انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیغام Ubuntu Pro در اوبونتو ۲۲٫۰۴ (حل شد)  (دفعات بازدید: 4592 بار)

0 کاربر و 18 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
پیغام Ubuntu Pro در اوبونتو ۲۲٫۰۴ (حل شد)
« : 18 بهمن 1400، 01:58 ب‌ظ »
سلام توی اوبونتو ۲۲٫۰۴ هر سری سیستم رو روشن می کنم اعلان میاد:
نقل‌قول

Ubuntu Pro is available for this computer.
Do you want to enable Ubuntu Pro?
چی هست Ubuntu Pro؟ نسخه پولیه؟
« آخرین ویرایش: 19 بهمن 1400، 02:59 ق‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین SLACKER

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 868
اسلکور

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
پاسخ : پیغام Ubuntu Pro در اوبونتو ۲۲٫۰۴
« پاسخ #2 : 18 بهمن 1400، 04:01 ب‌ظ »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 18 بهمن 1400، 05:58 ب‌ظ »
یه سری امکانات اضافی بهتون می‌ده مثل پشتیبانی امنیتی طولانی‌تر (۱۰ ساله) و امکان به‌روز رسانی نامحدود بدون نیاز به خاموش کردن رایانه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 18 بهمن 1400، 06:03 ب‌ظ »
یه سری امکانات اضافی بهتون می‌ده مثل پشتیبانی امنیتی طولانی‌تر (۱۰ ساله) و امکان به‌روز رسانی نامحدود بدون نیاز به خاموش کردن رایانه.
بدون نیاز به خاموش کردن رو متوجه نشدم. یعنی باید به کنونیکال پول بدیم که موقع آپدیت سیستم ریبوت نشه؟ یعنی عمدا ریبوت گذاشتن که کاربر مجبور شه پول بده؟
من توی هر توزیعی می خواستم آپدیت کنم ریبوت نمی خواست بجز اوبونتو.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 18 بهمن 1400، 06:17 ب‌ظ »
شما در هر توزیعی باید موقع ارتقای بسته‌های پایه‌ای سامانه مثل لینوکس یا systemd، رایانه رو خاموش کنید و با اون نگارش جدید بالا بیاید. حتا توزیعی مثل فدورا موقع انجام به‌روز رسانی‌های عادی مثل فایرفاکس هم محبورتون می‌کنه که رایانه رو خاموش کنید. این خدمتی که کنونیکال می‌ده، چیزیه به اسم «وصلهٔ زنده» که از طریق یک فرایند پیچیده، می‌ذاره این کار رو بدون نیاز به پایین اومدن سامانه انجام بدید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #6 : 18 بهمن 1400، 06:22 ب‌ظ »
شما در هر توزیعی باید موقع ارتقای بسته‌های پایه‌ای سامانه مثل لینوکس یا systemd، رایانه رو خاموش کنید و با اون نگارش جدید بالا بیاید. حتا توزیعی مثل فدورا موقع انجام به‌روز رسانی‌های عادی مثل فایرفاکس هم محبورتون می‌کنه که رایانه رو خاموش کنید. این خدمتی که کنونیکال می‌ده، چیزیه به اسم «وصلهٔ زنده» که از طریق یک فرایند پیچیده، می‌ذاره این کار رو بدون نیاز به پایین اومدن سامانه انجام بدید.

چ جالب ! هزینش چقدره ، نمیتونم بخرم اما میتونم بدونم که !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 18 بهمن 1400، 06:23 ب‌ظ »
هیچ اطلاعی ندارم. در هر صورت به درد کاربرهای عادی نمی‌خوره اصلاً. قشر هدفش، رایانه‌های کاری در شرکت‌هاست و کارسازهای محلّی کوچیک.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 18 بهمن 1400، 06:51 ب‌ظ »
پس با این کار سرور ها مجبورن برای این که سئوی سایتشون آسیب نبینه برای بروزرسانی بیان به کنونیکال پول بدن.
پس تکلیف آزادی چی میشه.
البته من هم توی دبیان هم توی آرچ هم توی مانجارو نیازی به ریبوت نداشتم. دبیان وقتی از پایدار به ناپایدار جا به جا میشیم خیلی از بسته ها حتی بسته های پایه ای هم بروزرسانی میشه پس چرا ریستارت نمی خواست برای من؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 18 بهمن 1400، 07:41 ب‌ظ »
پس با این کار سرور ها مجبورن برای این که سئوی سایتشون آسیب نبینه برای بروزرسانی بیان به کنونیکال پول بدن.
نه بابا. چه ربطی داره؟ تا همین الآن همهٔ توزیع‌ها نیاز به راه‌اندازی دوباره داشتن و دارن. پایگاه‌های خدمات اینترنتی، سی ساله که این مسئله رو دارن و خب براش راهکارهای زیادی موجوده؛ از جمله توازن بار و پیشکار HA. این ویژگی، این امکان رو می‌ده که شرکت‌های کوچک‌تر بتونن بدون اون هزینه‌های مرسوم که ممکنه برای یه کسب و کار کوچیک، نسبتاً زیاد باشه، خدماتشون رو همیشه بالا نگه دارن.

