انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چه برندهایی سازگاری بیشتری با گنو/لینوکس دارند؟  (دفعات بازدید: 2241 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
راستش چند وقت پیش تو یوتیوب سرچ می کردم که تو کانال Joe Collins یه ویدیویی بود که می گفت DELL و HP و Lenovo سازگاری بیشتری با گنو/لینوکس دارند. می خواستم نظر و تجربه شما دوستان عزیز رو هم در این مورد بدونم.
و یه سوال دیگه اینکه اگر یه لپتاپ یا یه مادربورد(برای خرید پی سی) خاصی رو انتخاب کردیم برا خرید آیا قبل از خرید میشه فهمید که با گنو/لینوکس سازگاری داره یا نه ؟
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
راستش چند وقت پیش تو یوتیوب سرچ می کردم که تو کانال Joe Collins یه ویدیویی بود که می گفت DELL و HP و Lenovo سازگاری بیشتری با گنو/لینوکس دارند. می خواستم نظر و تجربه شما دوستان عزیز رو هم در این مورد بدونم.
و یه سوال دیگه اینکه اگر یه لپتاپ یا یه مادربورد(برای خرید پی سی) خاصی رو انتخاب کردیم برا خرید آیا قبل از خرید میشه فهمید که با گنو/لینوکس سازگاری داره یا نه ؟

از برند هایی که گفتید لنوو رو می دونم که این طوره.

لینوکس با اکثر مادربورد های توی بازار سازگاری داره ولی ممکنه مادربورد های خیلی جدید که هنوز به بازار نیامده اند یا تازه آمده اند با لینوکس سازگار نباشند
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سازگاری با گنو/لینوکس  بیش‌تر از این که به برند مربوط شه، به کارت گرافیک مربوط می‌شه. هرچیزی انویدیا داشت، نخرید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
من که خدا رو شکر با ThinkPad تجربه خوبی از گنولینوکس دارم
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
  • !Have a giggity day
سازگاری با گنو/لینوکس  بیش‌تر از این که به برند مربوط شه، به کارت گرافیک مربوط می‌شه. هرچیزی انویدیا داشت، نخرید.
تلخ ولی کاملا درست ](*,) ](*,)

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
چیزی که باید بهش دقت بشه یکی کارت گرافیکه یکی دیگه هم مودم یا کارت شبکه .

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
البته بعضی چیز‌های تزیینی مثل rgb تقریبا روی لینوکس پشتیبانی نمیشن و نمی‌تونید اونها رو کنترل کنید.
بعضی کارت‌های کپچر و دستگاه‌های صوتی هم همینطوری هستند ولی کم پیش میاد که اینطوری بشه، معمولا درایور‌های اونها برای کرنل لینوکس وجود داره.
کارت‌های شبکه و بلوتوث هم کار می‌کنند مگه اینکه خیلی قدیمی باشند یا اینکه سازنده، درایوری برای لینوکس منتشر نکرده باشه. اکثر مواقع اینطوری نیست و اون سخت‌افزار‌ها درست کار میدند اما بعضی وقتا پیش میاد که اینطوری نیست. مثلا بعضی سخت‌افزار‌های قدیمی ralink، درایور درست و حسابی رسمی برای لینوکس ندارند.
البته جامعه نرم‌افزار آزاد، در بیشر مواقع، درایور‌های آزاد درست می‌کنه اما ممکنه خوب کار نده. (nouveau) ولی بعضی‌ها هم درست کار میدند، مثل درایور‌هایی که برای بعضی سخت‌افزار‌های قدیمی ralink هست و توسط خود جامعه نگهداری میشه.
« آخرین ویرایش: 25 آبان 1400، 06:04 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
من که خدا رو شکر با ThinkPad تجربه خوبی از گنولینوکس دارم
بله  thinkpad بسیار کارآمده
سری t حرف نداره سری e هم خوبه
خودم e530 دارم

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1348
دوتا تینک پد داشتم/دارم که هردو کاملا اوکی بودن (گرافیک آنبرد هستن هردو)
L540
X1 Carbon
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 326
  • Technoblade Nerver die💔
ای بابا حالا اونایی که خریدن چیکار کنن؟؟
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
البته بعضی چیز‌های تزیینی مثل rgb تقریبا روی لینوکس پشتیبانی نمیشن و نمی‌تونید اونها رو کنترل کنید.
یک نگاهی به OpenRGB بندازید.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
openrgb رو می‌شناسم ولی هنوز از همه rgb ها پشتیبانی نمی‌کنه.
کار زیادی نمی‌تونید انجام بدید. شاید با نصب درایور‌های انحصاری کار راحت‌تر بشه. معمولا اوبونتو خودش اونها رو نصب می‌کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین electrical ali

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 88
  • !Have a giggity day
سلام
تاجایی که فهمیدم باید بسوزیم و بسازیم :'(

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
بعضی وقت ها میشه باهاش کنار بیای مثلا من از اول انودیا داشتم از زمان ویندزد (زشته بگم  ;D) هنوز هم دارم خدارو شکر راه انداز ازاد خوب باهاش کنار میاد و تا حدودی درست کار می کنه ولی نه تا حدی که بازی سه بعدی باهاش کنم که نمیکنم مگه کودکستانه (شوخی)
تنها مشکلی که دارم اینه که یک افزونه فایر فاکس وقتی میزنم روش یک لحظه همون کادر کرش می کنه توی کارکردش تاثیر نداره فقط من کرش می بینم در کل مشکل خاصی باهاش ندارم
ولی اون هایی که مشکل دارند به اجبار باید راه انداز انحصاری نصب کنند و کل فلسفه نرم افزار ازاد رو زیر سوال ببرند  :(
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین vegetarian

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 405
  • سیستم عامل : ننه اوبونتو
بعضی وقت ها میشه باهاش کنار بیای مثلا من از اول انودیا داشتم از زمان ویندزد (زشته بگم  ;D) هنوز هم دارم خدارو شکر راه انداز ازاد خوب باهاش کنار میاد و تا حدودی درست کار می کنه ولی نه تا حدی که بازی سه بعدی باهاش کنم که نمیکنم مگه کودکستانه (شوخی)
چرا فکر می کنی که بازی کامپیوتری مال کم سن و سالهاست اتفاقا به نظر من خیلی از افراد بزرگسال باید بازی کنن تا چیز یاد بگیرن به نظرم خیلی از بازیهای کامپیوتری آموزنده هستن و حرفهای زیادی برا گفتن دارن
دوره lpic1 آقای پیمان هوشمندی راد برای علاقه مندان به لینوکس (مجانی):
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=152339.0