انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم نمایش xorg در صفحه log in اوبونتو  (دفعات بازدید: 478 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین wixler

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
عدم نمایش xorg در صفحه log in اوبونتو
« : 26 آبان 1400، 05:58 ب‌ظ »
سلام  میخواستم در صفحه لاگین از طریق xorg وارد شم اما توی گزینه ها نبود فقط ubuntu و wayland توی گزینه ها بود خودمم دقیقا تفاوتشون رو نمیدونم و دلیل این که میخوام با xorg وارد شم اینه که میخوام plank dock رو اجرا کنم و مثله اینکه فقط روی xorg بالا میاد وقتی از طریق wayland یا ubuntu وارد میشم و plank رو اجرا میکنم این ارور میده
  Only X11 environments are supported

چیکار کنم که xorg توی گزینه ها بیاد (xorg رو سیستم نصب هست فقط توی لاگین قسمت گزینه ها  نمایش داده نمیشه )
« آخرین ویرایش: 26 آبان 1400، 06:02 ب‌ظ توسط wixler »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : عدم نمایش xorg در صفحه log in اوبونتو
« پاسخ #1 : 26 آبان 1400، 06:20 ب‌ظ »
اگه دو گزینهٔ ubuntu و Wayland وجود دارند، ubuntu نشستی هست که با زورگ داره کار می‌کنه.
از طرفی.. وقتی dash to dock هست plank چرا؟

آفلاین wixler

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
« پاسخ #2 : 26 آبان 1400، 07:18 ب‌ظ »
اگه دو گزینهٔ ubuntu و Wayland وجود دارند، ubuntu نشستی هست که با زورگ داره کار می‌کنه.

بله dash to dockقبلا نصبش کردم مشکلی که داره اینه که وقتی یه برنامه جدید باز میکنم طول میکشه لوگوی برنامه وارد dock بشه و وقتی برنامه ای رو میبندم بازم طول میکشه تا لوگو از dock حذف بشه

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #3 : 26 آبان 1400، 10:06 ب‌ظ »

بله dash to dockقبلا نصبش کردم مشکلی که داره اینه که وقتی یه برنامه جدید باز میکنم طول میکشه لوگوی برنامه وارد dock بشه و وقتی برنامه ای رو میبندم بازم طول میکشه تا لوگو از dock حذف بشه

منم همین مشکل رو داشتم ، باید قبل نصب افزونه دش تو داک ، افزونه از پیش نصب شده اوبونتو داک رو از نرم افزار گنوم اکستنشنز غیر فعال کنی وگرنه با هم باگ میخورن !
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #4 : 27 آبان 1400، 03:35 ق‌ظ »
سلام  میخواستم در صفحه لاگین از طریق xorg وارد شم اما توی گزینه ها نبود فقط ubuntu و wayland توی گزینه ها بود خودمم دقیقا تفاوتشون رو نمیدونم و دلیل این که میخوام با xorg وارد شم اینه که میخوام plank dock رو اجرا کنم و مثله اینکه فقط روی xorg بالا میاد وقتی از طریق wayland یا ubuntu وارد میشم و plank رو اجرا میکنم این ارور میده
  Only X11 environments are supported

چیکار کنم که xorg توی گزینه ها بیاد (xorg رو سیستم نصب هست فقط توی لاگین قسمت گزینه ها  نمایش داده نمیشه )

Ubuntu همون زورگ هست
Ubuntu on wayland هم که اسمش مشخصه

مال من بعد از آپدیت به ۲۱.۱۰ تغییر کرد شد
Ubuntu on xorg
Ubuntu
اولی روی زورگه اوبونتو خالی روی وی لند
خداحافظ لینوکس!

آفلاین یکی از بنده های خدا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #5 : 28 آبان 1400، 10:53 ب‌ظ »
منظور شما ورود به خود x.org خالصه؟
اگه آره که مسیر زیر رو برید و اگه نه که هیچّی.

برای این کار اوّل باید x.org رو کامل نصب کنید، دسکتاپ‌ها فقط مقداریش رو که خودشون نیاز دارن نصب کردن.
برای این کار دستورِ
sudo apt install xorgیا اگه کار نکرد، دستورِ
sudo apt install x.orgرو توی یک خط فرمان می‌زنید تا xorg کامل نصب شه.

بعد کلیدهای Ctrl+Alt+Fx رو می‌زنی (منظور از Fx یکی از اون Fهای بالای کیبرده، مثلاً و ترجیحاً F3 چون ممکنه بقیه‌ به دلایلی کار نکنن) تا بری توی محیط متنی.

این جا محیط متنی و در واقع اصلی لینوکسه.
باید نام کاربری و رمز عبورت رو از حفظ وارد ‌کنی تا وارد خط فرمان بشی و اونجا می‌نویسی «startx»؛ دقیقاً همین عبارت، مثلاً ننویسی «start x» یا «Startx».

بعد  وارد یه محیط گرافیکی خیلی داغون می‌شی که اگه توی یکی خط فرمان‌های توش دقیقاً بنویسی «mutter» خیلی بهتر می‌شه.
اگه هم اون دستور startx کار نکرد بیا همین‌جا بگو، من هستم.