوبونتو ارائه نشده است * تغییرات عادی یک نسخه پیش از انتشار اوبونتو
یک مشکلی داره نمیتونه بعضی بسته ها رو بروز کنه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 09 آبان 1400، 10:59 ق‌ظ »
متن عکس اینه
نقل‌قول
Not all updates can be installed Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. This can be caused by: * A previous upgrade which didn't complete * Problems with some of the installed software * Unofficial software packages not provided by Ubuntu * Normal changes of a pre-release version of Ubuntu

ترجمش

نقل‌قول
همه به‌روزرسانی‌ها را نمی‌توان نصب کرد. برای نصب هرچه بیشتر به‌روزرسانی‌ها، یک ارتقاء جزئی اجرا کنید.  این می تواند ناشی از موارد زیر باشد: * ارتقاء قبلی که کامل نشده است * مشکلات با برخی از نرم افزارهای نصب شده * بسته های نرم افزاری غیر رسمی که توسط اوبونتو ارائه نشده است * تغییرات عادی یک نسخه پیش از انتشار اوبونتو
یک مشکلی داره نمیتونه بعضی بسته ها رو بروز کنه

حجمش بروزرسانی جزیی خیلی زیاده یعنی اگر این بروزرسانی رو انجام بدم باید بعدش دوباره سیستم رو بروز کنم؟ نت خیلی میبره
هیچ راه حلی نداره؟ مال من تازه برنامه تو مرحله دانلود کرش کرد تو مرحله نصب اصلا نرسیده بود.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 09 آبان 1400، 11:21 ق‌ظ »

این متن چی میگه؟
این عکس اسکرین شات خودمه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 09 آبان 1400، 12:05 ب‌ظ »
سلام پس از کلی سرچ به نتیجه رسیدم بعد از آپدیت 20.04 به 21.04 سیستم کلی منابع رو به اوبونتو اضافه کرد اونا رو پاک کردم دیگه پارشیال آپگرید نیومد برام و مستقیم بروزرسانی به نسخه جدید اومد ممنون از پاسخگوییتون فقط یک سوال چجوری بالای عنوان بنویسم (حل شده) ؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #8 : 09 آبان 1400، 12:06 ب‌ظ »
می‌خواهد بسته‌ها رو ارتقا بده. حجم دانلودی برابر 1120Mib هست. بعد گفته حدود ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه طول می‌کشه با پهنای باند 1Mib/s فایل‌ها دریافت بشن.
همینطور اگه سرعت برابر 56kib/s باشه، حدود ۱ روز و ۱۹ ساعت طول می‌کشه.
۳۶ تا بسته جدید قراره نصب بشه، ۱ یکی باید پاک بشه، ۱۳۵۲ تا ارتقا پیدا کنه و به ۳ تا از بسته‌ها نیازی نیست. (که پاک میشن)

فکر می‌کنم اون ارتقا که قبلا انجام نشد، الان می‌خواهد انجام بشه. اگه اینجوزی باشه، الان اوبونتو شما به ۲۱.۰۴ ارتقا پیدا می‌کنه. بعد از اون هم یه ارتقا دیگه لازم دارید تا برید روی ۲۱.۱۰، که میشه دوتا ارتقا. اگه می‌خواهید اینترنت زیادی مصرف نکنید، به نظرم بهتره برید و iso اوبونتو ۲۱.۱۰ رو دریافت و نصب کنید. اینجوری کمتر اینترنت مصرف میشه. البته قبلش از اطلاعات مهم پشتیبان بگیرید که وقتی اوبونتو رو دوباره نصب کردید، بتونید اونها رو برگردونید.

اصلا پارشیال آپگرید یعنی چی؟
یعنی ارتقا ناقص. شاید نتونسته بعضی بسته‌ها رو دانلود کنه و اینجوری شده.

این چیزی که الان میگم زیاد ربطی به مشکل شما نداره اما کار شما رو احتمالا راحت‌تر می‌کنه.
وقتی توی انجمن سوالی می‌پرسید، ممکنه توی جواب‌ها به کلمه بسته برخورد کنید. توی اکثر سیستم‌عامل‌های، آزاد (مثل اوبونتو، فدورا، مینت، bsd ها و ...) نصب برنامه مثل ویندوز نیست. یعنی اینطور نیست که شما برید توی وبسایت‌ها بگردید، یه فایل دانلود کنید و بعد اون فایل رو نصب کنید.
بلکه اینطوری هست که چیزی وجود داره به اسم مخازن. این مخازن توسط توسعه‌دهنده‌های اون سیستم‌عامل نگداری میشن و چیز‌هایی که قابل نصب هست رو می‌تونید توی اونجا پیدا کنید، به این چیز‌هایی که قابل نصب هست، میگن بسته.

بسته‌ها توسط چیزی به اسم "مدیربسته" نصب، حذف و کنترل میشن. توی دبیان و سیستم‌عامل‌هایی که بر اساس دبیان ساخته شدند (مثل اوبونتو) از مدیربسته dpkg استفاده میشه. البته چون dpkg قابلیت دریافت بسته‌ها از مخازن رو نداره و کار با اون به همین راحتی نیست، چیز‌ی وجود داره به اسم APT که یه درگاه بهتر برای dpkg هست. قابلیت دریافت بسته‌ها از مخازن رو داره و کار باهاش راحت‌تره. دستورات مختلفی برای اون وجود داره مثل apt یا apt-get یا aptitude و خیلی دستورات دیگه‌ای که داره.

بسته‌ها چیزی هستند که توسط مدیربسته نصب میشن. یه بسته می‌تونه شامل فایل‌های اجرایی، عکس، درایور برای سخت‌افزار‌های سیستم، کد و تقدیبا هر نوع فایلی باشه. علاوه بر اون فایل‌ها که نصب میشن، یه سری فایل‌های کنترلی هم هست که مدیربسته بدونه با اون فایل‌های نصبی چیکار کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 09 آبان 1400، 01:32 ب‌ظ »
ممنون از پاسخگوییتون فقط یک سوال چجوری بالای عنوان بنویسم (حل شده) ؟
فرستهٔ نخست موضوع رو ویرایش کن و به پایان عنوان، «(حلش شد)» رو بیفزا.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 09 آبان 1400، 01:40 ب‌ظ »
ممنونم از دوستانی که به من کمک کردند تا بتونم مشکلم رو حل بکنم.
خداحافظ لینوکس!