البته من هم توی دبیان هم توی آرچ هم توی مانجارو نیازی به ریبوت نداشتم. دبیان وقتی از پایدار به ناپایدار جا به جا میشیم خیلی از بسته ها حتی بسته های پایه ای هم بروزرسانی میشه پس چرا ریستارت نمی خواست برای من؟
فطعاً‌ و صددرصد اشتباه می‌کنید. تا رایانه خاموش نشه، نمی‌تونه با کرنل یا init جدید بالا بیاد.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #10 : 18 بهمن 1400، 07:58 ب‌ظ »
زمان زیادی از اون موقع نمی گذره. توی tty بودم مخازن رو به unstable تغییر دادم بعد آپدیت کردم و نهایتاً gdm رو فعال کردم و وارد گنوم شدم.
البته وقتی مطمئن نیستم به دروغ نمیگم مطمئنم. شاید شما درست می فرمایید.
البته ازونجایی که اگر ریبوت لازم باشه حداقل یک پیغام باید بده تا من ریبوت کنم. ولی چون پیغامی ندیدم و منم بی دلیل سیستم رو ریبوت نمی کنم، احتمال خیلی زیاد ریبوت نکردم.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #11 : 18 بهمن 1400، 10:15 ب‌ظ »
پس تکلیف آزادی چی میشه.
زیاد به آزادی مربوط نیست این موضوع. بیشتر یه چالش تکنیکال و فنیه. مربوط به ساز و کار سیستم‌عامل.

چرا منجارو هم ریبوت لازم داره. بستگی به این داره که چه مدل بسته‌ای بروز بشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 18 بهمن 1400، 11:50 ب‌ظ »
چرا منجارو هم ریبوت لازم داره. بستگی به این داره که چه مدل بسته‌ای بروز بشه.
مانجارو رو دقیق نمی دونم چون آپدیت خاصی انجام ندادم ولی دبیان من از پایدار به ناپایدار تغییر دادم هیچ ریبوتی نخواست.

یک موضوع بی ربط: منم اولاش فکر می کردم به فارسی میشه منجارو ولی توی Manjaro Hello توی گنوم دیدم به فارسی نوشته «مانجارو»
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #13 : 19 بهمن 1400، 12:21 ق‌ظ »
ولی دبیان من از پایدار به ناپایدار تغییر دادم هیچ ریبوتی نخواست.
تا زمانی که خاموش و روشن نکنید، سیستم‌عامل توانایی رفتن روی لینوکس جدید رو نداره. مثل اینه که بگید در حال حرکت، چرخ‌های ماشینم رو عوض کردم!
حالا این که پیام نداده که خاموش و روشنش کنید، اگه ناشی از ندیدن خودت نبوده،‌از این بوده که فکر کرده خودت این نکتهٔ بدیهی رو می‌دونی!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 19 بهمن 1400، 01:15 ق‌ظ »
ولی دبیان من از پایدار به ناپایدار تغییر دادم هیچ ریبوتی نخواست.
تا زمانی که خاموش و روشن نکنید، سیستم‌عامل توانایی رفتن روی لینوکس جدید رو نداره. مثل اینه که بگید در حال حرکت، چرخ‌های ماشینم رو عوض کردم!
حالا این که پیام نداده که خاموش و روشنش کنید، اگه ناشی از ندیدن خودت نبوده،‌از این بوده که فکر کرده خودت این نکتهٔ بدیهی رو می‌دونی!
وقتی وسط راه بخوای چرخ های ماشین رو عوض کنی ماشین چپ می کنه دیگه درسته؟ پس موقع بروزرسانی هم باید سیستم من هنگ می کرده. ولی هنگ نکرده و من از نسخه جدید گنوم بدون ریبوت استفاده کردم.
خداحافظ لینوکس!