انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: فایرفاکس برای گنوم  (دفعات بازدید: 11247 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
پاسخ : فایرفاکس برای گنوم
« پاسخ #60 : 05 آذر 1400، 08:31 ق‌ظ »
GNOME web browser مال پروژه گنوم هست و با gtk نوشته شده می تونید از اون استفاده کنین ظاهرش با گنوم مطابقت داره
متنفر از گنو و FSF

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #61 : 05 آذر 1400، 09:48 ق‌ظ »
این تم پیش فرض گنوم رو فعال می کنه روش که چندان جالب نیست بعد تب های مرورگر رو بزرگ می کنه من از این تقسیم بندیش خوشم نمیاد کار با مرورگر رپ سخت می کنه

اگه صفحه گیت هابشو نگاه کنی میبینی که میشه تنظیم کرد تب ها به صورت عادی نشون داده بشن و یک اندازه استاندارد داشته باشن و اینجوری  کش نیان !
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #62 : 05 آذر 1400، 09:49 ق‌ظ »
GNOME web browser مال پروژه گنوم هست و با gtk نوشته شده می تونید از اون استفاده کنین ظاهرش با گنوم مطابقت داره

بله ولی کی از فایرفاکس با اون امکانات میگذره ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19669
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #63 : 05 آذر 1400، 03:14 ب‌ظ »
الان این بده ؟
متأسفانه فقط روی انگلیسی جواب می‌ده. فارسیسش کن ببین چه‌طور به هم می‌ریزه!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #64 : 06 آذر 1400، 09:26 ق‌ظ »
الان این بده ؟

خب چرا فارسی کردین ؟ چیز خاصی نداره که فهمیده نشه ..
آرچ و گنوم!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #65 : 06 آذر 1400، 09:32 ق‌ظ »
الان این بده ؟

به شخصه چون زیاد توزیع های معمول نصب نمیکنم حس و حال فارسی کردنش ندارم که بازم نصفه نیمه بشه یا..، ولی خب همیشه که نباید متوجه نتونی بشی! بالاخره زبان مادری و کاملا قابل درک بخوای ازش استفاده کنی و اهمیت بیشتری بهش بدی، البته اگه برات مهمه از بین نرفتن زبان فارسی، که فکر میکنم حالا با کمی تفاوت باشه نظر آقای دانیال بهزادی ولی قطعا مشکل متوجه نشدن زبان انگلیسی نیست(:

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #66 : 06 آذر 1400، 10:14 ق‌ظ »
فارسی نکردم. فارسی هست! زبان اصلی من فارسیه و طبیعتاً جایی که فارسی وجود داشته باشه، از اون استفاده می‌کنم. اگه زبان اصلیم ژاپنی بود، از ژاپنی استفاده می‌کردم، همون‌طور که ۱۲۰ میلیون ژاپنی، رایانه و تلفن همراشون ژاپنیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #67 : 06 آذر 1400، 11:12 ق‌ظ »
فارسی نکردم. فارسی هست! زبان اصلی من فارسیه و طبیعتاً جایی که فارسی وجود داشته باشه، از اون استفاده می‌کنم. اگه زبان اصلیم ژاپنی بود، از ژاپنی استفاده می‌کردم، همون‌طور که ۱۲۰ میلیون ژاپنی، رایانه و تلفن همراشون ژاپنیه.

نمدونم والا ، ولی چنین مشکلاتی هم پیش میاد طبیعتا ! همین به هم ریختگی تم فایرفاکس رو میگم ، دنیا رو زبان انگلیسی میچرخه ، همه چیز با اون بهینه شده و ست شده ، با زبان فارسی بهینه نشده که ! هر موقع قطعه ایرانی بود ، دیوایس ایرانی بود ، زبان برنامه نویسیش فارسی بود ، سیستم عامل ایرانی و فارسی بود ، اون وقته که بهترین تطابق با زبان فارسی وجود داره ..
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5123
« پاسخ #68 : 06 آذر 1400، 11:28 ق‌ظ »
ولی دلیل نمیشه که زبان سیستم رو فارسی نکنیم. خود کاربر‌ها می‌تونند توی ترجمه مشارکت داشته باشند. الان قسمت زیادی از گنوم به فارسی ترجمه شده.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #69 : 06 آذر 1400، 12:11 ب‌ظ »

