انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل اسنپ چیه؟  (دفعات بازدید: 3072 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : مشکل اسنپ چیه؟
« پاسخ #15 : 09 آذر 1400، 07:56 ب‌ظ »
پس برنامه هایی که تو مخازن نیستن و توی اسنپ و فلت پک هستند رو از کجا نصب کنیم؟
خیلی از برنامه های معروف داخل اینها هستند.
نصب نکنید!
اقا دانیال ؟
همین ؟
 اگه خیلی واجب بود چی ؟یعنی راه بهتری نیست ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #16 : 09 آذر 1400، 08:13 ب‌ظ »
پس برنامه هایی که تو مخازن نیستن و توی اسنپ و فلت پک هستند رو از کجا نصب کنیم؟
خیلی از برنامه های معروف داخل اینها هستند.
نصب نکنید!
این حرکت واقعا غافلگیر کننده بود !

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #17 : 09 آذر 1400، 08:45 ب‌ظ »
واقعاً شما هم خیلی سخت می‌گیرید. مثلاً یک بار گفتید واتساپ رو استفاده نکنید خیلی ناامنه. واتساپ مگه رمزنگاری نداره فیسبوک چطور می تونه پیام هارو ببینه؟
داک داک گو الان راست به چپ نداره و قابل خوندن نیست. به لطف برادران تصاویر رو هم نشون نمیده. تازه الان مثلا اوبونتو رو وقتی تو گوگل سرچ می کنید یک بخش از ویکی پدیا نمایش داده میشه و توضیحات مختصر می نویسه که در وقت کاربر صرفه جویی میشه و چند امکانات دیگه.
الان ویرایشگر وی اس کدیوم فقط توی اسنپ و فلت پک هست خیلی هم کار باهاش راحته واقعا ویم هم سخته کار باهاش هم فارسی پشتیبانی نمی کنه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #18 : 09 آذر 1400، 11:33 ب‌ظ »
رمزنگاری بر اساس کلید کار می‌کنه. باید یه کلید مشترک (در صورتی که رمزنگاری متقارن باشه، که خیلی جاها اینجوریه) بین شما و کسی باشه که می‌خواهید باهاش ارتباط برقرار کنید. این کلید باید یه جوری بدست اون شخص برسه، من که جایی توی واتساپ ندیدم که بشه کلید رو دستی داد، خود فیسبوک هست که کلید رو منتقل می‌کنه. دقیقا نمی‌دونم رمزنگاری واتساپ چجوری هست ولی بعید می‌دونم جوری پیاده شده باشه که سرور‌های فیسبوک نتونند پیام‌ها رو بخونند.

دوما مگه اصلا لازمه فیسبوک پیام‌ها رو بین راه ببینه؟ وقتی که پیام‌ها به طور رمزنگاری نشده توی گوشی، توی واتساپ هستند، فیسبوک می‌تونه اونها رو مشاهده کنه. کد اون هم دردسترس نیست که بفهمیم واقعا اینکار رو می‌کنه یا نه. (البته مشخصه که اطلاعات رو جمع‌آوری می‌کنه)

حدود همین پارسال بود که فیسبوک می‌خواست سیاست‌های واتساپ رو عوض کنه، به طوری که اطلاعات بیشتری جمع‌آوری کنه و شما هم برای استفاده از واتساپ، باید اون رو قبول می‌کردید. البته به خاطر واکنش‌های منفی که شد، فکر کنم اینکار لغو شد، شاید هم به تاخیر افتاد، مطمئن نیستم.

