انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اضافه کردن بعضی امکانات به میز کار لوبونتو امکان پذیر هست؟  (دفعات بازدید: 2710 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
هرد الان قابل اجرا و استفاده است میتونید دبیان گنو هرد رو تنصب کنید
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
درایور داره مگه؟ مخصوصا گرافیک؟ رو همین لینوکسشم درایور درست درمون پیدا نمیشه چه برسه به هرد.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
چرا اینقدر ساختن کرنل هرد طول کشیده ؟
به طور خلاصه به دلیل ساختارش و یکی اینکه توسعه دهنده‌های زیادی نداره.

درایور داره مگه؟ مخصوصا گرافیک؟ رو همین لینوکسشم درایور درست درمون پیدا نمیشه چه برسه به هرد.
هرد هنوز کامل نیست. به خاطر همین ممکنه از بعضی سخت‌افزار‌ها (بیشترشون) پشتیبانی نکنه. اگه هرد کار شما رو سخت‌تر نکنه، راحت هم نمی‌کنه.
« آخرین ویرایش: 20 بهمن 1400، 11:40 ق‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19687
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
چون جزو اولویت‌‌های بنیاد نرم‌افزار آزاد نیست. تا سال ۲۰۱۳ که هیچ‌کسی روش کار نمی‌کرده. از ۲۰۱۳ هم یک نفر در وقت آزادش روش کار می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
چون جزو اولویت‌‌های بنیاد نرم‌افزار آزاد نیست. تا سال ۲۰۱۳ که هیچ‌کسی روش کار نمی‌کرده. از ۲۰۱۳ هم یک نفر در وقت آزادش روش کار می‌کنه.
یک نفر ؟ لینوکس جان ، ببین چیکار کردی که هرد بدبخت داره خاک میخوره ! 😁
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یک نفر ؟ لینوکس جان ، ببین چیکار کردی که هرد بدبخت داره خاک میخوره ! 😁
بله. آقای Samuel Thibault. اون هم از روی علاقهٔ شخصی کار می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
یک نفر؟؟ یعنی از بین این همه برنامه نویس توی دنیا این یک نفر داره این کارو می کنه؟ خود ریچارد استالمن من حاضر نیست روی کرنلش کار کنه؟ پس امیدی به بودنش نیست. اگر توسعه دهنده سیستم عامل بودم حتما کمک می کردم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
یک نفر؟؟ یعنی از بین این همه برنامه نویس توی دنیا این یک نفر داره این کارو می کنه؟ خود ریچارد استالمن من حاضر نیست روی کرنلش کار کنه؟ پس امیدی به بودنش نیست. اگر توسعه دهنده سیستم عامل بودم حتما کمک می کردم.
خود لینوس هم با کلی بدبختی یه کرنل نوشت و اگه توسعه دهنده های دیگه نبودند به موفقیت نمیرسید. الان نوشتن یه کرنل مثل لینوکس تبدیل به رویا شده.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
خود لینوس هم با کلی بدبختی یه کرنل نوشت و اگه توسعه دهنده های دیگه نبودند به موفقیت نمیرسید. الان نوشتن یه کرنل مثل لینوکس تبدیل به رویا شده.
باز کار اون راحت بود ! از یونیکس الهام میگرفت !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خود ریچارد استالمن من حاضر نیست روی کرنلش کار کنه؟
نه. استالمن روی پروژه‌هایی کار می‌کنه که نمونهٔ نرم‌افزاری آزادی براش وجود نداشته باشه، مثل GNU Health. وقتی سیستم‌عامل گنو، یه کرنل آزاد خوب داره (لینوکس)، کار کردن روی یه کرنل دیگه، اتلاف وقته!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
خب هرد قابلیت هاش بیشتره و سریع تره. الان کرنلی با قابلیت های هرد وجود داره؟ اگر اتلاف وقته چرا پروژه رو استارت زدن؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
خب هرد قابلیت هاش بیشتره و سریع تره. الان کرنلی با قابلیت های هرد وجود داره؟ اگر اتلاف وقته چرا پروژه رو استارت زدن؟
پروژه گنو و کرنلش هرد قبل لینوکس استارت خورد و وقتی کرنل لینوکس رو کرنل خوبی دریافتند تصمیم به کاهش اولویت هرد گرفتن ، ولی هنوز در دست توسعس ، هر چند با سرعت پایین ! اونجوری که شنیدم تا ۸۵ درصد تکمیل شده
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
پروژه گنو و کرنلش هرد قبل لینوکس استارت خورد و وقتی کرنل لینوکس رو کرنل خوبی دریافتند تصمیم به کاهش اولویت هرد گرفتن ، ولی هنوز در دست توسعس ، هر چند با سرعت پایین ! اونجوری که شنیدم تا ۸۵ درصد تکمیل شده
عه پس اون ۱۵ درصد هم سریع تکمیلش کنن تموم شه. مگه چقدر طول می کشه؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *

نوشتن کرنل کار اسونیه مگه ؟ بعدشم ، حتی تکمیلم بشه جای لینوکسو نمیگیره ، قطعا طرفداران خودشو خواهد داشت البته ، مثل خودم و خودت ، اما بازم نمیتونه به لینوکس برسه ، چرا ؟ چون ۳۰ میلیون خط کد ، توسعه دهندگان بی شمار و فعال و اصالت طولانی ، در لینوکس ! لینوکس بعد از این همه سال شده به این قدرت و عظمت ! ساختن یک کرنل به خوبی لینوکس دیگه عملا یک رویاس !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
با سرعت فعلی؟ بیش از ده سال!