انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نصب vscodium (بسته شد)  (دفعات بازدید: 2759 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : مشکل نصب vscodium (بسته شد)
« پاسخ #30 : 09 بهمن 1400، 02:02 ب‌ظ »
ویرایش: یک سوال بی ربط، یک موضوعی ذهن منو درگیر کرده. می خواستم بدونم چرا بعضی مواقع به جای کلمه <کار نمی کنه> میگید <کار نمیده>. دلیل خاصی داره؟
برای خودم اینقدر این ترکیب جا افتاده و معمولیه که هیچ وقت فکر نمی‌کردم برای کسی نامأنوس باشه!
وقتی یه چیزی قراره خودش یه کاری رو انجام بده اما نمی‌تونه، میگیم کار نمی‌کنه.
اما وقتی قراره از یه چیزی (در یکی از مراحل) استفاده کنیم تا یه چیز دیگه کارش راه بیفته، اما اون چیز اولی کار نمیده (!)، میگیم کار نمیده 😂😂
شما اهل کدوم شهری؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #31 : 09 بهمن 1400، 03:14 ب‌ظ »
ویرایش: یک سوال بی ربط، یک موضوعی ذهن منو درگیر کرده. می خواستم بدونم چرا بعضی مواقع به جای کلمه <کار نمی کنه> میگید <کار نمیده>. دلیل خاصی داره؟
برای خودم اینقدر این ترکیب جا افتاده و معمولیه که هیچ وقت فکر نمی‌کردم برای کسی نامأنوس باشه!
وقتی یه چیزی قراره خودش یه کاری رو انجام بده اما نمی‌تونه، میگیم کار نمی‌کنه.
اما وقتی قراره از یه چیزی (در یکی از مراحل) استفاده کنیم تا یه چیز دیگه کارش راه بیفته، اما اون چیز اولی کار نمیده (!)، میگیم کار نمیده 😂😂
شما اهل کدوم شهری؟
منم همچین فکری رو می کردم. اصلا خودم اولین بار توی همینجا <کار نمیده> رو شنیدم.
من اهل تهران هستم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #32 : 10 بهمن 1400، 12:32 ق‌ظ »
فکر کنم جوابم دیر شد، ولی مشکلی که شما با نسخه appimage داشتید، چندین جای دیگه هم گزارش شده بود. مشکل توی مراحل ساخت appimage بوده که بعضی کتابخانه‌های مورد نیاز رو همراه برنامه قرار نمیداده، در نتیجه خطا می‌گرفتید. این مشکل توی کد در حال توسعه حل شده و توی نسخه بعدی vscodium، نباید چنین مشکلی مشاهده کنید.
حالا چند راه دارید:
۱- کد رو دریافت و خودتون کامپیل کنید و یه appiگage بسازید. مشکل این روش اینه که ابزار‌های لازم برای کامپایل و ساخت appimage رو هم باید نصب کنید. اگه می‌خواهید از یه راه راحت به جواب برسید، این گزینه مناسب نیست.

۲- فکر کنم نسخه قبلی vscodium، این مشکل رو نداشته باشه، می‌تونید اون رو امتحان کنید.

۳- از یه راه دیگه vscodium رو نصب کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است