انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه بسته های مورد نیاز خود را پیدا کنیم؟ (حل شد)  (دفعات بازدید: 910 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
یکی از مشکلاتی که توی آرچ ممکنه پیش بیاد اینه که نمی دونیم در چه موقعیتی چه بسته ای رو باید نصب کرد. از کجا باید فهمید؟ چگونه بدونیم کجا باید چی کار کنیم؟
« آخرین ویرایش: 26 آذر 1400، 11:59 ق‌ظ توسط .MTSaghafi »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
هر کاری بخواید انجام بدید یه روال منطقی داره دیگه. کافیه سرچ کنید. اول به ویکی و بعداً به فروم‌ها مراجعه کنید. کم‌کم دستتون میاد مسیر چطوریه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
شاید این یه کمکی کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
منظورتون رو درست نفهمیدم ولی اگه میخواید بسته ای رو با موضوعی که میخواید پیدا کنید، به این لینک برید و در فیلد چیزی رو که میخواید رو بنویسید.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
منظورتون رو درست نفهمیدم ولی اگه میخواید بسته ای رو با موضوعی که میخواید پیدا کنید، به این لینک برید و در فیلد چیزی رو که میخواید رو بنویسید.

ممنون بابت لینکی که دادید
مثلا برای پرینتر باید cups نصب شه، من از کجا بدونم برای پرینتر به این بسته احتیاج دارم؟؟ اصلا از کجا بدونم cups دقیقا چی کار می کنه؟ چه جایگزین هایی داره؟

یا مثلا alsa، من از کجا بدونم چیه؟

یا مثلا من گنوم رو بدون وابستگی های اضافیش نصب کردم، هیچی نداشت حتی تنظیمات هم نداشت! یک بار دیگه زدم با وابستگی هاش نصب شه درست شد ولی هر کاری کردم ترمینال باز نشد! از کجا باید می دونستم برای تنظیمات گنوم چه بسته ای رو نیاز دارم؟

و ...
خداحافظ لینوکس!

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق

مثلا برای پرینتر باید cups نصب شه، من از کجا بدونم برای پرینتر به این بسته احتیاج دارم؟؟ اصلا از کجا بدونم cups دقیقا چی کار می کنه؟ چه جایگزین هایی داره؟

یا مثلا alsa، من از کجا بدونم چیه؟

یا مثلا من گنوم رو بدون وابستگی های اضافیش نصب کردم، هیچی نداشت حتی تنظیمات هم نداشت! یک بار دیگه زدم با وابستگی هاش نصب شه درست شد ولی هر کاری کردم ترمینال باز نشد! از کجا باید می دونستم برای تنظیمات گنوم چه بسته ای رو نیاز دارم؟

و ...
تمام اینا رو تو ویکی نوشته..
روال کار اینه که سرچ می‌کنی که چطور پرینترها رو باید نصب کنی تو آرچ، ویکی آرچ برات ظاهر می‌شه، اونجا به طور کامل توضیح داده که چه بسته‌ای باید نصب بشه، کارش چیه و جایگزینش چیه.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
مثلا برای پرینتر باید cups نصب شه، من از کجا بدونم برای پرینتر به این بسته احتیاج دارم؟؟ اصلا از کجا بدونم cups دقیقا چی کار می کنه؟ چه جایگزین هایی داره
...
با خوندن مستندات (مثل ویکی و انجمن‌ها و راهنما‌ها) و کسب تجربه.
میدونید که زکات علم نشر آن است