بین snap و flatpack، من flatpack رو انتخاب می‌کنم چون به اندازه snap سیستم رو کند نمی‌کنه.
« آخرین ویرایش: 10 آذر 1400، 01:25 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #19 : 10 آذر 1400، 01:17 ب‌ظ »
واقعاً شما هم خیلی سخت می‌گیرید. مثلاً یک بار گفتید واتساپ رو استفاده نکنید خیلی ناامنه. واتساپ مگه رمزنگاری نداره فیسبوک چطور می تونه پیام هارو ببینه؟
رمز میشه پیام ها و خود واتساپ هم تو بوق و کرنا کرده که ما خیلی امن هستیم ولی همون اول که واتساپ رو باز میکنی یه موافقت نامه داره که باید اجازه بدی فیسبوک و شرکت های همراستاش بتونن از اطلاعاتت استفاده کنن که خیلی ها نخونده قبولش می کنن. حقیقتا واتساپ رو ول کن! فارغ از امنیت، امکاناتی هم که داره کمه! نسبت به همه رقباش
نقل‌قول
داک داک گو الان راست به چپ نداره و قابل خوندن نیست. به لطف برادران تصاویر رو هم نشون نمیده. تازه الان مثلا اوبونتو رو وقتی تو گوگل سرچ می کنید یک بخش از ویکی پدیا نمایش داده میشه و توضیحات مختصر می نویسه که در وقت کاربر صرفه جویی میشه و چند امکانات دیگه.
searx هست و درصورتی که ازش خوشت نمیاد:
Duck duck go rtl
اصراری هم نیست هرجور راحتی گوگل کن بره!
نقل‌قول
الان ویرایشگر وی اس کدیوم فقط توی اسنپ و فلت پک هست خیلی هم کار باهاش راحته واقعا ویم هم سخته کار باهاش هم فارسی پشتیبانی نمی کنه.
کی گفته فقط تو اسنپ و فلت پکه؟ اولا تو AUR برای آرچ و مانجارو هست. به غیر از اون توی بخش release صفحه گیتهابشون که برای انواع و اقسام سیستم ها نسخه دارن
https://github.com/VSCodium/vscodium/releases
و اینکه ویم با فارسی مشکل نداره احتمالا مشکل از ترمینال و یا فونت ترمینال هست

آفلاین مرتضی . م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
« پاسخ #20 : 10 آذر 1400، 01:19 ب‌ظ »
اگه خیلی واجب بود چی ؟یعنی راه بهتری نیست ؟
فکر نکنم هیچ وقت موقعی برسه که اسنپ تنها راه باشه فلت بهتر و سریعتره معمولا
و من خودم ترجیح میدم اگه هیچ چیز دیگه ای نباشه برم برنامه رو کامپایل کنم خودم نه اینکه به خاطر یه برنامه کارایی و پایداری سیستم رو به نصف برسونم

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #21 : 10 آذر 1400، 01:26 ب‌ظ »
وانتساپ انحصاری است و بچه قول دزد اطلاعات فیسبوک است که اینقدر که ایمان دارم الان روزه ایمان دارم که فیسبوک و بر و بچه هاش دزد هستن
داک داک گو هم برید توی تنظیمات خود موتور جستجو و بزاریدش روی فارسی
درباره ویم
برید ویکی و وصفحه ویم تا تهش بخونید

دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19684
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #22 : 10 آذر 1400، 01:29 ب‌ظ »
توی همین انجمن دیده بودم گفته شده اسکریپت هایی که توی اینترنت دانلود می کنید رو اجرا نکنید.
درست گفته شده

الان من می خوام plymouth رو تغییر بدم تم ها یک اسکریپت دارن که در توضیحاتش گفته شده این رو با دسترسی روت اجرا کنید برای اینجور مسائل چه راه حلی هست؟
نکنید. می‌تونی بازش کنی و ببینی داره چی کار می‌کنه و اگه کاملاً‌متوجه شدی، خودت اون کارها رو انجام بدی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 10 آذر 1400، 08:01 ب‌ظ »
توی همین انجمن دیده بودم گفته شده اسکریپت هایی که توی اینترنت دانلود می کنید رو اجرا نکنید.
درست گفته شده

الان من می خوام plymouth رو تغییر بدم تم ها یک اسکریپت دارن که در توضیحاتش گفته شده این رو با دسترسی روت اجرا کنید برای اینجور مسائل چه راه حلی هست؟
نکنید. می‌تونی بازش کنی و ببینی داره چی کار می‌کنه و اگه کاملاً‌متوجه شدی، خودت اون کارها رو انجام بدی.

آخه من اصلا سر در نمیارم.
الان این اسکریپت دقیقا چی کار می کنه؟ اگر نصبش کنم میشه تغییرات رو به قبل برگردوند؟
#!/bin/bash
#Note: No guarantee that this theme will be seen correctly at all screen resolutions available
#execute only from within the circle folder!