نمدونم والا ، ولی چنین مشکلاتی هم پیش میاد طبیعتا ! همین به هم ریختگی تم فایرفاکس رو میگم ، دنیا رو زبان انگلیسی میچرخه ، همه چیز با اون بهینه شده و ست شده ، با زبان فارسی بهینه نشده که ! هر موقع قطعه ایرانی بود ، دیوایس ایرانی بود ، زبان برنامه نویسیش فارسی بود ، سیستم عامل ایرانی و فارسی بود ، اون وقته که بهترین تطابق با زبان فارسی وجود داره ..
البته توجیه خوبی نیست، اما تنظیم زبانِ سیستم روی زبانی که خطش rtl هست برای من حکم جهنم رو داره، چون به واسطهٔ اون کل محیط کاربری (دسکتاپ و تمام نرم‌افزارها) آینه می‌شن، گرچه خیلی‌ها هم عادت کردن و مشکلی ندارن، اما برای من قابل تحمل نیست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #70 : 06 آذر 1400، 12:16 ب‌ظ »
دنیا رو زبان انگلیسی میچرخه ، همه چیز با اون بهینه شده و ست شده ، با زبان فارسی بهینه نشده که ! هر موقع قطعه ایرانی بود ، دیوایس ایرانی بود ، زبان برنامه نویسیش فارسی بود ، سیستم عامل ایرانی و فارسی بود ، اون وقته که بهترین تطابق با زبان فارسی وجود داره ..
اشتباهه. در مورد i18n جست‌وجو کنید!
بعد این چه توجیه مسخره‌ایه؟ مگه توی چین، ژاپن، کره، عربستان، اسراییل، فرانسه، اسپانیا، آلمان، ایتالیا و… کسی از زبان انگلیسی استفاده می‌کنه روی دستگاه‌هاش؟ به ادعای نشریهٔ Science، فقط بین ۵ تا ۸ درصد جمعیت جهان، زبان اصلیشون انگلیسیه و به ادعای British Council فقط ۲۵ درصد از جمعیت جهان، درک ابتدایی (در حد This is a book) از زبان انگلیسی دارن! به باور شما ۷۵ درصد جمعیت جهان باید رایانه رو ببوسن و بذارن کنار؟

البته توجیه خوبی نیست، اما تنظیم زبانِ سیستم روی زبانی که خطش rtl هست برای من حکم جهنم رو داره، چون به واسطهٔ اون کل محیط کاربری (دسکتاپ و تمام نرم‌افزارها) آینه می‌شن، گرچه خیلی‌ها هم عادت کردن و مشکلی ندارن، اما برای من قابل تحمل نیست.
اتفاقاً برای مغز ما، حالت راست به چپ منطقی‌تر و درکش طبیعی‌تره. منتها چون بیش‌تر کاربرها به اشتباه از اول با حالت معکوس کار کردن، جهت درست در نگاه نخست عجیب به نظر می‌رسه. با این حالت به خاطر طبیعی بودن جهت راست به چپ برای ما، کافیه یک هفته جهت درست رو امتحان کنید که براتون بدیهی باشه و متوجه شید که جهت قبلی‌ای که استفاده می‌کردید، چه‌قدر بی‌ربط و مسخره بوده!
« آخرین ویرایش: 06 آذر 1400، 12:26 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #71 : 06 آذر 1400، 02:57 ب‌ظ »
اتفاقاً برای مغز ما، حالت راست به چپ منطقی‌تر و درکش طبیعی‌تره. منتها چون بیش‌تر کاربرها به اشتباه از اول با حالت معکوس کار کردن، جهت درست در نگاه نخست عجیب به نظر می‌رسه. با این حالت به خاطر طبیعی بودن جهت راست به چپ برای ما، کافیه یک هفته جهت درست رو امتحان کنید که براتون بدیهی باشه و متوجه شید که جهت قبلی‌ای که استفاده می‌کردید، چه‌قدر بی‌ربط و مسخره بوده!
اینو قبول دارم که برای ما که زبانمون راست به چپ هست منطقی تره این موضوع !
« آخرین ویرایش: 06 آذر 1400، 09:32 ب‌ظ توسط علیرضا سراجی »
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5123
« پاسخ #72 : 06 آذر 1400، 03:18 ب‌ظ »
راستش فرق زیادی برای من نداره. حدود ۱ هفته اول یکم متفاوته، بعدش عادت می‌کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #73 : 06 آذر 1400، 06:25 ب‌ظ »
نه مگه قراره مداد دستمون بگیریم  :o موس است دیگه دو سانت تکونش بدی از این ور میره به اون ور موس رو که دست چپم نمیگیرم که
من انگلیسی باشه کلا نمیتونم کار کنم گیج میشم  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #74 : 15 آذر 1400، 11:32 ب‌ظ »
مرورگر epiphany رو به پیشنهاد جناب بهزادی نصب کردم. با گنوم قشنگ سازگار بود ولی حیف امکاناتش خیلی کم بود. اصلا چیزی به اسم تب نداشت!
علاوه بر اینها به شدت سیستم رو لگ دار کرد ولی می بندمش درست میشه.
« آخرین ویرایش: 15 آذر 1400، 11:48 ب‌ظ توسط .MTSaghafi »
خداحافظ لینوکس!