انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اتصال پرینتر به ماشین مجازی در virtualbox  (دفعات بازدید: 1862 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
از اونجایی که پرینتر من روی گنو/لینوکس کار نمی کنه تصمیم گرفتم تا روی یک ماشین مجازی ویندوز ایکس پی نصب کنم و از اون طریق پرینت بتونم بگیرم. ویندوز ایکس پی رو نصب کردم اما توی بخش Inputs پرینتر رو نمی بینم.

قبلا توی وی ام ویر در ویندوز پرینتر رو از همین طریق وصل می کردم.
سیستم پرینتر من رو تشخیص نداده یا روش اتصال به یک شکل دیگست؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
خب ویرچوال باکس وقتی توی گنو/لینوکس هستش از کرنل برای مدیریت کردن پرینتر استفاده می کنه. باید اول مشکل نیومدن پرینتر رو حل کنید. شما با توجه به موضوعات قبلی تون توی آرچ لینوکس هستید، درسته؟ بسته cups رو نصب کردید؟ مشخصات پرینتر شما چیه؟
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
خب ویرچوال باکس وقتی توی گنو/لینوکس هستش از کرنل برای مدیریت کردن پرینتر استفاده می کنه. باید اول مشکل نیومدن پرینتر رو حل کنید. شما با توجه به موضوعات قبلی تون توی آرچ لینوکس هستید، درسته؟ بسته cups رو نصب کردید؟ مشخصات پرینتر شما چیه؟

بله توی آرچ هستم زیر اسمم توزیعی که استفاده می کنم رو نوشتم.
cups و foomatic-db رو نصب کردم ولی پرینتر هنوز شناخته نمیشه حتی توی تنظیمات گنوم هم نوشته:
Sorry! The system printing service doesn't seem to be available.
پرینتر canon laser shot lbp-1120

درایور این پرینتر تا اونجایی که یادم میاد کلا روی ویندوز ۶۴ بیت نصب میشد یادم نیست زیاد.
ازونجایی که رو سیستم اصلیم من ویندوز ۳۲ بیت نمیریزم دوست دارم سیستم اصلیم ۶۴ بیت باشه تا از تمام قدرت سخت افزارم استفاده بشه روی ماشین مجازی ویندوز نصب می کنم دلیل انتخاب ویندوز ایکس پی هم اینه که یک اسکنر هم دارم که فقط با ویندوز ایکس پی سازگاری داره یک گیرنده دیجیتال هم دارم که روی ویندوز ۱۰ نسخه های قدیمی ویندوز ۱۰ کار می کرد روی ویندوز ایکس پی هم عملکرد خوبی داره. اسکنر رو امتحان نکردم ولی گیرنده دیجیتال روی گنو/لینوکس کار نکرد.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
بسته capt-src رو از aur برای پرینتر های canon نصب کنید.
این دستورات رو هم بزنید و پیشنهاد میشه بعد از زدن این دستورات سیستم رو ریبوت کنید:
systemctl start cups
systemctl enable cups
« آخرین ویرایش: 01 دی 1400، 09:57 ب‌ظ توسط behDev »
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
بسته capt-src رو از aur برای پرینتر های canon نصب کنید.
این دستورات رو هم بزنید و پیشنهاد میشه بعد از زدن این دستورات سیستم رو ریبوت کنید:
systemctl start cups
systemctl enable cups

کار هایی که گفتید رو انجام دادم توی تنظیمات گنوم روی افزودن پرینتر میزنم مدل پرینتر تشخیص داده میشه و نشون میده ولی میزنم اضافه شه می زنه Failed to add printer و اضافه نمیشه.

این مشکل در دبیان بیس ها هم بود ولی اون موقع پرینتر اضافه میشد ولی کلا میزد No jobs اینم لینک تاپیک مربوطه:
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php?topic=153866.0

خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
کار هایی که گفتید رو انجام دادم توی تنظیمات گنوم روی افزودن پرینتر میزنم مدل پرینتر تشخیص داده میشه و نشون میده ولی میزنم اضافه شه می زنه Failed to add printer و اضافه نمیشه.
بسته system-config-printer رو نصب کنید که برای کانفیگ cups بصورت گرافیکی هست. احتمالا مشکل برطرف بشه. اگه به مشکلی برخوردید برای کانفیگ پرینتر canon با ترمینال به این صفحه از ویکی آرچ مراجعه کنید.
« آخرین ویرایش: 02 دی 1400، 09:30 ق‌ظ توسط behDev »

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
ممنون درایور نصب شد ولی بازم مشکلی که لینک تاپیکشو دادم هنوز هست. اما هنوز توی ماشین مجازی به پرینتر دسترسی ندارم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • آرچ + گنوم
ممنون درایور نصب شد ولی بازم مشکلی که لینک تاپیکشو دادم هنوز هست. اما هنوز توی ماشین مجازی به پرینتر دسترسی ندارم.
بسته ای که در اخر گفتم نصب کنید رو نصب و اجرا کردید؟ خطای no jobs میده؟ این دستور کجا نمایش داده میشه و میتونید ازش عکس بذارید؟

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
بسته ای که در اخر گفتم نصب کنید رو نصب و اجرا کردید؟ خطای no jobs میده؟ این دستور کجا نمایش داده میشه و میتونید ازش عکس بذارید؟

بله نصب کردم. لینک تاپیکی که دادم رو ببینید اونجا بیشتر در مورد مشکل توضیح دادم اسکرین شات هم گرفتم
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
از چه چیزی برای مجازی‌سازی استفاده کردید؟ اگه پرینتر شناسایی میشه، با استفاده از passthrough می‌تونید مستقیم مدیریت اون دستگاه رو به سیستم‌عامل داخل ماشین‌مجازی بدید. qemu/kvm این قابلیت رو داره، درباره virtualbox مطمئن نیستم.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
پاسخ : اتصال پرینتر به ماشین مجازی در virtualbox
« پاسخ #10 : 03 دی 1400، 10:54 ب‌ظ »
والا من فقط ویرچوال باکس رو میشناسم. نحوه راه اندازی ماشین مجازی روی این مواردی که گفتید رو بلد نیستم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 04 دی 1400، 04:57 ب‌ظ »
اگه با usb وصل می‌شه، خیلی راحت host یواس بی رو منتقل کن به ماشین مجازی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 04 دی 1400، 04:58 ب‌ظ »
اگه با usb وصل می‌شه، خیلی راحت host یواس بی رو منتقل کن به ماشین مجازی.

چجوری؟ من تو هیچ بخشی اسم پرینتر رو پیدا نکردم
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 04 دی 1400، 05:05 ب‌ظ »
چجوری؟ من تو هیچ بخشی اسم پرینتر رو پیدا نکردم
وقتی ماشین مجازی خاموشه، یه عکس از تنظیمات usb اون جعبه بذار ببینم چی به چیه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 04 دی 1400، 05:21 ب‌ظ »
خداحافظ لینوکس!