انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: به کجا می رویم ؟  (دفعات بازدید: 1213 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5099
  • اممم . اره دیگه! mehr32
به کجا می رویم ؟
« : 15 آبان 1400، 08:38 ب‌ظ »
سلام
چند روز پیش توی شبکه اموزش داشت درس کار و فناوری نمیدونم نهم رو درس می داد به صورت تصویری کرک نرم افزار !!!! این درسته خوب ؟ چه باید کرد ؟ به کدام سو می رویم ؟؟
یک جور دیگه بگم کسایی که میان گنو بیشتر ویندزدی بودند
و براشون سخته که خودشون رو تغییر بدن بحث این نیست بحث اینه که چطور باید راه برای این افراد هموار بشه چطور باید ذهنیت نرم افزار ازاد توی ذهن مردم جا بشه ؟
این یکی دو سالی که توی انجمن بودم فهمیدم که تازه کار ها بیشتر زیر ۲۰ سال هستن کسایی که خودشون رو می تونن تغییر بدن و جهش ژنتیکی داشته باشن ولی بقیه چی فکر کنید یک کارمند چهس ساله مثلا که میندزد اکس پی داره و یک عمر با افیس قرن بوق کار کرده چیکار می تونه کنه ؟
چطور باید انسان ها خودشون رو با گنو تغییر بدن و به موجودی بهتر تبدیل بشن ؟ باید تغییر کنند نه اینکه خودشون رو با واین و ... گول بزنن گنو اومدن از نظر من کافی نیست باید ازاد بشن اما چطور ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 889
    • Mastodon
پاسخ : به کجا می رویم ؟
« پاسخ #1 : 15 آبان 1400، 08:53 ب‌ظ »
تکرار برنامه ساعت چنده منم ببینم؟
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 15 آبان 1400، 09:06 ب‌ظ »
 ::) تکرار نداره توی تلوبیون میتونید پیدا کنیدش
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #3 : 15 آبان 1400، 09:17 ب‌ظ »
چیز تازه ای نیست من دیده بودم آفیس هم یاد می دادن با این که دزدیه البته من نمی دونم درس چند بود ولی بالاخره فکر کنم توی درس های اولش در مورد نصب و کرک توضیح دادن.

همش تقصیر همین صدا و سیماست که دزدی رو یاد میدن پایه و اساسش همینه وگرنه من خودم تا حالا اصلا نمی دونستم لینوکس چیه من به بعضی از دوستام می گفتم لینوکس نصب کردم می گفتن لینوکس چیه میگم سیستم عامل بعد میگن سیستم عامل چیه؟
این ذهنیت تو جامعه هست که فقط کامپیوتر رو روشن می کنی و لوگوی ویندوز نمایان میشه و بعد هم دسکتاپ
خداحافظ لینوکس!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #4 : 15 آبان 1400، 09:28 ب‌ظ »
هر کسی سعی کنه خودش رو به موجود بهتری (ಠ_ಠ ؟؟ 🤨) تبدیل کنه کافیه. زیادی هم که دغدغه‌ی تغییر دادن دیگران رو داشته باشی باعث میشه در چشم دیگران به موجود بدتری تبدیل بشی.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #5 : 15 آبان 1400، 10:20 ب‌ظ »
این موضوعی رو که ایجاد کردید میشه ماه ها درباره‌ش حرف زد. نهم که هیچی. من خودم دهم رشته کامپیوتر هستم و با این که میدونستم میخوان ویندوز و کرک و سی شارپ و ورد و مزخرف یاد بچه های مردم یاد بدن ولی مجبور بودم این رشته رو انتخاب کنم. متاسفانه همین میشه که بیشتر این‌ها بیکار هستند. توی کتاب فقط یه برگه‌ش از توزیع های لینوکس لیست گذاشته بودن که رد هت اولیش بود و حتی اوبونتو هم توش نبود. حالا ما زور نمی‌کنیم که بیان و لینوکس استفاده کنند، اما این حجم از حماقت رو تو خارج هم یاد نمی‌دن. ایران بین بقیه کشور ها تقریبا برترین استفاده کننده سی شارپ و ویندوز و فتوشاپ و کوفت و زهرماره که بهش یک ریال هم پولی بابتش نمی‌دن. انشالله که روز قیامت خدا یقه‌شون رو میگیره.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5082
« پاسخ #6 : 15 آبان 1400، 10:55 ب‌ظ »
مدرسه ابتدایی ما توی تابستون کلاس "کار حرفه‌ای با کامپیوتر" تشکیل میدادن، بعد توش ورد و پاورپوینت درس داده میشد. :P
به غیر از اینکه توی درس کاروفناوری همیشه درباره نرم‌افزار‌های انحصاری حرف زده میشه و تقریبا دانش‌آموز هیچی درباره نرم‌افزار آزاد و انحصاری و تفاوتشون نمی‌فهمه، کلا اون درس هم به معلمایی داده میشه که یا اطلاعات خیلی قدیمی دارند، یا اینکه اصلا هیچی از اون درس نمی‌دونند و فقط از روی کتاب می‌خونند و میرن جلو.

