انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه مشکل نبود اتصال اینترنت در اوبونتو را رفع کنیم؟  (دفعات بازدید: 694 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
به غیر از راه اول، اون سه تا راه دیگه می‌تونه یه مشکل به مشکل اینترنت اضافه کنه. راه آخر که حتمی اینکار رو می‌کنه (مگه اینکه از udev استفاده نشده باشه، که خیلی بعیده)، خیلی وقته که udev، اسم دستگاه‌های وایفای رو به شکل wlan0 نمی‌نویسه.

راه سوم میگه network manager رو نصب کنید، خب وقتی اینترنت نیست چجوری باید network manager رو نصب کرد؟ یا باید یه جوری به اینترنت وصل شد یا اینکه فایل نصبی network manaher، متناظر با نسخه توزیع، به همراه وابستگی‌هاش رو دریافت کرد و بعد با apt یا dpkg نصب کرد.
قرار داشتن بسته network manager به همراه وابستگی‌هاش توی cache های apt، خیلی بعیده. از اونجایی که network manager موقع نصب اوبونتو نصب میشه و فکر کنم بعد از نصب، فایل‌های نصبی deb از cache های apt پاک میشه، خیلی احتمال کمی وجود داره که این بسته توی cache قرار داشته باشه.

توی راه دوم میگه برید توی دایرکتوری Downloads و دنبال iso نصبی اوبونتو بگردید. فکر نکنم کسی انتظار داشته باشه اوبونتو بعد از نصب، یه iso نصبی داخل دایرکتوری Downloads قرار بده. همینطور که بقیه توزیع‌ها و ویندوز هم اینکار رو انجام نمیدن.
فرض کنیم که iso هم بود، اصلا هیچ جای این راهنما نگفته که قبلش یه بررسی کنید که نسخه iso، با نسخه اوبونتو شما یکی باشه وگرنه نصب بسته‌ها از اون iso، می‌تونه باعث بشه کار نکردن شبکه فقط یکی از مشکلات شما باشه.

نقل‌قول
یافتن علت اصلی عدم اتصال اینترنت در اوبونتو چندان آسان نیست
بله اگه بلد نباشید، مشخصا آسان نیست. توی ویندوز یا مک هم اگه بلد نباشید آسان نیست.
با پرسیدن توی این انجمن، در خیلی از مواقع میشه توی زمان خوبی میشه به جواب رسید.

نمی‌دونم این رو ترجمه کردند یا اینکه خودشون نوشتند. اصلا کسی که این رو نوشته تسلطی به اوبونتو داشته؟
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
جدی نگیرید
من هر روز هزار تا از این مطالب میبینم که هیچ منطقی نداره کسی که اومده فقط. یک خزعبلاتی برای خودش نوشته
الان همین انجمن خودمون یا جامعه نرم افزار ازاد کسی که واقعا بخواد کمک می کنه و پیشرفت درست میشه اما هدف پول باشه هر چیزی رو فرد مینویسه کد میزنه و... براش اصلا مهم نیست که اون خواننده یا اونی که داره استفاده میکنه چی میفهمه یا برداشت می کنه  ](*,)
تنها راهش نفس عمیق است  :(
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
توی یک مطلب که لینوکس و ویندوز رو مقایسه کرده بود داخل نظراتش یک نفر می گفت لینوکس انقدر امنیت نداره که من جرأت نمی کنم اطلاعات کارت بانکیم رو توش وارد کنم.
واقعا نمی دونم رو چه حسابی این حرف رو گفته.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
احمق‌ها رو نادیده بگیرید. اگه بخواید برای هر احمقی در جهان، یک ثانیه وقت بذارید، دویست سالتون رو به بطالت گذروندید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
تو این چند وقتی که اینجا بودم واسه چند نفری همچین اتفاقی افتاد که خدا رو شکر الان نیستن واقعا دارم حرفتون رو درک می کنم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین سید حسین موسوی فرد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 268
  • Debian
توی یک مطلب که لینوکس و ویندوز رو مقایسه کرده بود داخل نظراتش یک نفر می گفت لینوکس انقدر امنیت نداره که من جرأت نمی کنم اطلاعات کارت بانکیم رو توش وارد کنم.
واقعا نمی دونم رو چه حسابی این حرف رو گفته.

:|

واقعا نمی دونم چی بگم. ](*,)
قال علی (ع): لا غِنَی کالعَقلِ، و لا فَقرَ کالجَهلِ، و لا میراثَ کالاَدَب و لا ظَهیرَ کالمُشاوَرَه