sudo mkdir /usr/share/plymouth/themes/circle
clear
sudo rsync -aq --exclude=install-circle * /usr/share/plymouth/themes/circle/
clear
sudo update-alternatives --install /usr/share/plymouth/themes/default.plymouth default.plymouth /usr/share/plymouth/themes/circle/circle.plymouth 100
sudo update-alternatives --config default.plymouth  #here, choose the number of the theme you want to use then hit enter
sudo update-initramfs -u
echo
echo Installing plymouth-x11...   Redundant if already installed.
sudo apt-get install plymouth-x11
echo
echo Running 10-second test...
sudo plymouthd ; sudo plymouth --show-splash ; for ((I=0; I<10; I++)); do sleep 1 ; sudo plymouth --update=test$I ; done ; sudo plymouth --quit
exit
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ali7rangoo

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 282
  • I am a gnu/linux user
« پاسخ #24 : 10 آذر 1400، 11:38 ب‌ظ »
قبلا همین سوال رو من هم پرسیدم.
به نظرم برای اینکه نظر موفقان اسنپ رو هم ببینی و بی طرف قضاوت کنی یه سر به این تایپک بزن.
خداوند دنیا رو open source قرار داده .
پس باید سورسش رو تغییر بدیم و اون رو به  سوی مثبت ببریم.
vim world

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #25 : 12 آذر 1400، 03:22 ب‌ظ »
اگه متوجه نمی‌شی داره چی کار می‌کنه، یعنی به هیچ وجه نباید اجراش کنی. چون تمام موارد آلوده شدن گنو/لینوکس‌ها، از همین روش بوده و هست.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #26 : 12 آذر 1400، 03:50 ب‌ظ »
الان این اسکریپت دقیقا چی کار می کنه؟ اگر نصبش کنم میشه تغییرات رو به قبل برگردوند؟
#!/bin/bash
#Note: No guarantee that this theme will be seen correctly at all screen resolutions available

clear
clear
sudo update-alternatives --install /usr/share/plymouth/themes/default.plymouth default.plymouth /usr/share/plymouth/themes/circle/circle.plymouth 100
sudo update-alternatives --config default.plymouth  #here, choose the number of the theme you want to use then hit enter
sudo update-initramfs -u
echo
echo
sudo plymouthd ; sudo plymouth --show-splash ; for ((I=0; I<10; I++)); do sleep 1 ; sudo plymouth --update=test$I ; done ; sudo plymouth --quit
exit
اون update-alternatives --install می‌تونه مشکل‌ساز بشه. اگه از دستور قبلی و اینکه تم رو جایی کپی می‌کنه که توسط مدیربسته کنترل میشه بگذریم، بقیش مشکل خاصی نداره.
پاک کردن این تم همینجوری نیست فایل‌های اون رو پاک کنید. باید تغییری که توی update-alternatives داده رو هم برگردونید.
این تم رو از کجا پیدا کردید؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 12 آذر 1400، 04:31 ب‌ظ »
#!/bin/bash

clear
clear
sudo update-initramfs -u
echo
echo
exit
اون update-alternatives --install می‌تونه مشکل‌ساز بشه. اگه از دستور قبلی و اینکه تم رو جایی کپی می‌کنه که توسط مدیربسته کنترل میشه بگذریم، بقیش مشکل خاصی نداره.
پاک کردن این تم همینجوری نیست فایل‌های اون رو پاک کنید. باید تغییری که توی update-alternatives داده رو هم برگردونید.
این تم رو از کجا پیدا کردید؟

Circle Plymouth Theme - Gnome-look.org
خداحافظ لینوکس!

آفلاین #unknown#

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
« پاسخ #28 : 12 آذر 1400، 09:11 ب‌ظ »
قبلا همین سوال رو من هم پرسیدم.
تایپک
جناب بهزادی چرا گفتید با اوپن سورس مخالفید ؟
منظورتون اپن سورس انحصاریه ؟
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1400، 09:13 ب‌ظ توسط #unknown# »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #29 : 13 آذر 1400، 06:36 ق‌ظ »
جناب بهزادی چرا گفتید با اوپن سورس مخالفید ؟
منظورتون اپن سورس انحصاریه ؟
اوپن‌سورس یه نام تجاریه که تعریف دقیقی ازش نیست و هرکسی طبق نظر خودش تعریفش می‌کنه و این باعث ایجاد کژتابی در مفهوم می‌شه. تنها چیزی که وچود داره و محکمه، «نرم‌افزار آزاد»ه. هر چیز دیگه‌ای اگه نرم‌افزار آزاد باشه خوبه و اگه نرم‌افزار آازد نباشه بده. برنامه‌های اوپن‌سورس می‌تونن بسته به تعریف، آزاد یا مالکیتی باشن.