*جهش ژنتیکی ؟؟!! مگه دربرابر پرتو‌های پر انرژی قرار گرفتیم؟ ;D
« آخرین ویرایش: 15 آبان 1400، 10:57 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #7 : 16 آبان 1400، 08:19 ق‌ظ »
سلام
چند روز پیش توی شبکه اموزش داشت درس کار و فناوری نمیدونم نهم رو درس می داد به صورت تصویری کرک نرم افزار !!!! این درسته خوب ؟
خوبه دیگه! بچه های مردم یه چیزی یاد میگیرن ( اگه کرک سنگینی بود، لینک تلوبیون رو لطفا بفرست ما هم میخوایم)
یادمون باشه که ندانستن عیب نیست

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #8 : 16 آبان 1400، 09:47 ق‌ظ »
هر کسی سعی کنه خودش رو به موجود بهتری (ಠ_ಠ ؟؟ 🤨) تبدیل کنه کافیه. زیادی هم که دغدغه‌ی تغییر دادن دیگران رو داشته باشی باعث میشه در چشم دیگران به موجود بدتری تبدیل بشی.
احسنت .

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #9 : 16 آبان 1400، 10:11 ق‌ظ »
بنظر من اگه درک میکنن توضیح بده و اگه نه دست بکش از گفتن های زیاد الکی! تفکر خب بعضیا اینطور که بهش بگی نرم افزار آزاد براش مهم نیس کیه و چیه میگه خب الان فتوشاپ بهتره یا اون؟ ویندوز راحت تره یا بیام حالا گنو لینوکس یاد بگیرم بعد تازه هیچ برنامه ای نصب نشه!، و اگه بیای از کرک بگی براش میگه: خب الان میتونم از این نرم افزار استفاده کنم پس چی میگی!، تموم شد رفت تازه این حالت خوشبینانه اش بود!

ولی واقعا متاسفم اینهمه میان کتاب هارو هرسال چپ راست میکنن ولی حتی به قول شما یه لیست درست از توزیع ها نمیزارن!
ولی خب چی بگیم دیگه سیستم آموزشی عالی مینوازه((: توی درس بیان کرک یاد بدن :P

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 16 آبان 1400، 11:06 ق‌ظ »
یادمه توی یکی از کتاب های کامپیوتر رشته فکر کنم فنی حرفه ای بود قدیم اسمی از لینوکس توی یک جدول بود الان رو نمیدونم  ](*,)

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
« پاسخ #11 : 16 آبان 1400، 11:55 ق‌ظ »
متاسفانه اینجا هر کی کامپیوتر رو روشن می کنه ویندوز رو می بینه و همون رو یاد می گیره(حالا انگار تو خارج اینطور نیست:/)

مثلا خود من از وقتی یاد گرفتم چجوری با موس کار کنم تو ویندوز بودم هیچ اسمی هم از لینوکس نشنیدم. تا اینکه بالاخره یه اسمی از اوبونتو شنیدم و همون موقع دانلود و نصبش کردم:/

حالا نمی خوام داستان خودم رو بگم ولی الان مثلا  پدربزرگ من که همیشه کارش با مایکروسافت آفیسه و اصلا درکی از لینوکس نداره چجوری بهش بگم بیا از این استفاده کن؟
یا مثلا پدر خودم می دونه نرم افزار آزاد چیه چون من همش تو خونه از لینوکس و... حرف می زنم:/ ولی بازم از ویندوز استفاده می کنه چون می گه با این راحت ترم

به نظرم نباید به کسی نرم افزار آزاد رو اجبار کنیم چون یا عادت کردن به نرم افزار های انحصاری یا اصلا تو باغ نیستن مثلا این که بهشون بگی برای نصب فلان برنامه باید بزنی sudo apt intsall فلان خب اونم میگه تو ویندوز راحت تره که.
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19559
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 16 آبان 1400، 12:05 ب‌ظ »
خب از صداوسیما بعید نیست. نرم‌افزار آزاد اومده که آدم بودن ما رو حفظ کنه و صداوسیمایی‌ها، سال‌هاست که از آدمیت تهی شدن!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #13 : 16 آبان 1400، 05:20 ب‌ظ »
یادمه توی یکی از کتاب های کامپیوتر رشته فکر کنم فنی حرفه ای بود قدیم اسمی از لینوکس توی یک جدول بود الان رو نمیدونم  ](*,)
الانم هست. همون شکل و شمایل قبلی، همون توزیع ها، همون لوگو ها و بدون اینکه حداقل توضیحی درباره لینوکس ارائه بدن و میلی به گفتن اسم لینوکس هم ندارند.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
« پاسخ #14 : 16 آبان 1400، 09:38 ب‌ظ »
باسلام
فکر کنم اسم کتاب یارانه کار هست.
آموزش برنامه نویسی هم ویژوال بیسیک  ](*,)