انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لاگ اوت بعد از تغییر میزان صدا  (دفعات بازدید: 251 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
لاگ اوت بعد از تغییر میزان صدا
« : 08 بهمن 1400، 09:24 ب‌ظ »
مانجارو kde دارم و سیستم در آپدیت ترین حالت ممکنش تشریف داره تقریبا.
چند وقتی هست که این مشکل رو دارم، بعضی وقتا که میخوام صدا رو کم یا زیاد کنم یهو logout میکنه و باید رمز رو دوباره بزنم، اگر توی مرورگر بود دوباره بازش کنم و صبر کنم تا همه چی دوباره بالا بیاد، پروژه انجام میدادم از اول باید بنویسم و ...

لپ تاپم کلیدهای کم و زیاد کردن صداش خیلی بهم نزدیکه، درحد یه میلیمتر، بنظر میاد وقتی هردوتا کلید رو به اشتباه همزمان فشار میدم این اتفاق میوفته.

مشکل از منه، کرنل، kde یا چی ؟
میشه جلوشو گرفت؟
I am Enriquette

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
پاسخ : لاگ اوت بعد از تغییر میزان صدا
« پاسخ #1 : 13 بهمن 1400، 04:41 ب‌ظ »
شاید با فشردن همزمان اون دو کلید، به جای اینکه دو تا کد تولید بشه، یه کد دیگه تولید میشه. این توی لپ‌تاپ‌ها معموله که فشردن چنتا کلید با هم، یه کد دیگه تولید بشه که یه کلید خاص به اون اختصاص پیدا نکرده باشه. دلیل این موضوع اینه که لپ‌تاپ‌ها جای کمتری دارند و به همین دلیل، ممکنه یه عملکرد به جای اینکه یه کلید مجزا داشته باشه، از طریق فشردن چند کلید انجام بشه.

مثلا توی بعضی لپ‌تاپ‌ها، کلید sysrq وجود نداره و برای فعال کردنش لازمه که کاربر، مثلا ctrl + fn +s رو بگیره تا کد مربوط به اون کلید تولید بشه.

توی مورد شما، احتمالا اینجوری هست که با فشردن همزمان اون دوتا کلید، یه کد دیگه تولید میشه و سیستم، این کد رو اینجور معنی می‌کنه که کاربر می‌خواهد از حسابش خارج بشه.
برای اینکه ببینید فرض بالا درسته یا نه، یه بار اون دو کلید رو همزمان بزنید و ببینید چی میشه.

ممکن هم هست فشردن همزمان اون دو کلید، یه میانبر توی مانجارو باشه. برای بررسی این فرض، اگه می‌تونید با یه توزیع دیگه امتحان کنید که همینجوری هست یا نه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
پاسخ : لاگ اوت بعد از تغییر میزان صدا
« پاسخ #2 : 13 بهمن 1400، 05:40 ب‌ظ »
من الان مانجارو ندارم دیگه و آرتیکس دارم.
تا الان به این مشکل برنخوردم.
I am Enriquette