انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نحوه نصب اوبونتو روی فلش مموری؟ کسی بلده؟  (دفعات بازدید: 2369 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
مثل سیاهچاله ؟  ;D
ویندزد که هیچی شاید فایل پنهان میشه تو اوبونتو ؟ کنترل+اچ رو بگیرید
)اوبونتو)
نه نشون نمیده الان یه ایزو از لوبونتو دارم داخلش ولینشون نمیده حجم اون پوشه  رو هم صفر میده(ویندوز)   اوبونتو(nothing)

با دستور ls هم نشون نداد
ls -la هم نشونش نمیده؟
نه نشون نمیده

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
با جی پارتد همه پارتیشن هاش رو حذف و یک پارتیشن مجدد ایجاد کنید و دوباره نصب کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
با جی پارتد همه پارتیشن هاش رو حذف و یک پارتیشن مجدد ایجاد کنید و دوباره نصب کنید
دنبال علتشم ؟!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
ممکنه از مثلا نصب نشدن درست باشه درست پارتیشن بندی نشدن و..
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
دنبال علتشم ؟!
ممکنه فایل‌سیستم درست فرمت نشده باشه. مدیرفایل می‌تونه درست فایل‌ها رو نمایش بده؟ یه بار سعی کنید با دستور mount، پارتیش مورد نظر رو یه جا مثل /mnt/ سوار کنید. بعد بدید اونجا و ببینید فایل‌ها با ls نمایش داده میشن یا نه. اگه نمایش داده میشدن، مشکل از فایل‌سیستم نیست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Ventoy#.D8.B3.D8.A7.D8.AE.D8.AA_.D8.AF.DB.8C.D8.B3.DA.A9_.D8.AF.D8.A7.DB.8C.D9.85.DB.8C

اینو دارم روی فلش دیگم البته اون فایل persistence.dat را نساختم برای ذخیره.

ولی خوب منظور سوالم این بود که فرض کنید هارد ندارید و کلا یک فلش دارید و روی اون میخواهید نصب  :) کنید

این فایل persistence.dat الان که دارمش حجمش یک گیگ هست میشه حجم این فایل را بیشتر کرد بدون اینکه نیاز باشه دوباره با حجم بیشتر ایجاد کنم ؟

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
persistence اصلا فکر نکنم کار بکنه. من مراحل رو به درستی انجام دادم ولی شخصی سازی ها و نرم افزار ها پاک شد. با مانجارو تست کردم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
persistence اصلا فکر نکنم کار بکنه. من مراحل رو به درستی انجام دادم ولی شخصی سازی ها و نرم افزار ها پاک شد. با مانجارو تست کردم.
برای من که کار میکنه باید در کنارش داخل پوشه ventoy یک فایل ventoy.ison باید داشته باشی که  persistence را به ایزوی مورد نظر ارتباط بدی
موقع بالا امودن هم دو تا گزینه برات میاره که باpersistence  یا بدون persistence  میشه استفاده کرد.

فقط من همون موقع دقت نکردم و حجمش پیشفرض یک گیگ شد الان میشه بدون ایجاد کردن یک فایل دیگه حجمشو اضافه کرد یا نه ?

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
برای من که کار میکنه باید در کنارش داخل پوشه ventoy یک فایل ventoy.ison باید داشته باشی که  persistence را به ایزوی مورد نظر ارتباط بدی
موقع بالا امودن هم دو تا گزینه برات میاره که باpersistence  یا بدون persistence  میشه استفاده کرد.

فقط من همون موقع دقت نکردم و حجمش پیشفرض یک گیگ شد الان میشه بدون ایجاد کردن یک فایل دیگه حجمشو اضافه کرد یا نه ?
دقیقا کار هایی که گفتی رو انجام داده بودم و کار نکرد.
خداحافظ لینوکس!