انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیغام Ubuntu Pro در اوبونتو ۲۲٫۰۴ (حل شد)  (دفعات بازدید: 4599 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : پیغام Ubuntu Pro در اوبونتو ۲۲٫۰۴ (حل شد)
« پاسخ #45 : 23 بهمن 1400، 08:30 ب‌ظ »
نمیشه که همه چیزو اونقدر ساده کرد تا همه بفهمن ، خب افراد باید یاد بگیرن در مورد چیزی که میخوان باهاش کار کنن !
چرا نشه؟ الآن استفاده از رایانه،‌جزو حقوق بدیهی افراده که نداشتنش، باعث عقب نگه داشته شدن فرد می‌شه. ما نباید برای دسترسی افراد به حقوق مسلّمشون، شرط و شروط بذاریم که اول باید بری گواهینامه‌اش رو بگیری،‌بعد غذا بخوری!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #46 : 23 بهمن 1400، 08:31 ب‌ظ »
خب کاربری هست که اینو ندونه ؟ و اینکه ندونه هم مگه توی داک نمیبینه ؟
۹۰ درصد کاربرها نمی‌دونن داک چی هست اصلاً! چه برسه به این که بتونن تشخیص بدن احتمالاً یه برنامه‌ای اون‌جا هست که نامرئیه و توی اون برنامه داره یه چیزی پخش می‌شه که ازش صدا می‌آد! حالا باید روی نقشک اون برنامه تو داک بزنن که بیاد بالا و بعد ببندنش.
ما که جزء ۹۰ درصد نیستیم. نمیشه بخاطر اینکه کاربر های تازه وارد راحت ترن ما هم با این کنار بیایم.
بنظرم باید گنوم توی تنظیماتش این امکان رو بزاره که کاربر بتونه انتخاب کنه محیطش ساده باشه یا نه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #47 : 23 بهمن 1400، 08:34 ب‌ظ »
ما که جزء ۹۰ درصد نیستیم. نمیشه بخاطر اینکه کاربر های تازه وارد راحت ترن ما هم با این کنار بیایم.
بنظرم باید گنوم توی تنظیماتش این امکان رو بزاره که کاربر بتونه انتخاب کنه محیطش ساده باشه یا نه.
بله. ولی خب برای شما هم این که یه کار غیرلازم کم‌تر باشه، بهتره و بازدهیتون رو بالاتر می‌بره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #48 : 23 بهمن 1400، 08:38 ب‌ظ »
نمیشه که همه چیزو اونقدر ساده کرد تا همه بفهمن ، خب افراد باید یاد بگیرن در مورد چیزی که میخوان باهاش کار کنن !
چرا نشه؟ الآن استفاده از رایانه،‌جزو حقوق بدیهی افراده که نداشتنش، باعث عقب نگه داشته شدن فرد می‌شه. ما نباید برای دسترسی افراد به حقوق مسلّمشون، شرط و شروط بذاریم که اول باید بری گواهینامه‌اش رو بگیری،‌بعد غذا بخوری!
یعنی بنظرتون نباید کسی چیزی رو یاد بگیره قبل از استفادش ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #49 : 23 بهمن 1400، 08:46 ب‌ظ »
البته با این حال هر چقدر هم گنوم بخواد هوای کاربر تازه کار رو داشته باشه اوبونتو خرابش کرده! با این که میگن برای مبتدی اوبونتو مناسبه.
کاربر برای نصب نرم افزارش میره سراغ ubuntu software و اونجا هم که پره از برنامه های اسنپ و اصلا برنامه های مخازن نیست توش.
مگر اینکه بره سراغ ترمینال که اونوقت کلا هدف سادگی از بین میره چون ترمینال بدرد کاربر تازه وارد نمی خوره.
یک تازه وارد نمی دونه که اسنپ چیه و نباید ازش نرم افزار نصب کنه. فقط میره نصب می کنه و کاری به این کارا نداره. بعدا که به مشکل خورد میگه لینوکس فلانه و ...
خداحافظ لینوکس!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #50 : 23 بهمن 1400، 08:52 ب‌ظ »
من مدّت‌هاست به همه از جمله تازه‌کارها دبیان با گنوم رو پیشنهاد می‌کنم و خوشبختانه همه هم راضی بودن تا حالا

