انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم افزار ها در ubuntu software ؟؟؟؟؟!  (دفعات بازدید: 1742 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
نرم افزار ها در ubuntu software ؟؟؟؟؟!
« : 29 دی 1400، 04:43 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان

نرم افزار ها در ubuntu software center به نظر آخرین نسخشون نیست درسته؟

مثلا  libreoffice 1:7.2.1-0ubuntu3 ولی تو سایتش LibreOffice 7.2.5

یا گیمپ که با خود ubuntu software نصب کردم ورژن را زده   2.10.28 ولی تو سایت خود گیمپ زده  GMP is 2.10.30 (2021-12-19).

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
پاسخ : نرم افزار ها در ubuntu software ؟؟؟؟؟!
« پاسخ #1 : 29 دی 1400، 04:49 ب‌ظ »
اگه اشتباه نکنم، توی اوبونتو نسخه های جدید برنامه ها بعد تست کردن و یه زمان مشخصی توی مخزن قرار می گیرند. اگه آپدیت های سریع می خواید توزیع های غلطان مثل آرچ، جنتو یا چاکرا برای شما مناسب تر هستش.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 29 دی 1400، 04:50 ب‌ظ »
امروز اوبونتو ۲۱.۱۰ را نصب کردم موقع نصب تیک کدکتها را که زیر کزینه اپدیت هست زدم (البته گزینه آپدیت با وجود اتصال به اینترنت غیرفعال بود)
بعد ورود به اوبونتو خود ubuntu software  را باز کردم نرم افزارهاشو که گفته بود اپدیت بشه  چند موردشو مثل فایرفاکس اپدیت کردم و در نهایت 

خود اوبونتو هم اپدیتش بالا اومد که اونا را هم نصب کردم با این وجود این تفاوت ها هست

و اینکه تو این چند ساعت فایرفاکس کاملا رو اعصابه چند بار هنگ کرد  و چند بار هم خودبخود بسته شد و ریاستارتش کردم. قطعا نمیتونم با هاش کارکنم (دقیقا همین نسخه آخرین نسخه هم هست که با ubuntu software  اپدیت کردم و همون ورژن سایتش هست).

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #3 : 29 دی 1400، 04:52 ب‌ظ »
امروز اوبونتو ۲۱.۱۰ را نصب کردم موقع نصب تیک کدکتها را که زیر کزینه اپدیت هست زدم (البته گزینه آپدیت با وجود اتصال به اینترنت غیرفعال بود)
بعد ورود به اوبونتو خود ubuntu software  را باز کردم نرم افزارهاشو که گفته بود اپدیت بشه  چند موردشو مثل فایرفاکس اپدیت کردم و در نهایت 

خود اوبونتو هم اپدیتش بالا اومد که اونا را هم نصب کردم با این وجود این تفاوت ها هست

و اینکه تو این چند ساعت فایرفاکس کاملا رو اعصابه چند بار هنگ کرد  و چند بار هم خودبخود بسته شد و ریاستارتش کردم. قطعا نمیتونم با هاش کارکنم (دقیقا همین نسخه آخرین نسخه هم هست که با ubuntu software  اپدیت کردم و همون ورژن سایتش هست).
فایرفاکستون نسخه ۹۵ هست؟
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 29 دی 1400، 05:10 ب‌ظ »

فایرفاکستون نسخه ۹۵ هست؟
نه
96.0.1

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #5 : 29 دی 1400، 05:38 ب‌ظ »
ممکنه از اسنپ باشه
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #6 : 29 دی 1400، 07:14 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان

یا گیمپ که با خود ubuntu software نصب کردم ورژن را زده   2.10.28 ولی تو سایت خود گیمپ زده  GMP is 2.10.30 (2021-12-19).
چون کم پیش میاد توی اوبونتو، آخرین نسخه که توسط سازنده منتشر شده، وجود داشته باشه. با هر نسخه اوبونتو که میاد، برنامه‌ها یه نسخه‌ای دارند. این نسخه ارتقا پیدا نمی‌کنه. ممکنه یه سری بروزرسانی امنیتی یا رفع مشکل بیاد، ولی به نسخه جدید، ارتقا پیدا نمی‌کنند. فایرفاکس توی اوبونتو، یه استثنا هست و نسخه آخرش، سریع به مخازن اوبونتو اضافه میشه. البته از نسخه 21.10، فایرفاکس به طور پیش‌فرض از طریق snap نصب میشه.

اگه می‌خواهید آخرین نسخه برنامه‌ها رو وقتی که از منتشر میشن، داشته باشید، شتید بهتر باشه از توزیع‌های غلتان استفاده کنید. آرچ، مانجارو، شاخه ناپایدار دبیان و جنتو، از این توزیع‌ها هستند.

به غیر از چیز‌های بالا، ubuntu software، به snap وصل شده و برنامه‌ها از طریق snap نصب میشن. ubuntu software، برنامه‌ها رو از apt نصب نمی‌کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
« پاسخ #7 : 29 دی 1400، 07:43 ب‌ظ »
ممکنه از اسنپ باشه

راه حلش چیه ؟
 البته کلا دوباره اوبونتو نصب کردم البته اینبار مینیمالشو نه استاندارد حالا نه بخاطر فایرفاکس کلا دوباره نصبش کردم.

