انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه متمایز باشیم ؟  (دفعات بازدید: 756 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
چگونه متمایز باشیم ؟
« : 17 دی 1400، 08:53 ب‌ظ »
سلام
به طراحی سایت علاقه دارم
چطور باید متمایز باشم ؟
منظورم اینه که چطور از اشخاص و شرکت های دیگه متمایز باشم
مثلا چه خدمات جدیدی میتونم ارائه بدم ؟ چه خلاقیت هایی که ... صبر کنید توضیح بدم
مثلا چرا خیلی از توزیع ها شکست خوردند و میخورند ؟ چرا اوبونتو تاچ شکست خورد چرا اوبونتو تی وی چرا ....
به نظرم چون فقط خودشون بودند و فرقی با بقیه نداشتند
مثلا این همه طراحی سایت چه دلیلی باید داشته باشن که به من سفارش بدن ؟ دنبال این تمایز و دلیل هستم
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
پاسخ : چگونه متمایز باشیم ؟
« پاسخ #1 : 18 دی 1400، 12:28 ق‌ظ »
دوست عزیز اولین کاری که باید بکنی حذف کردن این نوع نگاه از زندگیت هست، شما احتمالا در اکثر مسائل دنبال یک کلید می‌گردی که تمام مشکلات حل بکنی، یا مثل این فیلم‌های هالیوودی یک جرقه داخل ذهنت بخوره و نمای بسته صورتت رو نشون بدن که متحول شدی و از اونجا به بعد مثل ابر قهرمان‌ها رفتار کنی و همه مجذوبت بشن و ...
با اینکه با خیلی از مسائل این کتاب مشکل دارم ولی پیشنهاد می‌کنم، شما اثر مرکب دارن‌هاردی بخون، اگه خوندی بازم برو با دقت بخون، عزیز من متمایز بودن به برداشت درست یعنی همون موفق بودن توی اون کار، شما اگه می‌خوای واقعا مسیر درست بری نیازی نیست که نگران باشی الان متمایز هستی یا نه، کارت درست انجام بده، تمرکزت رو فقط بزار روی آموزش و پروژه انجام دادن، راستی گفتم پروژه، یکی از فاکتورهای بزرگی که می‌تونه شما رو خیلی خیلی قدرتمند بکنه پروژه‌های شخصی هست، حتما پروژه شخصی برای خودت در دست ساخت داشته باش، اون چیزی که بهش علاقه داری هر چند کوچیک یا هر چند بزرگ، هی نگی خوب الان باید حتما برای شرکتی یا شخصی باید کار بکنم، نه اصلا. اتفاقا اگه هدفت استخدام باشه مطمئن باش ارزش پروژه‌های شخصی خیلی بیشتر از پروژه‌های مردم هست، حتی می‌خواد اون پروژه برای شرکت بزرگی باشه.
در طول آموزشت خواهشا به هیچ چیز دیگه فکر نکن که الان من فرق میکنم با یقیه یا نه، آیا من کافی هستم برای بازار کار یا نه و از این جور فکرا، فقط عشق بورز به کارت(عشق این نیست که هیچ‌وقت نزنی زیرش و ناامید نشی، نه اینارم داره، خستگی و ناامیدی هم داره) و تمرکزت بزار روی افزایش مهارت تمایز خودش بدون اینکه بفهمی ایجاد می‌شه. موفقیت و متفاوت بودن یه کار و دوکار خارق‌العاده نیست، فقط یک مجموعه کارهای به شدت سادست که باید انجامشون بدی. آدم‌های موفق همون آدم‌های معمولی هستن با چندتا عادت ساده درست.

در آخر فقط این یه کار نکن:
خودت را با دیگران مقایسه نکن، به هیچ وجه، فقط با خودت در رقابت باش، سعی کن از خود قبلیت هرچند یک پله هر چند خیلی آروم بهتر بشی.
موفق و پیروز باشی

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 18 دی 1400، 12:44 ب‌ظ »
ممنون دنبال کلید نیستم همون طور که گفتی دنبال راه درست هستم
دوست دارم کار جدید کنم و دنبال خلاقیت هستم ایده های جدید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 18 دی 1400، 02:56 ب‌ظ »
ممنون دنبال کلید نیستم همون طور که گفتی دنبال راه درست هستم
دوست دارم کار جدید کنم و دنبال خلاقیت هستم ایده های جدید
اوکی پس اگه اینجوریه که دنبال خلاقیت و ایده هستی باید شروع کنی مطالعه کنی، کتاب‌هایی در همین زمینه، تا ذهنت خلاق بشه، شیوه‌های مثل طوفان فکری و... را بشناسی و سعی کنی توی اکثر مواردی که توی روزمره مشاهده می‌کنی راه‌حلی پیدا کنی، مثلا داری از کنار یه مغازه رد میشی میگی چطور می‌تونم با علمم به فرض فروش این مغازه را راحت‌تر بکنم، یا یه مشکلش حل بکنم، حتی اینقدر ساده. معمولا ایده‌های ساده و خلاقانه رو توی بستر اینترنت ببین و دنبال این باش که اینا چطور به مسائل فکر کردن که تونستن اینجور تمایز ایجاد بکنن.
دنبال این نباش که حتما باید دانشمند باشی تا این اتفاقاتی که می‌خوای رخ بده، درصدهاشو یادم نیست دقیق ولی فکر کنم حدود ۴۰ درصد نوآوری‌های جهان از نوع سادگی درجه یک هستن و فقط ۳ درصد جزو کشفیات علمی است.
در آخر اگه راه می‌خوای که مطالعه(فقط کتاب نیست، مقاله، فیلم یا هر نوع رسانه‌ای)، موفق باشی

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #4 : 18 دی 1400، 03:53 ب‌ظ »
سلام
اقا سجاد تقریبا هرچیزی که لازم بود رو گفتن .. دمشون گرم
فقط جسارت میکنم و طبق تجربه خودم یه پیوست به حرف هاشون میزنم
اگر هدفت موقع فکر کردن به یک مسئله ، رفع مشکل باشه (یعنی خیرخواهی افرادی که با اون مسئله مواجه هستن) صددرصد یک راهی پیدا میکنی
همیشه برای کمک به افراد ذهن تلاش بیشتری میکنه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 18 دی 1400، 06:52 ب‌ظ »

از هر دوتاتون ممنونم هم اقا سجاد هم ممدیسم

چند تا ایده جدید واسه رابط کاربری هم دارم باید پیادشون کنم

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 19 دی 1400، 12:45 ب‌ظ »
سلام
اقا سجاد تقریبا هرچیزی که لازم بود رو گفتن .. دمشون گرم
فقط جسارت میکنم و طبق تجربه خودم یه پیوست به حرف هاشون میزنم
اگر هدفت موقع فکر کردن به یک مسئله ، رفع مشکل باشه (یعنی خیرخواهی افرادی که با اون مسئله مواجه هستن) صددرصد یک راهی پیدا میکنی
همیشه برای کمک به افراد ذهن تلاش بیشتری میکنه
اختیار دارید، دقیقا کاملا درست فرمودید