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #51 : 23 بهمن 1400، 08:57 ب‌ظ »
من مدّت‌هاست به همه از جمله تازه‌کارها دبیان با گنوم رو پیشنهاد می‌کنم و خوشبختانه همه هم راضی بودن تا حالا
دبیان که محیط خیلی زشتی داره! اون وقت طرف مجبور میشه بره یاد بگیره که چطور شخصی سازی کنه و دوباره هدف از بین میره.
مانجارو با گنوم بنظرتون مناسب تر نیست؟ همه کارش هم گرافیکیه و کاربر هم مجبور نیست با اسنپ کار کنه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #52 : 23 بهمن 1400، 09:03 ب‌ظ »
دبیان که محیط خیلی زشتی داره! اون وقت طرف مجبور میشه بره یاد بگیره که چطور شخصی سازی کنه و دوباره هدف از بین میره.
مانجارو با گنوم بنظرتون مناسب تر نیست؟ همه کارش هم گرافیکیه و کاربر هم مجبور نیست با اسنپ کار کنه.

هدف ux راحتی و سادگی و منطقه ، ن زیبایی ، اون مربوط به ui میشه !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #53 : 23 بهمن 1400، 09:04 ب‌ظ »
دبیان که محیط خیلی زشتی داره!

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #54 : 24 بهمن 1400، 01:50 ق‌ظ »
دبیان که محیط خیلی زشتی داره!

البته مشکل دبیان نیست. کلا این تم adwatia خیلی تم مزخرفی هست! روی آرچ هم همینطوره ولی مشکل اینجاست دبیان با اون فونت های پیش فرضش با پس زمینه آبیش یک ترکیب واقعا زشتی رو بوجود میاره. یعنی اولین کاری که بعد از نصب دبیان باید انجام داد شخصی سازی اونه. کاربر تازه‌ کار که نمی تونه شخصی سازی یاد بگیره.
البته فکر کنم دبیان یک تغییراتی توی گنوم داده چون گنوم آرچ فونت های بهتری داره رنگ کلید ها توی gdm هم حالت زیباتری داره.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #55 : 24 بهمن 1400، 11:23 ق‌ظ »
پس زمینه ابی ؟ دبیان زشت ؟ اقا کجایی ؟ این ها همه گذشت شما برو دبیان ۱۱ لایو ر نصب کن نصاب زیبا انیمیشن بوت زیبا پس زمینه زیبا
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #56 : 24 بهمن 1400، 01:55 ب‌ظ »
پیش‌فرض دبیان ۱۱ یکی از زیباترین محیط‌هاییه که من تو این ۳۲ سال عمرم دیدم.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #57 : 24 بهمن 1400، 01:57 ب‌ظ »
دبیان لایو منظورتونه؟ من تا حالا لایوش رو نصب نکردم ببینم چه شکلیه ولی با نت اینستالر نصب کردم خیلی زشت بود.
کسی عکس از دبیان لایو با گنوم داره؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #58 : 24 بهمن 1400، 01:58 ب‌ظ »
دبیان لایو منظورتونه؟ من تا حالا لایوش رو نصب نکردم ببینم چه شکلیه ولی با نت اینستالر نصب کردم خیلی زشت بود.
کسی عکس از دبیان لایو با گنوم داره؟
برو سایت distrotest.net ببینش !
آرچ و گنوم!

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #59 : 24 بهمن 1400، 02:02 ب‌ظ »
نباید فرق چندانی داشته باشن. یه چنین چیزیه: