انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راه اندازی سرور خانگی[حل شد]  (دفعات بازدید: 1430 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین a.e_hasiri@yahoo.com

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
راه اندازی سرور خانگی[حل شد]
« : 13 دی 1400، 12:24 ق‌ظ »
سلام دوستان خسته نباشید.من قصد داشتم که یک سرور خانگی خیلی ساده راه بندازم ولی مشکلی که باش مواجهم اینه که از اینترنت به مودمم متصل نمیشم من ایپی مودمم با what is my ip تو گوگل پیدا میکنم و داخل تنظیمات مودم پورت فورواردینگ انجام دادم و فایروال
سیستم ها غیرفعال کردم اما بازم از طریق اینترنت به کامپیوترم متصل نمیتونم بشم امیدوارم کسی بتونه منو راهنمایی کنه.
« آخرین ویرایش: 14 دی 1400، 02:02 ب‌ظ توسط a.e_hasiri@yahoo.com »

آنلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 803
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : راه اندازی سرور خانگی
« پاسخ #1 : 13 دی 1400، 02:00 ق‌ظ »
مودمت DMZ داره ؟

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #2 : 13 دی 1400، 09:52 ق‌ظ »
باید آی پی valid داشته باشید که ارائه دهنده اینترنت باید به شما بده.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 13 دی 1400، 02:00 ب‌ظ »
مودمت DMZ داره ؟
اره dmz داره و فعالش هم کردم ولی بازم اتفاقی نیفتاد. چظور میتونم بفهمم مشکل از مودمه یا  از isp

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 13 دی 1400، 02:01 ب‌ظ »
باید آی پی valid داشته باشید که ارائه دهنده اینترنت باید به شما بده.
من زیاد تجربه در این زمینه ندارم ولی دیدم که بدون این که ip static  کسی تهیه کنه . وب سرور خونگی راه اندازی میکنه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 13 دی 1400، 02:52 ب‌ظ »
من زیاد تجربه در این زمینه ندارم ولی دیدم که بدون این که ip static  کسی تهیه کنه . وب سرور خونگی راه اندازی میکنه
آی‌پی ایستا با آی‌پی معتبر متفاوته. در واقع شما نباید در NAT داخلی ISP باشید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #6 : 13 دی 1400، 05:27 ب‌ظ »
ممنون از توضیحات یعنی میشه گفت وقتی آی پی خودمون رو میبینم اون ای پی مستقیم برای ما نیست درسته؟ خب یکم اطمینان پیدا کردم که چرا هرکاری کردم دیدم و گفتن و انجام دادم بازم نشد حتی یک دفعه با ای پیم سایت بالا بیا حتی با فعالسازی dmz و هر چیزی!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 13 دی 1400، 05:33 ب‌ظ »
بعضی از خدمات‌دهنده‌ها، مخصوصاً خدمات‌دهنده‌های همراه، به جای این که به تک‌تک کاربران، یه آی‌پی معتبر بدن، برای همه یا تعدادی از اون‌ها، از یک ای‌پی معتبر استفاده می‌کنن و اون افراد رو در یک NAT قرار می‌دن. این‌جوری،‌آی‌پی‌ای که هرکدوم از اون‌ها به عنوان آی‌پی خروجیش می‌بینه، به‌جای این که آی‌پی مودم خودش باشه، آی‌پی یک مسیریاب در خود خدمات‌دهنده است.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 13 دی 1400، 07:27 ب‌ظ »
بعضی از خدمات‌دهنده‌ها، مخصوصاً خدمات‌دهنده‌های همراه، به جای این که به تک‌تک کاربران، یه آی‌پی معتبر بدن، برای همه یا تعدادی از اون‌ها، از یک ای‌پی معتبر استفاده می‌کنن و اون افراد رو در یک NAT قرار می‌دن. این‌جوری،‌آی‌پی‌ای که هرکدوم از اون‌ها به عنوان آی‌پی خروجیش می‌بینه، به‌جای این که آی‌پی مودم خودش باشه، آی‌پی یک مسیریاب در خود خدمات‌دهنده است.

مرسی من خوددم حس کردم مشکل همینی باشه که شما میگید. چظور میتونم مطمین بشم که این از طرف isp هست نه من
اینم اضافه کنم که خط adsl من اسیاتک هست.

آنلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 803
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #9 : 13 دی 1400، 09:11 ب‌ظ »
من قبلا تست کردم با "های وب" مشکلی نداشتم
مک آدرس کامپیوتر رو توی DMZ گذاشتم (بعضی مودم ها باید آی پی داخلی رو براش ثابت کنید و آی پی رو داخل DMZ بزارید) و از خارج از شبکه بهش وصل شدم .

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 14 دی 1400، 02:01 ب‌ظ »
سلام با تشکر از همه دوستانی که داخل بحث شرکت کردند. در نهایت متوجه شدم که مشکل این بود که من پشت nat سرویس دهنده بودم.
و امکان دسترسی به روترم از طریق اینترنت نبود. اگه که سرویس دهنده کسی اسیاتک هست و نیاز داره که یک وب سرور خونگی راه اندازی کنه(برای دوربین یا هرنیاز دیگه ای)باید از اسیاتک ایپی public تهیه کنه حالا درستی این کار نمیدونم ولی به دکون باز کردن از این طریق.

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1254
پاسخ : راه اندازی سرور خانگی[حل شد]
« پاسخ #11 : 14 دی 1400، 04:21 ب‌ظ »
اینجا توضیحات خوبی داره

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 14 دی 1400، 11:32 ب‌ظ »
اینجا توضیحات خوبی داره

مرسی از راهنماییتون

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 15 دی 1400، 11:14 ق‌ظ »
سلام با تشکر از همه دوستانی که داخل بحث شرکت کردند. در نهایت متوجه شدم که مشکل این بود که من پشت nat سرویس دهنده بودم.
و امکان دسترسی به روترم از طریق اینترنت نبود. اگه که سرویس دهنده کسی اسیاتک هست و نیاز داره که یک وب سرور خونگی راه اندازی کنه(برای دوربین یا هرنیاز دیگه ای)باید از اسیاتک ایپی public تهیه کنه حالا درستی این کار نمیدونم ولی به دکون باز کردن از این طریق.
بله. من هم پیش‌تر با آسیاتک این مشکل رو داشتم.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #14 : 16 دی 1400، 12:12 ق‌ظ »
تعداد ip نسخه ۴ انقدری نیست که برای هر مشتری، یه ip عمومی (public) تخصیص بدن. به خاطر همین معمولا، از nat استفاده میشه.
راه حل اینه که رفت سراغ ip نسخه ۶، ولی با اینکه ip نسخه ۶ مدتی هست که اومده؛ ولی خیلی از سازمان‌ها و شرکت‌ها (حداقل توی ایران) هنوز از ip نسخه ۴ استفاده می‌کنند.
میدونید که زکات علم نشر آن است