انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کتاب برای lpi  (دفعات بازدید: 1336 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
کتاب برای lpi
« : 02 دی 1400، 07:34 ب‌ظ »
سلام کتاب رایگان برای lpi وجود داره؟
برای یادگیری گنو/لینوکس چه کتاب هایی رو پیشنهاد میدید؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1258

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : کتاب برای lpi
« پاسخ #2 : 04 دی 1400، 03:49 ب‌ظ »
اگه می‌خوای برای آزمون آماده بشی می‌تونی از کتاب‌های مخصوص آزمون یا چنین چیزی استفاده کنی: https://developer.ibm.com/tutorials/l-lpic1-map

ولی اگه می‌خوای گنو/لینوکس رو درست یاد بگیری،‌این کتاب رو پیشنهاد می‌کنم: https://debian-handbook.info
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 10 دی 1400، 03:01 ق‌ظ »
بین دوره های ویدیویی تا حالا از دوره سوپر لینوکس سایت نابغه ها استفاده کردید؟ پیشنهادش می کنید؟

البته نمی دونم چرا به عنوان پیش نیاز بلد بودن ویندوز لازمه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #4 : 10 دی 1400، 12:45 ب‌ظ »
من تا حالا، هیچ دوره‌ای رو نخریدم. در اصل تا حالا پولی برای یاد گرفتن گنو/لینوکس ندادم( اگه حجم اینترنت مصرف شده رو نادیده بگیریم)
پیشنهاد من اینه که اول برید lpic1 و lpic2 رو ببینید. و بعد در مورد سرفصل‌های اونها، اطلاعات بیشتری پیدا کنید.
اینجا یه ارسال هست که لینک‌های دوره جادی رو داره. اگه صفحات قبلی موضوع رو ببینید، باید دوره lpic1 از آقای هوشمندی‌راد رو هم پیدا کنید.
اگه یه جایی از دوره رو متوجه نشدید، دوباره اون رو ببینید. اگه باز هم متوجه نشدید، چند بار اون قسمت رو ببینید و در آخر اگه حل نشد، می‌تونید توی انجمن بپرسید.
lpic1 از جادی رو می‌تونید توی مکتبخونه هم پیدا کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 10 دی 1400، 02:55 ب‌ظ »
دوره آقای هوشمندی راد رو چند قسمت دیدم از پایه شروع کرده بودند ولی دوره آقای جادی یک دفعه وارد بحث سخت افزار شد من گیج شدم.

این دوره هارو مگه سایتش دسترسی رو نبسته؟ الان ما داریم مستقیماً دوره رو می بینیم مشکلی نداره؟ راضی هستند که ما ببینیم؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #6 : 10 دی 1400، 04:47 ب‌ظ »
سایتشون فیلتره
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 10 دی 1400، 04:50 ب‌ظ »
gotoclass مگه فیلتره؟ باز میشه که. منظورم اینه دوره توی  یک زمان خاصی بازه و بعدش دیگه دوره از دسترس خارج میشه ما با لینک مستقیم دانلود می کنیم راضیند؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 10 دی 1400، 06:35 ب‌ظ »
فکر کردم سایتشون رو میگید
نه گو تو کلس فیلتر نیست
مثلا پایتون مقدرماتیشون توی اینجا رایگانه توی جای دیگه پولیه
نمیدونم راضی هستند یا نه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 10 دی 1400، 06:37 ب‌ظ »
البته نمی دونم سیاست های اون وب سایت ها چی هست ولی فکر کنم دوره ساخته شده متعلق به سایت باشه نه مدرس
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 10 دی 1400، 06:39 ب‌ظ »
تعلقش رو نمیدونم باید از خودشون بپرسید اما دوره رو که خود مدرس قیمت میزاره

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #11 : 10 دی 1400، 08:55 ب‌ظ »
دوره رایگانه و لینک‌های دانلود اون هم زیاد سخت‌گیری نمی‌کنند که کاربر حتما توی دوره ثبت‌نام کرده باشه یا اینکه توی سایت وارد شده باشه. احتمالا اون ثبت‌نام برای این هست که افرادی که ثبت‌نام کردند، توی یه مدت مشخص، با هم چت کنند و مشکلاتشون رو برطرف کنند.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 10 دی 1400، 09:48 ب‌ظ »
ولی من توی خود سایتش لینک مستقیم ندیدم بدون ثبت نام نمیشد دانلود کرد. نمی دونم این لینک هایی رو که توی انجمن گذاشتن رو از کجا آوردند.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Oxygen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 337
« پاسخ #13 : 12 دی 1400، 08:03 ق‌ظ »
سلام کتاب رایگان برای lpi وجود داره؟
برای یادگیری گنو/لینوکس چه کتاب هایی رو پیشنهاد میدید؟
کتاب نمیدونم، ولی ویدیو آموزش لینوکس با جادی هست
هم LIPC1 و هم LIPC2 رو جادی آموزش داده

این دوره هارو مگه سایتش دسترسی رو نبسته؟ الان ما داریم مستقیماً دوره رو می بینیم مشکلی نداره؟ راضی هستند که ما ببینیم؟
خیر، وقتی رایگان گذاشتن که استفاده کنین، مهم نیست که مستقیم از سایت خودشون ببینین یا از جای دیگه. به هر حال رایگان گذاشتن.

البته نمی دونم سیاست های اون وب سایت ها چی هست ولی فکر کنم دوره ساخته شده متعلق به سایت باشه نه مدرس
بله بعضی آموزشها رو مدرس خودش میسازه و میفروشه، بعضیا رو هم سایت اسپانسر میشه و میگه بیا بساز. مثلا آموزش پایتون بود که فکنم سایت مکتبخونه بود اومد به جادی گفت بساز... و یه جورایی اسپانسر قضیه شد.

ولی من توی خود سایتش لینک مستقیم ندیدم بدون ثبت نام نمیشد دانلود کرد. نمی دونم این لینک هایی رو که توی انجمن گذاشتن رو از کجا آوردند.
اشکالی نداره، آموزش lpic که جادی ساخته رو خود جادی هم رایگان برای دانلود گذاشت. مطمئن باشین اگه ایرادی داشت خودش همچین کاری نمیکرد چون روی این مسائل حساسه. تازه میگفت پخش کنین دست بقیه هم برسه.

البته درباره آموزشهایی که بقیه ساختن نظری ندارم، من آموزشهای جادی عزیز رو دیدم و میدونم که این شرایط رو داره و رایگانه. ثبتنام توی اون سایت هم مهم نیست زیاد سیستمشون اینجوریه. ایرادی نداره که از جای دیگه دانلود کنی.

موفق باشین

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #14 : 12 دی 1400، 12:20 ب‌ظ »
لینک‌ها مربوط به خود گوتوکلس هستند. محدودیتی هم اعمال نکردند. معمولا وقتی می‌خواهند فقط با ثبت نام بشه به اون لینک‌ها دسترسی داشت، اول بررسی می‌کنند که شما ثبت نام کردید یا نه. در مورد ویدئو‌های جادی، اینجوری نیست. اگه شما مستقیم لینک اونها رو توی vlc یا هر پخش کننده دیگه‌ای که پشتیبانی می‌کنه، وارد کنید، می‌تونید ویدئو‌ها رو آنلاین ببینید. دانلود اونها هم محدودیتی نداره.