فقط اینکه تو این حالت که از بابت اپدیتها بخصوص امنیتی مشکلی نیست درسته؟ تنها فرقش تو یکسری نرم افزاره؟

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #8 : 29 دی 1400، 08:42 ب‌ظ »
سلام به همه دوستان

چون کم پیش میاد توی اوبونتو، آخرین نسخه که توسط سازنده منتشر شده، وجود داشته باشه. با هر نسخه اوبونتو که میاد، برنامه‌ها یه نسخه‌ای دارند. این نسخه ارتقا پیدا نمی‌کنه. ممکنه یه سری بروزرسانی امنیتی یا رفع مشکل بیاد، ولی به نسخه جدید، ارتقا پیدا نمی‌کنند. فایرفاکس توی اوبونتو، یه استثنا هست و نسخه آخرش، سریع به مخازن اوبونتو اضافه میشه. البته از نسخه 21.10، فایرفاکس به طور پیش‌فرض از طریق snap نصب میشه.

اگه می‌خواهید آخرین نسخه برنامه‌ها رو وقتی که از منتشر میشن، داشته باشید، شتید بهتر باشه از توزیع‌های غلتان استفاده کنید. آرچ، مانجارو، شاخه ناپایدار دبیان و جنتو، از این توزیع‌ها هستند.

به غیر از چیز‌های بالا، ubuntu software، به snap وصل شده و برنامه‌ها از طریق snap نصب میشن. ubuntu software، برنامه‌ها رو از apt نصب نمی‌کنه.
دیگه چ مواردی استثنا هستن ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #9 : 30 دی 1400، 10:46 ق‌ظ »
ممکنه از اسنپ باشه

راه حلش چیه ؟
 البته کلا دوباره اوبونتو نصب کردم البته اینبار مینیمالشو نه استاندارد حالا نه بخاطر فایرفاکس کلا دوباره نصبش کردم.

فقط اینکه تو این حالت که از بابت اپدیتها بخصوص امنیتی مشکلی نیست درسته؟ تنها فرقش تو یکسری نرم افزاره؟
حذف اسنپ با صفحه برداشنت بسته های اسنپ در ویکی
البته فقط حل این مشکل نیست
کم بدون سرعت بوت
مشکل در فروشگاه نرم افزار
و...
دوای این ها هم حذف اسنپ است
اگه خواستید حذف کنید کامل اون صفحه ویکی رو بخونید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین obontu

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 30 دی 1400، 12:03 ب‌ظ »
ممکنه از اسنپ باشه

راه حلش چیه ؟

حذف اسنپ با صفحه برداشنت بسته های اسنپ در ویکی
البته فقط حل این مشکل نیست
کم بدون سرعت بوت
مشکل در فروشگاه نرم افزار
و...
دوای این ها هم حذف اسنپ است
اگه خواستید حذف کنید کامل اون صفحه ویکی رو بخونید
چرا خود اوبونتو اسنپو کنار نمیذاره احتمالا افراد دیگه هم با اسنپ مشکل دارن

اسنپ از چه نسخه ای به بعد روی اوبونتو نصب شد؟

همین الان داشتم تایپ میکردم یک بار دیگه فایرفاکس کرش کرد ری استارت شد
« آخرین ویرایش: 30 دی 1400، 12:23 ب‌ظ توسط obontu »

آفلاین َUxmlai-ad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • متنفر از گنو و FSF
« پاسخ #11 : 01 بهمن 1400، 02:26 ب‌ظ »
۱- چون خودش اینو راه اندخته.
۲- فکر کنم از ۱۶.۰۴ بود.
۳- می تونید فایرفاکس رو با apt نصب کنید
متنفر از گنو و FSF

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #12 : 01 بهمن 1400، 02:58 ب‌ظ »
راه حلش چیه ؟

معمولا حذفش مشکل رو حل می‌کنه. البته اینجوری دیکه نمی‌تونید بسته‌های snap رو نصب کنید.
در مورد بروزرسانی‌ها، چیز خاصی رو از دست نمی‌دید. بروزرسانی‌های امنیتی، وارد مخازن میشن. اونها رو با apt، مداربسته دبیران و توزیع‌های مبتنی بر اون، دریافت می‌کنید.

دیگه چ مواردی استثنا هستن ؟
تا جایی که می‌دونم، مدتی هست که واین توی مخازن دبیان ارتقا پیدا نکرده. نسخه اون روی 5 هست، در حالی که نسخه 6 اون اومده.

آفلاین Dragon-

• *
« پاسخ #13 : 01 بهمن 1400، 03:54 ب‌ظ »
چون تصمیم توسعه دهنده‌های اوبونتو، این هست که از anap استفاده بشه. به غیر از این، canonical، شرکتی که از تورونتو پشتیبانی می‌کنه، سازنده snap هست.

نقل‌قول
فکر کنم توی 16.10 یا 16.04 معرفی شد، توی 18.04 یا 18.10 به طور پیش‌فرض نصب بود و توی 19.04 یا 19.10، فروشگاه اوبونتو به جای apt، به snap متصل شد.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #14 : 01 بهمن 1400، 04:25 ب‌ظ »
چون تصمیم توسعه دهنده‌های اوبونتو، این هست که از anap استفاده بشه. به غیر از این، canonical، شرکتی که از تورونتو پشتیبانی می‌کنه، سازنده snap هست.

نقل‌قول
فکر کنم توی 16.10 یا 16.04 معرفی شد، توی 18.04 یا 18.10 به طور پیش‌فرض نصب بود و توی 19.04 یا 19.10، فروشگاه اوبونتو به جای apt، به snap متصل شد.

یعنی اگه همینجوری پیش بره به جایی میرسه که کلا جایگزین apt بشه ؟ 😰
آرچ و گنوم!